Oktagon 45 vyprodaná Štvanice – naposled

Oktagon vyprodal Štvanici. Naposled. Další Štvanice už nebude. Jak se říká nikdy neříkej nikdy. Bohužel v Čechách je spousta závistivých tupců, kteří místo toho aby se snažili vybudovat něco svého, dělá jim ohromnou radost házet klacky pod nohy druhým. Nevíme jestli to bylo podle představ Ondry s Palem. Ale atmosféra byla skvělá.

Oktagon 45 second round

Nepřenositelná. Byl jsem na Štvanici s kolegou Jakubem z MMA Ohne Maske (pro ty, co jim není Němčina cizí YouTube, instagram) poprvé. A musím říct, že naprosto chápu slova Ondry Novotného, že některé věci jsou prostě nepřenositelné. Můžeš poslat na obrazovku skvělé záběry, skvělou hudbu, super komentář, ale atmosféru jako takovou dostaneš jen na místě samotném. A to se týká jakéhokoliv turnaje. Bylo zde spoustu zajímavých zápasů. Někoho mohlo rozladit Half time show.

Oktagon 45 sobota Half Time Show, Ondřej Novotný

Za nás na tuhle Štvanici Half time show rozhodně patřilo. A to nejsme nějací velcí zastánci hudebních produkcí při turnajích v bojových sportech. Jenže tato Štvanice byla specifická. Bylo to zakončení dvoj turnaje a hlavně bylo to rozloučení se Štvanicí a to rozloučení naprosto skvělé. Nechci vidět Half time show na každém turnaji, ale jednou za rok na jednom jediném, specifickém turnaji? Proč ne. Ostatně Half Time show má i Super Bowl v USA. A existuje sportovní událost, která by se na Českých a Slovenských stadionech mohla rovnat turnaji Oktagonu na Štvanici? Fotbal, hokej, tenis, jiné sporty?

Ale zpátky k sobotní Štvanici turnaj otevřel zápas Ivana Klevetse s Nikolaosem Serbezisem z Německa. Ivan Klevets, původem z Ukrajiny, trénuje v Monster Gymu pod taktovkou Petra Knížete a Macha Muradova. Má za sebou kolem 90 amatérských zápasů. Měli bychom být přesnější, zápasů v Combat Sambu. Kde se helma ani chrániče nepoužívají. Jediný rozdíl mezi profi MMA a bojovým Sambem je v tom, že v Sambu se zápasí na žíněnce a ne v kleci. Nikolaos Serbezis je zápasník z Německa trénující ve stejném Gymu jako Jaime Cordero. 4 roky kvůli zranění nezápasil.

Nikolaos Serbezis vs Ivan Klevets

On sám má původ spojený s Řeckem, nicméně trvale žije v Německu. Mluví Anglicky, Německy, Polsky, Řecky. Na návrat si pravděpodobně nemohl vybrat horšího soupeře. Soupeř se zkušenostmi, který má při tom ve statistikách na kontě napsáno v obou kolonkách nulu. Tohle při návratu nechceš. Prohraješ, řeknou, že jsi prohrál s nějakým začátečníkem. A výhru ti jako velký úspěch nikdy nepřipíší. Je to škoda. Protože kdokoliv se na tento zápas podívá, tak uvidí, že kvality byly na obou stranách. Tomu odpovídalo i naprosto vyrovnané první kolo. Ve kterém byl za nás malinko lepší Nikolaos. Hlavně v postoji. Ale o jeden, dva údery. Oba borci v prvním kole dokázali, že grapling na zemi rozhodně nemusí být nudný. Niko hrozil z dolní pozice, Ivanovi se naproti tomu povedlo chytnout záda a pokoušel se nasadit RNC. Chyběl mu k tomu druhý háček, nebo body lock. Niko tak dokázal tuto nepříjemnou pozici otočit. Ve druhém kole skončil Niko opět ve spodní pozici ze které se mu podařilo nasadit Ivanovi Klevetsovi Arm bar. Akustický tap out. Aneb Ivan zařval bolestí, jak mu Niko páčil ruku. Rozhodčí byl proto nucen zápas ukončit.

Vladisav Kanchev vs James Lewis

Ve druhém zápase spolu změřili síly James Lewis a Vladislav Kanchev ve weltrové váze. Vladislav Kanchev od začátku tlačil Jamese Lewise a zasahoval ho tvrdými kombinacemi. Na které se snažil James odpovídat jedničkami. Které moc nefungovaly. James Lewis jako kdyby bojoval se zataženou ruční brzdou. V kombinaci, rychlosti, tvrdosti úderů byl dva řády za Vladislavem Kanchevem. Který dobře trefoval tvrdými údery z kombinací. První kolo šlo tak jednoznačně za Vladislavem Kanchevem. Druhé kolo se neslo v podobném duchu. Dvakrát skočil Lewis šipku po take downu uprostřed klece. Dvakrát neúspěšně. Po druhém pokusu Lewise Vladislav Kanchev zamkl Lewsise pod sebou. Zamkl mu obě ruce a rozjel G&P, které ukončil až rozhodčí.

Roman Paulus vs Callum Mullen

Další na kartě byl známý slovenský zápasník Roman Paulus, který změřil své síly s Anglickým bojovníkem Callum Mullenem. Algličan nakonec Romanovi podlehl po třech kolech na body. V prvním kole byl o chlup lepší Callum, kterému se podařilo dostat Romana Pauluse i na zem. Ve druhém a hlavně pak v posledním byl lepší Roman Paulus a to hlavně v postoji. Rozhodčím to stačilo na to, aby výhru přisoudily právě Romanu Paulusovi.

Akonne Wanliss

Akonne Wanliss vs Giorgi Gogotchuri. Skvělý nástup ve stylu Jedi, rychlé ukončení TKO ve třetí minutě prvního kola. Na tvrdé rány Akonne Wanlisse nedokázal Giorgi Gogotchuri najít adekvátní odpověď. K tomu na začátku rychlé zvednutí po nepovedeném high kicku. Kdy Wanlissovi podklouzla noha a Giorgo se tak dostal, v podstatě zadarmo, k výhodné vrchní pozici na zemi. A ještě jeden odmítnutý take down. Tak by se dal v kostce popsat tento zápas.

Michal Jančuška vs Eduard Kexel

Michal Jančuška vs Eduard Kexel. Michal Jančuška do tohoto zápasu nastoupil jako náhradník, na poslední chvíli 11 hodin před zápasem, za Samula Barka. Michal Jančuška zápasil naposled v roce 2020, kdy prohrál v souboji s Lukášem Chotěnovským na MMAster League. V tomto souboji ho Eduard lehce dostával na zem a celé tři kola v podstatě takto odkontroloval. V posledním kole se Michal pokusil o take down. Dvě kola tě borec kontroluje a drží na zemi a ty se rozhodneš vzít ho do jeho vod. Špatný nápad. Michal na jednu stranu nepustil Eduarda na zemi k žádné možnosti ať už k submisi, nebo ke ground & pound. Ale ani se nepokusil vrátit souboj zpět do postoje. Vítezství 3:0 na body si tak po třech kolách připisuje německý zápasník Eduard Kexel. Atraktivita zápasu 0:3.

Ondřej Petrášek vs Jan Široký

Po Half Time show hlavní karta nabídla posledních 6 zápasů. Kartu otevřel zápas kde se proti sobě postavil Jan Široký a Ondřej Petrášek. Honzova nástupovka “Ostravo” od Jarka Nohavici v Praze na Štvanici, neměla chybu. První kolo bylo spíš pod taktovkou Ondřeje Petráška. Který dobře trefoval Honzu Širokého v postoji a dokázal boj přenést i na zem. Pokud byl předchozí zápas málo atraktivní tak tohle byl přesný opak. Nemálo tomu pomohli i diváci, kteří fandili viditelně oběma borcům. V druhém kole Honza Široký Onu Petráška dobře trefil a ze souboje u pletiva pak následně získal lepší pozici ze které dokázal zápas ukončit ve svůj prospěch via TKO.

Lazar Todev vs Wallyson Carvalho

Lazar Todev vs Wallyson Carvalho. Těžká váha a hodně jedostranný výsledek.. Carvalho, na to jakou má muskulaturu, dokázal v postoji předvádět rychlé přesné údery. Na které těžko hledal Todev recept. Na konci prvního kola se povedlo Todevovi, po pokusu Carvalha o take down, vysprolovat. A přetočit Carvalho několikrát na zemi. Na těžkou váhu hodně neuvěřitelný, mrštný pohyb. V poslední vteřině prvního kola, pak Todev chytl heel hook a ukončil Carvalha na submisi. Svým výsledkem si jasně řekl o titul. Na tiskovce pak zazněla otázka na Lazara Todeva i na možný titulový zápas s Hatefem Moelem.

Todevova odpověď: “Easy money”.

Daniel Škvor

Daniel Škvor vs Nermin Hajdarpašič. Záměna nástupovky Daniela Škvora s Nerminem Hajarpašičem, ukončení na submisi a mexická vlna na Štvanici. Daniel Škvor dokázal soupeře dobře svázat. V klinči byl mnohem lepší a nakonec soupeře utáhl na gilotinu ve třetí minutě prvního kola. “Ta vyměněná nástupovka mě nasrala a nastartovala, takže díky za to. Ale vyřídím si to s tebou.” Přiznejte se, kdo měl vsazeno na výhru Daniela Škvora na submisi?

Ivan Buchinger vs Abou Tounkara zápas dvou zápasníků z vrcholu lehké váhy. Abou Tounkara se představil i na zápase na Bellatoru 275, kde podlehl díky zranění neporaženému Ciaranu Clarkovi. To, že Abou Tounkara patří mezi špičku lehké divize dokázal i v souboji s Ivanem Buchingerem. V postoji v prvním kole byl jednoznačně lepší. Dokázal dobře trefovat a kontrovat Ivanovi útoky. Naproti tomu se Ivanu Buchingerovi povedlo svého soupeře dostat, během prvního kola, třikrát na zem. Kde ho bohužel nedokázal udržet, ani ukončit. Ve druhém kole se dlouhý čas odehrával na pletivu, kde Abou Tounkara těžil ze své síly. Nakonec se přeci jen Bukimu povedlo soupeře dostat na zem, kde rozjel ground & pound a rozhodčí byl nucen zápas ukončit via TKO. Ivan je zpět. Po zápase přiznal, že po odvetě s Keitou příliš netouží. Ostatně díky zranění Losena, není tato odveta ani na pořadu dne. Jako další zajímavý zápas se mu jeví spíše poměřit síly v 66 s Maté Sanikidzem a vzít si opasek zpět. V rámci lehké váhy se nabízí buď odveta s Ronym Paradaiserem, který na nějakou dobu bude muset zapomenout na odvetu s Losenem Keitou, nebo zápas Rony Paradaiser vs Abou Tounkara.

Fakt nekecám ten dole je Karlos Terminátor Vémola.V zápase s Lucasem Alsinou.

Karlos Vémola vs Lucas Alsina. Po prohře s Patrikem Kinclem si Karlos Vémola musel spravit chuť zápasem, který půjde jednoznačně v jeho prospěch tentokrát v domluvené váze. Asi to úplně nebylo podle jeho plánů. Navíc ho soupeř dokázal dostat do spodní pozice pod sebe, kde ho diváci už dlouhou dobu neviděli. Pokud stejný výkon předvede v titulovém zápase s Pavolem Langerem, stačit na obhajobu pásu to rozhodně nebude.

Mate Sanikidze vs Losene Keita – poslední zápas na sobotní kartě. Titulový zápas na pět kol ve váze do 66 Kg skončil, pomalu, dřív než začal. Losene Keita začal prvním low kickem, při kterém si bohužel zlomil nohu (holení kost).

Ještě chvíli bojoval a dokázal dostat Matého Sanikidzeho na zem. Ale v okamžiku, kdy se o nohu opřel, nedokázal pokračovat. Po zápase posílal Matému vzkaz, že nemůže být spokojen s touto výhrou a hlasitě si říkal o odvetu.

Losene Keita vs Mate Sanikidze

Losene Keita to jsou čisté emoce. Radost z předchozích výher, zklamání z této prohry. Tento večer si rozhodně představoval jinak.

Losene Keita žádá o ruku svoji příelkyni

Ale i když prohrál, přidal k tomu ještě dva okamžiky, které rozhodně stojí za zmínku. Požádal svoji přítelkyni o ruku, která řekla ano. A neopomněl si vyzkoušet Ondrovy “Jedeeeemeee bombyyyy”. Na Pražské Štvanici zazněly naposled.

Losene Keita a jeho snoubenka
Losene Keita

Kompletní výsledky Oktagon 45 sobota

Ivan Klevets2/4:13SUBNikolaos Serbezis
James Lewis2/1:54TKOVladislav Kanchev
Roman Paulus3DECCallum Mullen
Akonne Wanliss1/2:07TKOGiorgi Gogochuri
Michal Jančuška3DECEduard Kexel
Jan Široký2/4:46TKOOndřej Petrášek
Lazar Todev1/4:59TKOWallyson Carvalho
Daniel Škvor1/1:41SUBNermin Hajdarpašič
Ivan Buchinger2/4:44TKOAbou Tounkara
Karlos Vémola3DECLucas Alsina
Losene Keita1/1:08TKOMate Sanikidze