Rozhovor Akonne Wanliss

Zdravím tě, máš za sebou dva zápasy v Oktagonu. Jak hodnotíš samotnou organizaci a zápasy v ní?

Myslím si, že Oktagon jako organizace dělá naprosto úžasnou práci. Přitahují obrovské davy lidí, jako že jsem viděl dav o 20 000 lidech, což je opravdu epické. Navíc byli letos pozváni na MMA oskary, což je také skvělý úspěch pro ně. Myslím si, že zápasy jsou vzrušující a pomáhají budovat příběh. Je to jako malý příběh a tak, a mám pocit, že to jen přidává fanouškovi, sledující sport. Dělá to z toho pro fanoušky mnohem zábavnější zážitek. Opravdu se mi to líbí.

Tvůj poslední zápas proti Jakubovi Bahníkovi skončil nešťastným způsobem a byl vyhlášen jako no contest. Jak se na ten zápas zpětně díváš?

Souboj mezi mnou a Jakubem Bahníkem byl docela otravný. Byl jsem i na kempu a byl jsem připraven ho porazit. Myslím, že byl na sedmém místě a teď je na čtvrtém, což je ještě otravnější. Měl jsem pocit, že na začátku boje vedu. V přestřelkách jsem měl navrch. Zasáhl jsem ho dvakrát jabem a otevřel jsem ho pod okem. Poté jsem chtěl skočit flying knee a bohužel jsem ho kopnul do nepříjemných míst. Věřím, že by mohl pokračovat, ale zvolil nejjednodušší cestu a nevyužil ani pět minut na odpočinek. Ptal jsem se ho, jestli bychom mohli mít zápas znovu, a ptal jsem se ho znovu a znovu, ale kompletně mě ignoroval. A pak, matchmakeři nemají odpovědi, protože i je Jakub Bahník ignoroval. Je to prostě otravné, že je to no contest a není to moje výhra.

Byla oznámena tvá účast v projektu Tipsport Gamechanger. Jaké jsou tvé pocity ohledně tohoto projektu?

Jsem nadšený z nadcházejícího Gamechanger turnaje. Je to něco, co považuji za nezbytné pro svou kariéru, a přichází to v dokonalý čas. Potřebuji velké výzvy a chci být aktivní s garantovanými čtyřmi zápasy a čtyřmi soupeři. Cítím, že je to pro mě ideální čas si projít tímhle testem, prokázat to, že jsem jeden z nejlepších na světě a být na vrcholu žebříčku lehké váhy. Tento proces začíná s turnajem Gamechanger, a nemohu se dočkat, až uvolním svoji sílu.

Byl zveřejněn širší seznam účastníků. Jak na tebe působí současné oznámené jména a kdybys měl vybrat protivníka pro svůj první zápas, kdo by to byl?

Další věc, na kterou se velice těším ohledně tohoto turnaje, jsou oznámená jména. Máme tu jména jako Makwan Amirkhani z UFC, současného šampiona Paradeisera, dvojku žebříčku Legierskiho, velmi zajímavého bojovníka Lengala, šampiona z KSW Daniela Torrese a mnoho dalších skvělých jmen. Těším se na možnost bojovat s jedním z těchto jmen. Víte, z těch šestnácti, nemohu bojovat se všemi, ale budu bojovat pouze s čtyřmi z nich. Chci výhry proti těmto velkým jménům se skvělými skóre. Chci je mít ve svém seznamu a vyřadit je, což bude skvěle vypadat pro mou kariéru a odkaz. Jsem opravdu natěšený. Je to těžká otázka, protože, jak jsem řekl, těším se, že bych mohl bojovat s kterýmkoli z těchto soupeřů. Všichni přicházejí s vlastními schopnostmi, což mě vzrušuje, abych se s nimi otestoval, a mám pocit, že z hlediska matchmakingu by bylo super postavit kteréhokoli z nich proti Jedijovi, ale když musím si vybrat pár jmen. Myslím, že souboj s Lengálem by byl skvělí a zajímavý. Jsme oba postojáři a určitě by to byl super zápas. Já proti Makwanovi by mohl být skvělý zápas. Je to zápasník z UFC a chci ho mít ve svých výhrách. A jeden s názvem Predrag. Predrag je relativně neznámý ale byl šampionem a má skvělé skóre. Daniel Torres je velmi zajímavý chlapík, myslím, že bychom mohli udělat velmi zajímavý zápas, ale seznam je dlouhý. Opravdu chci bojovat s kýmkoli.

Tvé vystoupení a staredowny byla vždycky i trochu show. Připravuješ si něco i pro Gamechanger?

Ano, mé zápasy a nástupy jsou docela kontroverzní a neobvyklé, ale to jsem já. Nejsem někdo, kdo by zapadal. Jsem velmi divoký. Jsem bývalý striptér. Miluji Star Wars. O mně by se mohl udělat televizní pořad. Jsem opravdu velmi zajímavý. Rozhodně mám něco pro Gamechanger. Jsem velmi kreativní a rád tvořím věci, abych nebyl jen v pozadí, a jsem určitě člověk, který má rád zábavu. Takže buďte v pozoru, bude to něco opravdu speciálního pro Gamechanger.

Jsi zatím jediný brit v gamechangeru. Jaké máš pocity z toho, že budeš reprezentovat Velkou Británii?

Ano, momentálně jsem jediný britský zápasník v Gamechanger, a to je něco, díky čemu jsem opravdu šťastný a hrdý. Také reprezentuji Jamajku, protože jsem se tam narodil. Zároveň reprezentuji všechny s atraktivní pletí a všechny striptérky. Mám tolik vrstev, cítím se, jako bych zapadal, ale taky nezapadal. Je to docela divné vysvětlovat, ale mám pocit, že jsem sám sebou, a existuje mnoho různých verzí mé osobnosti. Reprezentovat mě, mou rodinu a své fanoušky tak, jak si přejí, je pro mě velmi důležité. To znamená dobrý výkon od začátku do konce, včetně nástupů, které očekáváte, a předvedením zápasů, které očekáváte, a propagování zápasu. Sledujte můj YouTube kanál, najdete tam detaily ze zákulisí mé přípravy, mé cesty a je to vše o této cestě, a za to jsem rozhodně hrdý.

Oktagon míří do Anglie, konkrétně do Newcastlu, 27. ledna. Uvidíme tě na tomto turnaji, buď jako diváka nebo v roli trenéra?

Newcastle je možná v plánu, ale je to pro mě docela daleko. Jsem v Birminghamu a do Newcastle je to asi pět hodin autem. Zatím jsem osobně nebyl pozván, takže pokud mě Oktagon osobně pozve, možná se tam objevím, ale pokud ne, zůstanu doma a budu trénovat. Turnaj je v sobotu večer, takže pravděpodobně budu odpočívat, ale určitě udělám video na svůj YouTube kanál o svých předpovědích a těším se na to.

Je tady závěr. Já ti děkuji za rozhovor. Teď máš šanci něco vzkázat fanouškům nebo hejtrům.

Děkuji moc za rozhovor. Bylo mi potěšením. Rád bych také řekl, že pokud chcete zjistit více o mé cestě jako Jedi nebo být součástí mého života, najdete mě na YouTube, Instagramu a TikToku pod jménem akonnewanliss. Děkuji vám moc, byla to čest dělat s vámi rozhovor a pokud se uvidíme v Ostravě, přineste my nějaké duff cakes. Hodně lásky.