Oktagon 48 v Manchestru z pohledu českého diváka

Organizace Oktagon MMA uspořádala svůj první turnaj ve Velké Británii, a já jako fanoušek z Česka jsem byl součástí této události. Všechno bylo v pořádku až na vstupenky. Vstupenky jsem měl v mobilu, protože za možnost vytisknout si vstupenku byl poplatek. Ještě před akcí nám však přišla informace, že bychom měli mít vstupenky v aplikaci britského Ticketmasteru, do které ale jako Čech nemám přístup. Nevěděli jsme tedy, co se vstupenkami stane, protože aplikaci nešlo stáhnout ani za použití VPN ani přímo z Británie. Nakonec stačilo mít vstupenku v e-mailu.

Cesta jako taková začala na letišti, kde jsme si začali uvědomovat, že českých fanoušků bude asi trochu víc, než jsme očekávali. V Manchesteru jsem potom měl možnost se ještě před turnajem setkat s Ionem Surdu, čehož si vážím, a ještě jednou mu děkuji za tuto možnost. Po turnaji jsem se měl setkat i se soupeřem Iona Alexem Lohorém, který se po tvrdé prohře od všech úplně distancoval, což ale respektuji.

Oktagon 48 Manchaster AO

Po vstupu do arény jsme byli trochu zaskočení tím, že v aréně bylo málo lidí a z toho mála většina z Česka. Česká atmosféra byla cítit hlavně v zápasech Chadwick vs Polívka a Bahník vs Wanliss kde Čeští zápasníci dostali velkou podporu. Po třetím zápase se ale aréna začala plnit více i Angličany.

Zdeněk Game Over Polívka

Atmosféra byla nejvíc vyhrocená při finále Oktagon výzvy mezi Britským Stainesem a Irským Frimpongem. Už při nástupu Frimpong dostal hlasitý bukot od fanoušků Stainse. Frimpong měl ve svém rohu i problémového Shema Rocka, který po prohře svého svěřence měl i menší potyčku s fanoušky Angličana kde došlo k výměně pár nevhodných slov a následně i plivání z obou stran. Po návratu Stainse a jeho týmu ze šatny fanoušci řešili situaci přímo s týmem Angličana. Je však ale nutné říct, že fanoušci Stainse se nechovali ještě před reakcí Shema vůbec vhodně a vlastně situaci sami vyprovokovali.

Nejvíce emotivní byla prohra Aarona Abyho, který dostal snad největší podporu od fanoušků a za mě zaslouženě. Abyho výkon nebyl vůbec špatný a zápas vyhrával ale bohužel cut mu možnou výhru vzal. Aaron odcházel do šatny se slzami v očích ale fanoušci se ho snažili co nejvíc podržet a podpořit.