Rozhovor s Andrejem Kalašnikem

Rozhovor s Brněnskou puškou a tréninkovým partnerem Jirky Procházky Andrejem Kalašnikem, kterého čeká již tuto sobotu zápas na turnaji Oktagon 49 v Německém Kolíně, kde mu bude soupeřem Němec Niklas Stolze.

Zdravím, zbývá necelých 5 dní do tvého zápasu jak se cítíš ?

Cítím se fajn. Dělám poslední kila, to je asi kolikrát nejnáročnější část přípravy a příprava proběhla v pořádku bez nějakého většího zranění, takže teď už jenom doladit tu váhu a těším se na zápas.

Půjde o tvůj první zápas mimo Českou půdu, jak tě ovlivňuje fakt, že hala bude spíše na straně Německého bojovníka ?

Hele já jsem úplně rád, že jdu mimo Českou půdu, a že budu zápasit v Německu, že vycestuju a zazápasím někde jinde. Bude to nová zkušenost a já počítám s tím, že na mě budou tribuny bučet, tak jak to Němci rádi dělají a to je pro mě jenom motivace jim ukázat, vyhrát, a aby bylo v té hale ticho a já si myslím, že pro Niklase to bude víc nepříjemný, že bude domácí, a že ho to bude svazovat. Já už jsem to zažil, když jsem nastupoval v Brně, kdy mě to trochu svázalo, i když jsem vyhrál ale ten výkon byl nic moc, takže já tam jdu v klidu.

Internetem se šířilo video z tvé strany, kde jsi přijal zápas, a které určitě pobavilo dost lidi, chystáš si něco i na vážení ?

Tak to video se chytlo a já prostě nerad dělám nějakej trashtalk, spíž mě baví si dělat srandu sám ze sebe a já si myslím, že těch Conorů z aliexpressu je hodně. Já vím, že to promuje zápas ty trashtalky a tak dále, ale mě už to osobně nebaví, takže jsem šel jinou cestou, dělat si srandu sám ze sebe a na vážení nebo na nástup možná něco vymyslíme, ale něco vagabundskýho, takže se nechte překvapit.

Bude to tvůj druhý Německý soupeř myslíš si, že bude v něčem podobný jako Jungwirth ?

Ne. Určitě není podobný, je to úplně jiný typ zápasníka, takže i ta taktika bude na něj trošku jiná.

V Jetsaam gymu se nedávno měnilo vedení, znamená to pro vás jako zápasníky něco ?

Zatím se vedení snaží, aby jsme byli všichni spokojení, zlepšuje stav vybavení v gymu. Co se týče vybavení, za mě zatím spokojenost. Zatím jsem spokojený s novým vedením a čekáme, co nám přinese nový rok a co se týče těch změn, za mě zatím spokojenost.

Měl si mít zápas s Juráčkem, máš ještě zájem o tento zápas ?

Hele s Matušem Juráčkem máme nějakou rivalitu ale ten zápas nám už třikrát odpadnul, takže si myslím, že jsme z toho oba unavení, ale ani jeden se tomu nebráníme, takže určitě si to můžeme pinknout, ale nepřemýšlím nad tím nijak aktivně, teď přemýšlím nad Stolzem.

Do zápasu jdeš jako outsider, znamená to pro tebe něco ?

Tak já sám pro sebe do zápasu nejdu jako ousider. Dobře nejsem domácí, a proto mě lidi berou jako outsidera, ale já tam jdu ve své hlavě jako favorit a kdybych se bral jako outsider, tak tam nemá smysl ani chodit.

Svůj poslední zápas jsi v gamechangeru prohrál, jak se zpětně díváš na účast v tomto projektu ?

Na mojí účast v projektu se koukám, jako na super zkušenost, velká šance. Glismann mi stylisticky sednul a do půlky zápasu se mi i celkem dařilo, takže mě ta prohra mrzí a už to nevrátím zpět no. Kdybych třeba došel dál, tak by mi to rozhodně změnilo život, ale teď to beru tak, že jsem nevyužil šance a musím pracovat dál.

Tak a je tady závěr a já ti dávám tu možnost, vzkázat něco fanouškům nebo hejtrům, co máš na srdci ?

Děkuji všem co mě podporují, co dojedou do Německa nebo si koupí PPV. Děkuji moc, moc si toho vážím, budu se snažit tu výhru urvat pro vás.