Red Face

Ondřej Novotný se ve svém živém vysílání ( MMA letem světem ) vyjádřil

…k otázce co říkáš na RED FACE a jeho odpověď zněla ” viděl jsem z toho dost abych řekl … Dělám to vlastně nerad, ale na druhou stranu někdy je potřeba to říct a byť se snažím nevyjadřovat ke konkurenci tak tady, když se mě ptáte, budu natolik upřímnej k sobě i k vám, že řeknu, že jsme narazili na nové dno a to od A až po Z”

Chápu, že každý má právo na svůj názor. Ale pojďme se na to podívat z té nezaujaté pozice. Pohledem někoho, kdo nemá potuchy o tom, co je to Oktagon, nebo COTS. A jak propastný je v tom rozdíl.

Udělal jsem si rozbor prvního galavečeru organizace RED FACE a vezmeme
si to popořadě:
První zápas v “telefonní budce” upřímně, byl tragédie, ale za mě to přisuzuji nenastoupení Maxe Greena, který se měl postavit proti Kolesovy. Na poslední chvíli cca hodinu před galavečerem se Max ztratil. Co za tím vězí …..o tom si udělejte obrázek sami, myslím že jste na internetu zaregistrovali plno videí, jak to celé bylo. Tím pádem musel na poslední chvíli zachraňoval situaci Freescut. Dopadlo to, jak to dopadlo….. Za mě kdyby Max nastoupil, tak by to byl další milník v odvětví bizáru.

Ale galavečer měl i druhou část, která neměla s bizárem nic společného a byla zaměřená především na sportovní stránku celého galavečeru. A i díky tomu se na galavečeru představilo jak plno profesionálních zápasníků, tak známých osobností například : Vít Mrákota, Jakub Hošek, Gabriel Castillio Vargas, Kateřina Čavajdová, kafu, Tomáš Chlup, Robert Rosenberg, Frederico Komuenha, Kryštof Novák a mnoho dalších.
Ani v hledišti a kolem klece respektive v rozích zápasníků nechyběla zvučná jména z bojové scény : David Dvořák (UFC), Lucie Pudilová (UFC), Miroslav Brož, David Hošek, Filip Grznár, Matúš Juráček, David Vyvážil, Zdeněk Polívka, Orlov netřeba vypisovat všechny, protože jich bylo opravdu hodně. Je pravda, že návštěvnost nebyla tak silná jak se čekalo a stávalo se plno chybiček, ale ruku na srdce byl to první galavečer a všechno chce svůj čas. Nemůžeme opomenout ani rozhodčí, kteří se starali a průběhy zápasů – Jaroslav Novák, Jan Voborník a Václav Přibil. Celým galavečerem provázel, jako komentátor (speaker), Matouš Rajmont. Známá osoba na bojové scéně a zároveň pořadatel legendárního každoročního boxu v Lucerně.

Můžu také dodat jednu zákulisní informací, že klec, která byla použita na
galavečeru RED FACE, je bývalá klec organizace OKTAGON.

Tak si to zhrneme …….
Jako hlavní zápas večera byl Adam Reiter vs Kryštof Novák. Ano ten samý Adam, který měl zápas s Nathanem pod organizaci Oktagon. Rozumím tomu, že Oktagon těmito zápasy chce přitáhnout pozornost k jinému typu diváků. A v případě, že to udělá někdo jiný, je to dno? Stále to nechápu a hledám v tom logiku. V žádném případě nechci
srovnávat OKTAGON a RED FACE, ale když už sám Ondra Novotný zmínil
“Dělám to vlastně nerad, ale na druhou stranu někdy je potřeba to říct”, tak se na to snažím podívat z třetí strany a říct jak to vidím já.

!!!Znovu zmiňuji nejde a srovnání organizací !!!

Ostatně u jiného, nejmenovaného podcastu se do sebe pustili dva řečníci už jenom kvůli tomu, že jeden z nich zastával názor, že nelze říct v jedné větě Red Face a Oktagon.

Se vší úctou a pokorou klobouk dolů před tím, co celý Oktagon team dokázal a věřím, že ještě dokáže. Držím jim palce ve všem, co dělají. A ruku na srdce, dělají to dobře a i já můžu říct, že bez Oktagonu bych nepsal ani tento článek a neexistovala by stránka na které to zveřejním!

Každopádně pointou toho všeho je začít se na bojové sporty dívat ne z pohledu, co o tom napíše, nebo řekne ten který člověk, nebo MMA portál. Ale jít se podívat a udělat si názor sám. A tím neříkám, že si má člověk hned koupit lístky na další galavečer. Stačí se podívat na YT kanál Red Face a pokud někoho zajímá, jak umí boxovat nejznámější jméno filmů pro dospělé, nebo jak vypadá souboj dvou známých tváří z reality show Survivor vs Love Island, najde to tam. A pak tam taky najde něco, co člověk například marně hledá u COTS. Respekt k soupeři a sportovní výkon určité úrovně. Jako například mezi Gabrielem Vargasem s Martinem Šímou.