Boxing Lucerna ve stylu

Kdo neví tak konec roku patří tradičnímu galavečeru v Boxu a K1 ve stylu třicátých let. A i když dress code 30tých let nikdy nebyl povinný, ale jen doporučený. Na galavačeru v přeplněné Lucerně bylo jen málo návštěvníků v jiném než doporučeném oblečení 30 let. Atmosféra na místě byla opravdu skvělá. A chybu udělal, kdo začal shánět lítky až příliš pozdě. Kdo nesehnal lístek mohl se alespoň zprostředkovaně podívat na online přenos. Atmosféru v Lucerny to sice nenavodí, ale aspoń člověk nebyl ochuzen o sportovní výkony. A bylo se na co dívat. Galavečer nabídnul 14 napínavých soubojů z toho 3 titulové bitvy v Boxu. Poprvé se bojovalo o Český národní titul a zároveň o titul WBC CISBB. O tyto dva tituly se utkaly v boxu Vasil Ducár a Vladimír Řezníček.

Všemu předcházela výzva právě Vladimír Řezníčka, který měl s Vasilem Ducárem “nevyřízené účty” v podobě posledního souboje, který skončil remízou. Vasila Ducára tato výzva zastihla v době, kdy měl za sebou obhajobu pásu v křížové váze s Václavem Pejsarem. A už to vypadalo, že ho v ringu do konce roku neuvidíme. Naštěstí pro diváky výzvu přijal. Vladimíra Řezníčka pak udolal na body v 10ti kolové bitvě a přidal si tak vedle národního titulu i titul WBC CISBB o který se v České republice bojovalo vůbec poprvé.

K této bitvě se váže také svkěle natočené promo video, jak jinak než ve stylu seriálu Peaky Blinders. S nápadem udělat promo v tomto stylu přišel právě Vasil Ducár.

Na výsledném videu se pak velkou měrou podílel Matouš Rajmont zvláště tím, že dokázal sehnat spoustu potřebných rekvizit, které ve výsledku tomu videu dodávají tu správnou atmosféru.

Dalším ze třech titulových zápasů byl zápas Pavla Šoura vs Michal Reissinger. Pavel Šour se tímto zápasem rozloučil s kariérou boxéra. A loučení to bylo po deseti kolech radostné. Pavel Šour vyhrál na body. Třetím titulovým zápasem byl zápas Patrika Baláže s Vladimírem Lengálem. Vlado Lengál toho letos stihnul opravdu hodně. V MMA zničit 4ku organizace Oktagon MMA loktem z otočky. Střihnout si zápas v K1 s Václavem Sivákem, který bral na poslední chvíli. V tomto zápase sice prohrál na body, ale i tak ukázal, že není jednoduchý soupeř. Což potvrdil i v Lucerně, tentokrát v Boxu, kdy první tři kola byla spíš v režii Patrika Baláže. Zlom nastal v čtvrtém kole. Kdy se Vladovi Lengálovi povedlo hákem z pravé ruky trefit bradu soupeře. Vlado Lengál tak obhájil titul a zvítezil KO nad svým soupeřem Patrikem Balážem.

Dalším zajímavým zápasem byl bezpochyby zápas Lukáše Fajka s Adamem Kolaříkem. Lukáš Fajk svým výkonem zamířil k těm nejvyšším metám. Do zápasu s Adamem Kolaříkem nastupoval krátce po operaci ramene. Se svým soupeřem předvedli neskutečnou bitvu. Adam Kolařík ukázal, že je neskutečný tvrďák, který vydrží zápasit ve vysokém tempu i když schytává bomby, které Lukáš Fajk umí rozdávat. V pátém kole rozhodčí zápas přeci jen ukončil s tím, že Adam Kolařík není schopen pokračovat. Adam Kolařík se ještě krátce po zápase vyjadřoval, že by chtěl odvetu, ale v jiné váze, že tohle nebyla jeho váha. Lukáš Fajk mu na to posílá tento vzkaz: „nedorozumění ohledně váhy mě mrzí. Díky za zápas, ale pokud máš problém nastoupit v této váze tak to buď neber, nebo si pak nestěžuj.“ Hned na to vyzval Václava Pejsara k titulové bitvě. Vypadá to, že Lukáš Fajk má ambici získat hned dva pásy ve dvou váhových kategoriích. Rozhodně má našlápnuto správným směrem. Podle reakce Vaška Pejsara jediné na čem stojí jejich vzájemný střet jsou peníze. Každý účastník titulové bitvy si zaslouží adekvátní ohodnocení. Lucerna ukázala, že Box dokáže vyprodat tento jedinečný prostor otázka zůstává jestli by dokázal vyprodat i takový prostor jako je například O2 Universum. My samozřejmě přejeme Boxu aby to dokázal a aby k tomu stačilo na startovce jedno z těchto jmen Vasil Ducár, Lukáš Fajk, Václav Pejsar nebo Pavel Polakovič. Poslední jmenovaný je neskutečný talent, což opět v Lucerně potvrdil.

Vyjádření Pavla Polakoviče, který poprvé startoval na galavečeru v Lucerně: „Lucerna je prostě speciální. Sice jsem tady už zápasil na jiných galavečerech, ale na této tradiční Lucerně jsem byl poprvé. A opravdu jsem si ten zápas v téhle atmosféře užil. Soupeře jsem měl z Gruzie. Kde má být jedním z nejlepších tamních boxerů. Po pravdě čekal jsem od soupeře víc. Ale byl jsem rád, že to skončilo tak rychle. V druhém kole KO. Mám to teď v profi boxu 9:0 a tento rok se připravuje pořádný mazec.“

My jen doplníme, že podle našich informací by se měl v jednom s dalších galavečerů pořádaných pod organizací Patron Boxing představit v titulovém zápase. Je možné, že to bude už 21.4.2023 v Olomouci. Otázkou zůstává zda se podaří sehnat pro Pavla Polakoviče soupeře. Ve své váze působí jako zjevení. Jen poznámka pro jednoho neboxera, který všude do médií tvrdí, že je jediný neporažený boxer v ČR. Není. Pavel Polakovič to má v profi boxu 9:0 a na rozdíl od mistra má tyto informace zapsané na boxrec.com.

Výsledky dalších zápasů jsou níže v tabulce.

Box, 4×3, 79,4kgDavid Dvořáček (body)vs.Jiří Kroupa
K1, 3×3, 72kgJosef Vítvs.Jan Šindelář (KO, 2. kolo)
Box, 6×3, -59kgMartin Parlagi (body)vs.Joshua Ocampo
K1, 3×3, 72,5kgVladimír Říha (body)vs.Robin Gillebaard
Box, 4×3, -91kgRoman Kracík (body)vs.Vilém Farkač
PRELIMS KARTA
Box, 4×3, -63,5kgLukáš Hudler KOvs.Jiří Jaroš
Box, 4×3, -63,5kgDenis Hnídek KOvs.Stefan Slavcev
Box, 3×3, -42kgAdam Marcin (body)vs.Marcus Martinik

Z boxérů, kteří se představili na Prelims kartě musíme vypíchnout skvělý výkon Lukáše Hudlera, který je především zápasník K1. Tohle byl jeho třetí zápas v profesionílním Boxu. Svého soupeře udolal 15 vteřin před koncem prvního kola KO. A je tak další boxer, který je v profi boxu momentálně neporažen a i on má svůj rekord zapsaný na Boxrec.com.

Kromě toho, že se v Lucerně poprvé bojovalo o pás WBC CISBB bylo to také poprvé kdy své pořadatelské síly spojili tradiční pořadatel Boxu v Lucerně Matouš Rajmont a nově vzniklá boxerská organizace Patron Boxing. Patron Boxing letos uspořádal tři galavečery v Boxu v Plzni pod názvem Plzeňský Ring a jeden galavečer ve Znojmě – Znojemský Ring.

V letošním roce to bude ještě mnohem zajímavější. Jak jistě všichni ví tak tady existují vedle sebe dvě boxerské organizace Tohle je Box za kterou stojí Lukáš Konečný a právě Patron Boxing za kterou stojí Patrik Knapp. Tyto dvě organizace se domluvili na spolupráci. Už 18.2.2022 se všichni fanoušci Boxu můžou těšit na jejich společný galavečer v Plzni v TJ Slavoj, kde se představí boxeři které zastupuje jak Patron Boxing tak boxeři, kteří boxují v barvách organizace Tohle je Box. Cíl je jediný dát stranou ambice jednotlivých promoterů a nechat růst Box jako takový. A především nechat zápasit ty nejlepší s nejlepšími. Jedině tak se zde můžou zrodit nový šampioni v Boxu. V Plzni se tak můžeme těšit na taková jména jako jsou Zoltan Osadan, Majk Juřík. Lukáš Šimek, Václav Pejsar, Lukáš Fajk, Jiří Kroupa a Artem Vitrija a další. Je celkem neuvěřitelné, že se Patriku Knappovi, který se své boxerské stáji Patron Boxing věnuje naplno, povedlo domluvit na spolupráci jak s Lukášem Konečným, tak s Matoušem Rajmontem. Navíc se Patriku Knappovi povedlo přivést do Boxu další sponsory. Uvidíme kam bude Box růst v tomto roce. Nicméně zdá se, že organizace galavečerů v Boxu získala pevné základy a my přejeme všemu, co se děje kolem Boxu jenom to nejlepší a těšíme se na závěr roku na další vyprodanou Lucernu.