Cage Warriors – spanilá jízda kluků z “kočárkárny”

K označení gymu “kočárkárna” došlo v diskuzi pod jedním příspěvkem Oktagonu v rámci jejich medailonku “NA DOHLED”. Ano ten gym opravdu nevypadá jako jeden ze 4 nejslavnějších gymů v čechách a na slovensku. Všichni fanoušci vědí, které 4 máme na mysli. Ale ti kluci z Cage Warriors jedou fascinujícím způsobem a dokážou porážet i borce z těchto větších gymů a to za podmínek ze kterých by mnohým spadla čelist. Jak je vidět nezáleží na tom, co máš kolem sebe za vybavení, ale co do toho dokážeš dát.

Jeden neuvěřitelný příběh se stal právě o víkendu 4.6 a 5.6 2022. A ano i tento příběh souvisí s turnajem Oktagonu MMA ve Frankfurtu.

Začal v okamžiku, kdy Jiří Čibera dostal do ruky propozice na amatérské mistrovství  České republiky v MMA od Českého svazu MMA.

Z gymu Cage Warriors Říčany měl jasné dva favority Sebastiana Porsche a Viktora Červinského.

U Sebastiana Porche to bylo celkem jednoduché. Zúčastní se a doprovod mu bude dělat Jakub Skočdopole a Matěj Kaninský

Jenže s Viktorem  to tak jednoduché nebylo, protože se mistrovství krylo s jinou důležitou událostí. Čibi s ním počítal ke kleci u zápasu Zdeňka Polívky s Cheickem Konem. Nedalo se nic dělat a Čibi nechal Viktora ať si vybere.

Zdeněk #GAMEOVER Polívka a Viktor Červinský

Frankfurt, nebo Mistrovství ČR. Vybral si Frankfurt. A i když Viktora mrzelo, že nebude moci zabojovat o medaile, účast na turnaji Oktagonu byla až příliš lákavá. 

Pak došlo ke změně. Původně měli v sobotu zápasit junioři a v neděli muži. Z nějakých důvodů, které nám nejsou známé, to organizátoři přehodili. Možná si říkali, že by jim unikla účast jednoho nadějného reprezentanta. Jen spekulace.

V každém případě se touto změnou situace změnila a Viktor ani na okamžik nezaváhal  a vůbec nepřemýšlel o tom, že by se to nedalo stihnout.

A začala čtyřdenní  jízda. Vyráželi ve čtvrtek 2.6.22 lehce po obědě v sestavě Jiří #ČIBI Čibera, Zdeněk #GAMEOVER Polívka, Daniel #Bruno Brunclik a Viktor Červinský.

Během večera Zdeněk Polívka dodělal váhu. Na váze v pátek měl 84,3Kg. Jeho soupeř, Cheick #THANOS Kone, převážil skoro o 2 kg. Nicméně pokusil se váhu ještě stáhnout, ale na požadovanou hodnotu se už nedostal.

Přesto zápas vzali. Jak to dopadlo všichni víme a Zdeněk #GAMEOVER Polívka Cheicka Koneho přejel ve dvou kolech dominantním výkonem a nepustil ho prakticky k ničemu. I Koneho pokus o  heel hook eliminoval a pohlídal si obě kola.

Cheick Kone do třetího kola nenastoupil z důvodu zranění v oblasti žeber. 

Zdeněk Polívka pak sám říkal, že ho až překvapilo jak snadné bylo dostat Koneho na zem. Dvoutýdenní příprava v Ankosu MMA, kde byl společně s Viktorem Červinským, přinesla svoje ovoce. Zdeňek Polívka v zápase předvedl, že jeho wrestling je na úplně jiné úrovni než wrestling Cheika Koneho.

Pro Matěje Peňáze, který bude za nedlouho bojovat o smlouvu s UFC,  to byl nejtěžší soupeř v rámci MMA. Že to byl nejtěžší soupeř pro Zdeňka Polívku by mohl prohlásit jen člověk bez jakékoliv špetky soudnosti.

Srovnání kvalit se zde samozřejmě nabízí. Matěj je stejná váhová kategorie. Byl to stejný soupeř a tak je na místě i otázka, jak by vypadal  vzájemný souboj Zdeňka Polívky a Matěje Peňáze. Kterého se teď, z pochopitelných důvodů, dlouho nedočkáme.

rukavice Zdeňka Polivky ze zápasu s Cheikem Konem.

Jen pro osvěžení paměti mohli se potkat už v rámci Oktagon Undegroundu, kde k tomu kvůli zranění Zdeňka Polívky nedošlo. Matějovi samozřejmě přejeme aby v DW CS uspěl  a přivezl si domů vítězství a smlouvu s UFC.

Jiří #Čibi Čibera a Zdeněk #GAMEOVER Polívka

Ale zpátky do Frankfurtu. Viktor během těch čtyř dnů, za prvé nesměl vypadnout z přípravy, musel shodit pár kilo do své váhy a zároveň být Zdeňkovi u klece podporou. Po Zdeňkové výhře a konci turnaje Oktagonu ve Frakfurtu cca kolem jedná hodiny ráno v neděli vyrážela stejná sestava Jiří #ČIBI Čibera, Daniel #BRUNO Brunclík, Zdeněk #GAMEOVER Polívka a Viktor Červinský směr Příbram. Kde se Amatérské mistrovství ČR v MMA konalo. Potkali se zde s Jakubem Skočdopolem Matějem Kaninským a Sebastianem Porschem.

V  jednu hodinu odpoledne v neděli nastoupil Viktor ke svému prvnímu zápasu na tomto turnaji a svého soupeře Semaje Manguala s Reinders MMA utáhnul v prvním kole na RNC a zajistil si tak postup do finále.

Ve finále si pak poradil s druhým finalistou Islamem UMACHANOVEM taktéž s teamu Reinders MMA a zvítězil po třech kolech na body.

Sebastian Porsch přidal pro Spolek Cage Warriors Říčany další zlatou, když vyhrál nad Vojtěchem Bortelem s Fight Factory z.s.

Výsledek víkendu pro Spolek Cage Warriors Říčany

1 WIN TKO v rámci Oktagon 33

1 zlatá medaile kategorie U16 52 Kg

1 zlatá medaile kategorie 77,1 Kg.

Ale tím cesta téhle partičky nekončí dne 17.6.2022 budou mít své želízko v ohni na turnaji IAF. Za Cage Warriors Říčany zde bude startovat Tomáš Klábík, který bude mít zápas s Jakubem Vojtěchem z Atom Gymu Plzeň

Team Cage Warriors Říčany Amatérské Misrtovství ČR v MMA