Zdeněk GameOver Polívka je stále volný?

Jeden ze zápasníků, který byl na konci roku 2022 na dosah titulové šance, před nedávnem prohlásil, že mu skončila smlouva.

Ne s partnerkou Lucií Vondráčkovou, to řeší jiná média, ale s Oktagonem. Spekulovalo se, že by ho mohla stáhnout konkurence. Jediná relevantní konkurence je v Evropě momentálně KSW. Pořádala galavečer v Liberci na kterém se představilo i několik českých zápasníků. Dále se spekulovalo, zda o něj má stále zájem Oktagon. I když ve svém posledním zápas porazil hodně zkušeného borce z Velké Británie a bývalého šampióna střední váhy organizace Cage Warriors, Lee Chadwicka, nikdy nepatřil k těm křiklounům, kteří strkají na vážení do soupeře, nebo ho posílají slovně do horoucích pekel. Ne, jediné pozdvižení, které kdy na vážení vyvolal bylo, když neuměl uvázat BJJ pásek. A to v době, kdy nastupoval proti držiteli černého pásu BJJ Ericu Spicelymu. V zápase pak dokázal, že na barvě pásu BJJ v MMA až tolik nezáleží. A to je právě to, co mu jde více než dobře. Překvapit svým výkonem nejen diváky, ale hlavně soupeře.

Zdeněk Polívka se snaží ukončit Lee Chadwicka

Podle ověřených informací je vše jinak a Zdeněk Polívka opět bude aktivně promlouvat, svým výkony v kleci, do pořadí žebříčku střední váhy Oktagonu. Na akci ve Stuttgartu je naplánován jeho souboj s hodně agresivním Moldavcem, který dokázal ve svém zápase potrápit i takového střelce, jakým je Vlasto Čepo. Tím zápasníkem se kterým Zdeněk Polívka změří síly 23. 3. 2024 je ION TABURCEANU.

Jinak jejich divize, středná váha, začíná vypadat více než zajímavě. Ve své zkoušce v Anglii obstál Matěj Peňáz, který porazil legendu britské MMA scény Matthew Bonnera. Zápasu Kerima Engizeka s druhou legendou britské scény Scottem Askhamem jsme se nedočkali. Uvidíme, jak dopadne Zdeněk Polívka ve Stuttgardu, nicméně jak Kerima Engizeka, Scotta Askhama tak například Davida Zawadu má na svém seznamu potencionálních soupeřů na event v Edenu. V tomto duchu se vyjadřoval ve svém videu zde.

Další velké jméno střední váhy Oktagonu Samuel Pirát Krištofič naprosto správně připomenul, že Matěj Peňáz má sice spoustu výher před limitem, ale nikdy nečelil opravdové výzvě. Zápas s Vlastou Čepem je trošku zakletý. A nikdy nedošlo ani na měření sil mezi Matějem Peňázem a Zdeňkem Polívkou. Zápas Matěje Peňáze se Zdeňkem Polívkou zmiňoval i Pirát ve svém povídání s Vlastou Čepem. “Dostaly se ke mně řeči, i když samozřejmě nevím, jestli je to pravda, že Ondra (Ondřej Novotný) zápas se Zdeňkem Polívkou chtěl, Polívka ho i přijal ale Peňáz ten zápas nechtěl.” To, že se Zdeněk Polívka nebál přijmout žádnou výzvu dokázal už jen tím, proti komu se postavil v kleci. Navíc na jeho yt kanále lze dohledat video, kde se vyjadřuje na adresu Matěje Peňáze a z tohoto vyjádření jasně zaznívá, že to není on, kdo by se případnému měření sil vyhýbal. Jen dodáváme, že Zdeněk Polívka se jako jediný v žebříčku Oktagonu může pyšnit skalpem Roberta Bryczeka, který 10.2.2024 neuspěl ve svém debutu v UFC, kde podlehl na body Albertu Duraevovi.

V každém případě tyto připomínky vůči Matěji Peňázovi byly relevantní před jeho zápasem s Matthew Bonnerem. Pirát zamířil bojovat o přežití v Surviveru a Matěj Peňáz svoji výhrou, potvrdil pozici titulového vyzyvatele. A všichni doufají, že se titulového duelu Patrika Kincla s Matějem Peňázem dočkají na fotbalovém stadionu v EDENU 8.6.2024 na Oktagonu 58. Samozřejmě pomyslné vidle do toho může hodit Patrik Kincl, kterému posledním zápasem skončila smlouva s Oktagonem. Na akci v Edenu by se rád představil i Zdeněk Polívka po dlouhlé době před českými fanoušky, kteří mu evidentně chybí. Uvidíme jak dopadne jeho zápas ve Stuttgartu, nečeká ho nic jednoduchého, jako vždy. Ale přípravu nepodceňuje vesměs celou jí odjel ve svém domovském gymu GorilaMMA a na konec přípravy zamířil do Polského Ankos gymu, kde se připravuje například i Ion Surdu na svůj zápas s Davidem Kozmou.

Za nás zápas Davida Zawadu, Kerima Engizeka, nebo Scotta Askhama se Zdeňkem Polívkou by rozhodně mohl být zajímavý. Dále nesmíme zapomínat na to, že příští rok Oktagon plánuje rozjet pyramidu Tipsport Gamechangeru ve střední váze. Zřejmě i proto, aby to lákadlo, pro jejich momentálního šampiona střední váhy zůstat v Oktagonu, bylo mnohem větší.

V každém případě důležitá zpráva je, že Zdeněk GameOver Polívka i nadále bude měřit své síly v rámci klece Oktagonu. Poslední zápas ukázal, že i po změně gymu, se Zdeněk Polívka může měřit se špičkou střední váhy Oktagonu.

Z leva Patrik Balog, Zdeněk GameOver Polívka, Martin Svoboda, Josef Gorila Král

Navíc nejenže podepsal novou smlouvu s Oktagonem, ale rozjíždí i další věci. Trénuje děti a dospělé, pod hlavičkou Spartan Gymu. Pomáhal svému prvnímu trenéru boxu Lukáši Díťěti vybudovat MMA gym v Nymburce – GameOver Gym @ggnymburk, kde začal Zdeněk Polívka vést pravidelné MMA tréninky.