Oktagon 45 speciál – dvojitá porce zábavy

V pátek a sobotu si Oktagon MMA připravil jediný dvojitý MMA turnaj pod širým nebem v průběhu dvou dnů, který kdy byl pořádán.

Pátek 28.7. 2023 a sobota 29.7.2023. Oba dva dny byly tribuny v podstatě plné a na sobotní turnaj se už lístek prakticky nedal sehnat. Oktagon uzavřel kasu pro sobotní turnaj na začátku června s tím, že kapacita 7000 diváků je vyprodána. Na pátečním turnaji pak mohlo zůstat volných 500 až 700 míst. Nicméně na atmosféře to poznat příliš nebylo. A poslední lístky se prodávali na páteční Štvanici ve velkém i těsně před začátkem turnaje.

Lucia Krajčovič vs Roza Gumienna

Páteční turnaj začal prvním ženským zápasem. Oktagonu se povedlo něco, co je v Čechách a na Slovensku celkem nevídané. Utajit jméno soupeřky Rozy Gumienny do poslední chvíle. A to tak dobře, že o účasti Lucie Krajčovič se nedozvěděl ani její manžel Vlasto Čepo. Udržet tajemství ve dvou státech, které jsou “proslavené” tím jak lehce se zde informace šíří, tak to klobouček. Bohužel pro Lucii Krajčovič její návrat nedopadl pozitivně a prohrála na body po třech kolech. V každém kole se Roze povedlo Lucii dostat na zem, kde si ji odkontrolovala a v postoji ji k ničemu prakticky nepustila. Přesto Lucie byla se zápasem spokojená a zápas si užila a rozhodně neodmítá ještě pokračovat v kariéře zápasnice. Tímto zápasem chtěla dát najevo sobě, ale hlavně i Vlastovi Čepovi, co má za ženu doma. Navíc tím, že utajila zápas i před Vlastem Čepem, ušetřila ho nervozity před jejím zápasem. Protože, jak Lucie prozradila. Její zápasy Vlasto prožívá víc, než ty svoje.

Redek Roušal vs Armand Herczeg

Dalším zápasem zažil svůj křest ohněm v MMA Radek Ruchy Roušal v zápase s Armandem Herczegem. Game plane byl jasný trefovat v postoji a nenechat se hodit. Radek Roušal předvedl neuvěřitelný take down defence a soupeř ho dokázal na zem dostat jen jednou v druhém kole. Na zemi dlouho nezůstal a povedlo se mu zvednout. Ve třetím kole pak ukázal jasnou dominanci v postoji. Verdikt rozhodčích přisoudil bodovou výhru Radku Roušalovi.

Redek Ruchy Roušal

2 údery, 22s. Tolik stačilo k výhře Jaimemu Corderovi nad soupeřem Gabrielem Torokem. Který se měl původně utkat se Zbyňkem Vlčkem. Bohužel Zbyněk Vlček si z kempu v Thajsku přivezl zánět lokte a tak se turnaji na Štvanici účastnil pouze jako divák.

Jaime Cordero vs Gabriel Torok

Jaime Cordero dostal avízo k zápasu zrovna když si užíval dovolené. 4 dny před turnajem. Což pro něho znamenalo. Sbalit věci, dopravit se do Prahy, udělat váhu a vyhrát. Vše splněno.

Jaime Cordero

V dalším zápase prohrál na RNC Václav Baba Jaga Mikulášek. Ole Magnor ho v prvním kole dobře trefil a snadno dostal na zem. Po zápase na tiskové konferenci na otázku, co měly znamenat rukavice v kleci, odpověděl, že už zkrátka necítí ten oheň k tomu aby v zápasení pokračoval. A není to tím, že má za sebou prohru. Prohru měl i před tím a ne jednu. Přesto se mu zápasit chtělo. Otázka je jestli na to má vliv i to, že byl nucen přestěhovat se zpět do Ostravy, kde podmínky pro přípravu má přeci jen odlišné. Uvidíme, zda to bude jeho konečné rozhodnutí.

Ole Magnor vs Václav BabaJaga Mikulášek

Hlavní kartu otevřel zápas José Antonia Martína Reise alias Tato Primery s Radovanem Úškrtem v domluvené váze do 80 Kg. V prvním kole, po tom, co měl Tato Primera v postaji navrh, se povedlo Rado Úškrtovi dostat zápas na zem. Kde se snažil Tato Primeru odkontrolovat, případně ukončit. V druhém kole pak to byl naopak Rado Úškrt, kdo skončil na zádech. Nicméně ze zad se mu povedl zasadit úder loktem, který Tato Primeru otevřel na hlavě. K tomu přidal pár up kicků. Po kterých rozhodčí zápas zastavil. Lékař nedoporučil pokračovat v zápase vzhledem k tržné ráně na hlavě Tato Primery. Na tiskovce se Tato Primera vyjádřil, že podají protest, protože se z jejich pohledu jednalo o zakázané kopy.

Radovan Úškrt vs Tato Primera

(upkick na hlavu je možný jen v případě stojícího soupeře. Pokud soupeř klečí, nebo se opírá minimálně 3 body o zem je up kick na hlavu faul.)

S tím, že nemají nic vůči soupeři, ale cítí se poškozeni výsledkem. Ano souhlasíme s tím, že tržná rána na hlavě byla před tím nešťastným up kickem. A verdikt by byl pravděpodobně stejný, kdyby k up kicku nedošlo. Bohužel tento úder vrhá naprosto zbytečné negativní světlo na výsledek zápasu. A za nás by tyto fauly neměly být tolerovány v jakémkoliv okamžiku souboje. Pokud Tato Primera nebyl schopen pokračovat, měl zápas stopnout rozhodčí dřív. My nejsme rozhodčí, takže nám nezbývá než si počkat na rozhodnutí komise.

Všechny údery jsou zakázány z nějakého důvodu. Bohužel nejvíc škody dokáží napáchat v okamžiku, kdy zápasník není úplně při smyslech. A pokud se bavíme o tom, co je a co není možno tolerovat, tak ukončení faulem by tolerováno být nemělo a to ani v případě, že zápasník v podstatě vyhrál už předchozím úderem.

Shem Rock vs Jan Malach

V druhém zápase hlavní karty se představil Shem Rock, který na sebe strhává pozornost i mimo klec ať už svým životním příběhem (psali jsme zde), nebo drzým chováním. V souboji ve váze do 70 Kg se postavil Králi Severu Janu Malachovi. Po ráně do břicha se Shem Rockovi povedlo dostat Jana Malacha na zem, kde zvítězil na submisi RNC.

Ion Surdu

Na tomto turnaji se také potkali dva účastníci Tipsport Gamechangeru Ion Surdu vs Maté Kertesz. Oba už svoji pouť pyramidou ukončili. Nicméně zde se potkali v souboji ve welterové váze. Byl to velmi těsný souboj, který na body nakonec pro sebe urval a z vízezství se radoval Ion Surdu.

Deiga Sheck vs Vlado Lengál

Dlouho očekáváný souboj Vladimíra Lengála s Deigou Scheckem, který se měl uskutečnit už na jednom z Německých turnajů. Zápas trval necelé tři minuty. Vladimír Lengál inkasoval v souboji čistý úder na játra, který musel rozdýchat. Povedlo se. Pak rozjel spoušť svými pěstmi a Deigu Shecka ukoknčil via KO. Vlado Lendál si tak připisuje další výhru, tentokrát v MMA, a zaslouženě si odnesl bonus večera. A co říká na Shem Rocka? Nestojí mu za řeč a nechce s ním sdílet ani klec ani stůl.

Vladimír Lengál vs Michael Deiga-Sheck
Vladimír Lengál vs Michael Deiga-Sheck

Hlavním předzápasem večera byl souboj ve střední váze bývalého titulového vyzyvatele Samuela Piráta Krištofiče a “katem” soupeřů z Polska Robertem Bryczekem.

Robert Bryczek

Jedna minuta společného “tance” v kleci s Robertem Bryczekem a kouzlo neukončitelného Piráta je rázem pryč. Jediným zápasníkem, kterého Robert Bryczek nedokázal ve střední váze v rámci Oktagonu ukončit, tak zůstává Zdeněk “GameOver” Polívka. Jejich vzájemný souboj skončil na body, kde si vítezství odnesl právě Zdeněk Polívka. A k odvetě pravděpodobně jen tak nedojde. Robert Bryczek si svým výkonem hlasitě řekl o titulový zápas s Patrikem Kinclem. První staredown se odehrál hned po zápase.

Kdy k této titulové bitvě dojde ještě Oktagon neoznámil. Ale O2 aréna, nebo ještě lépe Ostrava by mu určitě slušela. Robert se po zápase vyjádřil a věří, že se Oktagon ukáže s turnajem i v Polsku, kde zatím kraluje KSW. Za nás pokud může Ondřej Novotný Palom Nerudou snít o tom co by mohlo být v budoucnu, my fanoušci můžeme snít o společném turnaji KSW s Oktagonem na území Polska. Jen na rozdíl od Pala Nerudy s Ondřejem Novotným, nám se ten sen s velkou pravděpodobností nesplní. Ale kdo ví?

Felipa Lima

Posledním hlavním zápasem večera byl titulový zápas. Jonase Magarda s vyzyvatelem Felipem Limou. Felipa Lima byl aktivnější v postoji a dobře trefoval. Pokud se Magardovi povedlo Limu dostat na zem, nebylo to na moc dlouho. Jen třetí kolo lehce vypustil, kde se povedlo Jonasu Magardovi dvakrát dostat LIMU na zem. Nicméně ten velmi dobře pracoval ze zad a snažil se Magarda zavřít do submise. Ve druhé minutě posledního kola, kdy oba borci byli na zemi a Felipa Lima ve vrchní pozici, poslal Magardovi několik kolen do zad. Za tyto fauly si vysloužil stržení bodu. Jonas Magard byl na chvíli mimo bolestí. Nicméně po prohlídce doktorem se rozhodl pokračovat. Ano je pravda, že by mu zůstal titul, kdyby se rozhodl opačně. Nicméně to mu srdce válečníka nedovolilo. A za to si zasloužil respekt jak od diváků, tak od soupeře.

Zápas skončil na body a vítězem a novým šampionem Bantamové váhy organizace Oktagon MMA se stal v pátek 28.7.23 Felipe Lima.

Oktagon 45 Special pátek, Oktagon 45 sobota

Kompletní výsledky

Lucia Krajčovič3DECRoza Gumienna
Radek Roušal3DECArmand Herczeg
Jaime Cordero1/0:22KOGabriel Torok
Ole Magnor1/0:55RNCVáclav Mikulášek
Tato Primera2/4:55TKORadovan Úškrt
Jan Malach1/2:08RNCShem Rock
Maté Kertész3DECIon Surdu
Vladimír Lengál1/2:59KOMichael Deiga-Sheck
Robert Bryczek1/0:56TKOSamule Krištofič
Jonas Magard5DECFelipe Lima