Václav Pejsar 250 tis. není tak moc jak si každý myslí

Lukáš Fajk vyzval Václava Pejsara na zápas v boxu v bridge weight. Václav Pejsar je aktuálním držitelem Českého titulu v této váze. Podařilo se nám sehnat vyjádření jak Václava Pejsara, tak jeho trenéra Josefa Zahradníka.

Václav Pejsar:

Co se týká samotné výzvy já toho Lukáše Fajka chápu. Je to mladej kluk a věří si, že to zvládne. Já bych mu ukázal, že to nezvládne. Všichni říkají, že to pro mě, tento zápas, nedává žádný smysl. Je to v bridgeweight. Což není úplně ta váha na kterou se soustředím. Ale na druhou stranu Lukáš teď jde v žebříčku nahoru a myslí si, že na to má. A já mu chci ukázat, že se musí vrátit nohama na zem. Že na to, aby mě porazil, prostě ještě nemá.

Jenže už před zápasem s Vasilem Ducárem jsem říkal, že je to můj poslední zápas v ČR s českým borcem. Chceme se soustředit na zápasy v zahraničí. Teď přišla nabídka na zápas za 250 tis. Někomu to možná přijde jako waw částka. Ale já jsem chtěl víc. To né, že bych byl nenažraný. Tohle je vzkaz i pro ostatní boxery. Je to problém, že ze sebou nechávají vymr….. Ale ať si spočítají kolik času stráví, kolik investují energie a peněz do přípravy. A to nejen oni, ale i jejich trenéři. A pak ti vyjde, že tuhle práci dělaš za 50 Kč na hodinu. Tak ať se vzpamatují všichni, ať si stojí za tou cenou. Já jsem si taky stál za svou cenou. Někomu se to zdál být úplný nesmysl. A na poprvé jsem z ní taky neslevil. Chci jít příkladem pro mladé boxéry, aby si stáli za svoji cenou a nebáli se ohodnotit. Tady všichni vydělávají v první řadě promotéři, manažeři a boxeři jsou jako poslední, co dostávají úplný hovno. Tak to vůbec nemá být. Nejvíc si mají vydělat boxéři.

Josef Zahradník: “Tohle není pro Vencu vůbec zajímavé. Nás zajímá především křížová váha.

My se pohybujeme v odměnách 20 tis. EUR a výše. Což této úrovně, tento zápas, nedosahuje. Co se týká titulu tak čekáme na nějakou zajímavou zahraniční nabídku. Titul samozřejmě obhájit chceme. Ale naše hlavní váhová divize je cruiser (křížová váha). Tohle prostě není jeho zápasová váha. Musíme to ještě s Vaškem probrat.

Vyjádření redakce k odměnám zápasníků: Každý si přeje dostat za svoji práci adekvátní odměnu. A naprosto souhlasíme s tím, že bojovníci, ve většině případů, nemají adekvátní odměny svému vynaloženému úsilí. Když člověk srovná plat průměrného fotbalisty, nabo hokejisty, tak jsou na tom podstatně lépe. Na druhou stranu chápeme, že výše té odměny musí dávat pořadali ekonomicky smysl. Pokud je to borec, který přítáhne na svůj zápas takovou pozornost, že dokáže vyprodat O2 arénu, tak každý promotér ho bude chtít mít na kartě a tím roste jeho cena. Klasika nabídka, poptávka.

Prázdná hala miliony promóterům nevydělá.