Trenérský kurz MMA II. třídy

Trenérské kurzy MMA

Pokud se budeme bavit o trenérských kurzech, tak si především  musíme říci, jaké existují trenérské třídy v rámci MMA a kde se jednotlivé třídy dají získat.

Zkrátka a jednoduše, co člověk potřebuje umět a znát k jednotlivým třídám. 

V České republice a i na Slovensku můžeme trenérské kurzy rozdělit do třech tříd.

Trenér MMA I. třídy 

Trenér MMA II. třídy

Trenér MMA III. třídy

Třetí trenérskou třídu může získat prakticky kdokoli, kdo absolvuje kurz trenéra MMA III. třídy.  Kurz většinou bývá dvoudenní, je pořádaný ve spolupráci s FTVS a MMAA – Czech MMA Association. Jedná se vyloženě o základní kurz a je nutné mít na zřeteli, že se jedná o úvod do znalostí a dovedností trenérské činnosti v rámci MMA. Neudělá z Vás dobrého bojovníka, ani dokonalého trenéra.

Zkrátka to, že absolvujete tento kurz je jen začátek. Dobrým trenérem se stanete jen a pouze praxí. Neexistují žádné zkratky a v tak komplexním sportu jako je MMA to platí dvojnásob. Existuje pouze jednodušší přístup k informacím a to, co by člověk musel hledat deset let zpět různě na videích a z dalších zdrojů, má v tomto případě takříkajíc naservírováno přímo pod nos.

Na druhém konci spektra je pak trenér MMA I. třídy, kterého lze získat jen a pouze studiem na univeritě, například na Fakultě tělesné výchovy a sportu při Karlově Univerzitě. V současné době existuje dvouleté distanční studium trenéra MMA I. třídy, které bylo poprvé otevřeno v roce 2019. Studium je pouze pro účastníky s platnou licencí trenéra MMAA.

V současné době existuje v České republice cca 9 trenérů MMA I. třídy >> seznam zde << a jedním z nich je André Reinders. Spojením jeho jména a Improve Academy vznikla spolupráce díky níž je možné získat titul Trenér MMA II. třídy.

Reinders MMA pravděpodobně zná díky Oktagonu asi každý. Pravdpodobně tento GYM není třeba představovat.

Ale neméně zajímavá, ale mnohem více přehlížená je Improve Academy, která nabízí kurzy od trenéra fitness přes lektora jógy, až po kurz vyživového poradce. Vše souvisí se vším. Filozofie academie je o snaze vylepšit sám sebe. Zdokonalit se na takovou úroveň, že jsem schopen informace předávat dál. O tom jak jsou ve své činnosti úspěšní nejlépe hovoří reference od obsolventů kurzů. A nemusí to být nutně jenom ty, co jsou vidět na jejich webu.

V rámci MMA bojovníci v jednotlivých fázích přípravy využijí znalosti z každé odbornosti ať už fitness trenéra pro zlepšení kondičky, funkčního trenéra pro rozpohybování různých partií těla, jógu pro protažení zkrácených šlach. V neposlední řadě výživového poradce pro udržení, získání potřebné váhy. MMA je kompexní sport a Improve Academy se snaží zaměřit na člověka a jeho životní styl v celé komplexnosti a složitosti. Pokud máme tyto informace tak by nás spojení Reinders MMA a Improve Academy nemělo překvapit.

Výsledkem je kurz trenéra MMA II. třídy.

K jeho získání nestačí absolvovat kurz, ale je nutné nově nabyté znalosti, společně s praxí dokázat využít v závěru kurzu, kdy je každý účastník podroben zkoušce. 

Závěrečná zkouška:

Písemná část První pomoc, technická příprava boje v postoji i na zemi, pravidla zápasu MMA (cca 40 min)

Praktická částukázka dle zadání, obhajoba a rozbor tréninkové lekce – oblast boje v MMA, postoj, zápas a boj na zemi (cca 30 min)

Celý kurz se skládá z 50 hodin obecné části a 5 ti víkendů kde se účastníci věnují prohlubování praktických znalostí.

Obecná část, zmiňovaných 50 hodin je rozdělena do pátků vždy před každým víkendem praktické části.

Trenérský team:

Karlos Vémola

Michal Novotný

Artur Omarov

Robert Keňo

Michal Bleckbeard Martínek

Petr Neplech

samozřejmě nemůže chybět ani

Andre Reinders, jakožto trenér a odborný garant kurzu.

Veškeré podrobnosti a přihlášku naleznete >>>>>>>>>>>> zde <<<<<<<<<<<<<

Pro koho je vlatně tento kurz určen?

Je to pro někoho, kdo se už nějakou dobu pohybuje na trenérské úrovni, ať už v rámci bojových sportů, nebo ještě lépe v rámci MMA, nebo má úspěchy v rámci bojových sportů, nejlépe pak opět v MMA a v obou případech má zájem si prohloubit a otestovat své znalosti.

Kurz je plně akreditován MŠTM (Miniserstvo školství, mládeže a tělovýchovy) je akceptován jako rekvalifikační a jako takový může být proplacen úřadem práce v rámci rekvalifikace.

Na základě absolvování tohoto kurzu je možné získat Živnostenské oprávnění na trenérskou činnost.

Fotografie jsou pořízeny s posledního běhu kurzu.

Další kurz proběhne na podzim 2022 a je tedy nejvyšší čas, pokud máte zájem tento kurz absolvovat, podat si přihlášku. Počet míst je totiž omezený a pokud budete váhat příliš dlouho, mohlo by se Vám stát, že se na Vás nedostane a budete muset čekat na další turnus.

Jen pro zajímavost zde je komentář od jednoho z účastníků předchozího kurzu Valdemara Jurczeka:

V pubertě (cca od 15 let) jsem se začal zajímat o bojové sporty. Konkrétně Karate, kterému se věnuji de fakto dodnes. Měl jsem i pár drobných sportovních úspěchů v disciplíně kumite. Posledních cca 10 let jsem pozoroval vstup MMA do světa bojových sportů a začal jsem se zajímat i ostatní odvětví bojových sportů, nejen karate. Začal jsem pozvolna trénovat i další věci. Nelze než konstatovat , že MMA je vrchol sportovně bojových dovedností. Rozhodnul jsem se své dovednosti posunout dál a dát jim formu.

Absolvovat trenérský kurz v Improve Academy bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. Perfektní lektoři, organizačně zvládnuté bez nejmenší výtky. Byť už nejsem nejmladší (50 let) a zdravotně i sportovně za zenitem, tak jsem dostal nový impuls k dalšímu trénování. Hlavně sebe sama. Všem můžu doporučit. A ti, kteří se měli zúčastnit a nezúčastnili, ti můžou jen litovat.

Tým Improve Academy odvádí skvělou práci.

Děkuji.”