New Chicago bar má své pravidla – rasismus na prvním místě

Ve středu se na Slovensku poprali expremiér Igor Matovič a bývalý ministr vnitra Robert Kaliňák, o den později řeší u našich východních sousedů další ostudu. Osmadvacetiletého slovenského boxera a olympionika z Tokia 2020 Viliamu Tankóvi a jeho doprovod odmítli obsloužit v baru New Chicago ve Spišské Nové Vsi.

Důvod?

Všichni jsou Romové.

„Rasismus v 21. století na Slovensku,“ zní ve videu od Tanka, který v létě podepsal smlouvu s českou profesionální stájí Patron Boxing.

„To, co je vidět na video je naprosto nechutné a nepochopitelné. Otevřený rasismus v dnešní společnosti? Absolutně to nechápu a odsuzuji. Plně stojíme za Villiamem, jeho partnerkou i přáteli,“ řekl k videu, které se stalo okamžitě virálním promotér plzeňské formace Patrik Knopp.

Na videu sice chybí začátek rozhovoru, jenže i z toho lze usoudit, že nešlo o nic připravovaného Viliamem Tankó. Navíc, jak sám zmiňuje, nesetkal se s podobným chováním poprvé. Pravdou je, že bar měl v té době už otevřeno a že následující hosté byli bez jakýchkoliv poznámek obslouženi.

Právě v západočeské metropoli, Plzni, by měl několikanásobný slovenský reprezentant, bronzový medailista z mistrovství EU a také klasického kontinentálního šampionátu, odboxovat 13. října svůj druhý duel mezi profesionály.

Mimochodem, partnerka Tanka, která byla spolu s ním z prázdného baru vykázána, je úspěšná modelka a finalistka letošního ročníku slovenské Miss Vanessa Gáborová. Pár se letos v února zasnoubil na dovolené v Dubaji.

Oba se hrdě hlásí k romské komunitě, úspěšný boxerský reprezentant a svěřenec neméně úspěšného bývalého rohovníka Tomiho „Kida“ Kovacse nastupuje s romskou vlajkou do svých zápasů na turnajích, Gáborová ji má dokonce vytetovanou na levém předloktí