Shem Rock pálí do Dana Whitea

To, že se Shem Rock nebojí říct svůj názor je nahlas je fakt. Někomu se to nemusí líbit, někomu to může imponovat. V době, kdy není “slušné” některé věci říkat nahlas, je každý hlas, který je slyšet, vítán. A to ať se týká jeho soupeřů, kde se naposledy navezl v podstatě do všech, kteří jsou nad ním v žebříčku Oktagonu, nebo teď, v poslední době, do Dana Whitea a jeho plánu uspořádat na galavečeru UFC 300 zápas Elon Musk vs Mark Zuckenberk. Pro 90% z vás jsou oba pánové velmi dobře známí. Pro těch 10% zbývajících. Jen jedna věta o každém z nic.

Mark Zuckenberk je zakladatelem facebooku. Pod jehož hlavičku momentálně patří i instagram. Ano ten instagram a ten facebook, který fakt není svobodnou platformou. Sorry není, change my mind.

Elon Musk se asi nejvíc proslavil tím, že se mu podařilo udělat továrnu na elektroauta Tesla a to hlavně díky dotacím. Do jeho portfolia patří i Space Exploration Technologies Corporation, známá více pod zkratkou SpaceX. Cílem této společnosti je vytvořit raketu, která by se dala využít opakovaně k dopravě materiálu do vesmíru. více zde. Z jeho posledních počinů je nejznámější to, že koupil Twitter. A řekněme si na rovinu. Svoboda vyjadřování na této platformě je někde jinde, než svoboda na dvou výše zmíněných platformách.

Co se Shem Rockovi na tomto zápase nelíbí? Vždyť by to byl pravděpodobně nejsledovanější zápas všech dob.

…. hodně dlouhá cesta, kterou jsme ušli. Od sledování zápasů, kdy lidi bojovali o život se lvy v Colosseu, až po sledování dvou “ještěrek” předstírajících boj. A celý svět to bude zajímat.”

k tomu ještě dodává.

zatímco skuteční bojovníci se snaží vydělat si na živobytí, tito berou boj jako hru.”

Shem Rock vs Arthur Lima on Oktagon 42 in Bratislava

Nemusí se nám líbit ani jeho angličtina, ani jeho výkon v posledním zápase na Oktagonu 42 v Bratislavě, kde remízoval s výborným Arthurem Limou.

Ale jeho slova jsou minimálně k zamyšlení.

Kde to jsme, že nejznámější český “fighter” je Tadeáš Veselý? Box Tadeáše Kuběnky rezonoval více a měl větší hype, než vynikající box Pavla Polakoviče. Je to smutné, když si člověk uvědomí, že i boxérky Kateřina Čavajdová a Fai Fanari Netisri, které boxovali na akci Red Face, by oba aktéry souboje Tadeáš Kuběnka vs nevímkdo, poslali v první minutě do počítání.

A druhá nejsledovanější organizace v české republice je Clash of The Stars. Čísel, kterých tato organizace dosáhla se neblížilo ani znovuobnovené GCF. Záměrně nepíši MMA organizace. Protože je to organizace, která ani nepořádá sportovní utkání v MMA. Zkuste si najít na tapology.com, nebo sherdog.com kolik zápasů tam má tato organizace zapsáno.