Pagy sa nezosral, nemal z koho

Na posledním turnaji se měl představit Martin Sedlák alias Pagy s Filipem Grznárem v zápase pod pravidly MMA. Pagy nakonec ze souboje odstoupil kvůli zdravotním problémům, které s velkou pravděpodobností byly zapříčiněné použitím pepřáku na poslední tiskové konferenci Clash of Stars. Celé Pagyho vyjádření viz video.

Pokud se vrátíme k samotné akci, turnaji Clash of The Stars (COTS), nabízí se tady dva pohledy, které se někde doplňují, někde jdou proti sobě. Než se k tomu dostanu tak jedna chvála na úvod. Kloubouk dolů před Tomášem Le Sym, kterému se podařilo na bizár vyprodat O2 Universum. Navíc, co se týká produkce, videa, střihu tak to měli, jak se lidově říká v TOPu. Sportovní komentátoři si můžou vlasy vytrhat, jak je něco takového možné a marně v jejich komentech budete hledat něco pozitivního. Zkrátka vypadá to, že team kolem Tomáše Le Syho zvolil správnou cestu. Krok po kroku ke stále větším halám. Ale vždy mít vyprodáno. Když se vrátím k těm zmiňovaným dvěma pohledům. Jsou to tyto:

  1. Přiláká to nové fanoušky bojových sportů. Tím bude každý sportovec, který se věnuje bojovým sportům určitě potěšen. Víc pozornosti ve většině případů znamená víc peněz do sportu.
  2. Výkony aktérů jsou adorovány a vyzdvihovány jako by právě vyhráli olympiádu. Je to super, že se účastníci dokáží připravit a odvést koukatelný výkon. Každého, kdo bude účastníky kritizovat za jejich výkon, bych postavil na 3×5 minut k boxovacímu pytli. A pak bych se na jeho názor zeptal znovu. V tom problém není. Problém je spíš v tom, že fanoušci toho, kterého youtubera, nebo “cosmo” celebrity nejsou schopni rozlišit kvalitu zápasu od “kvality”. Těmto fanouškům bych doporučil zajít se podívat na jakýkoliv, byť amatérský turnaj.

Jedním z účastníků turnaje byl i Nathan, účastník loňské řady Survivor. A jeho závěrečná řeč vystihuje proč může COTS bojovým sportům i ublížit. Nathan se nechal slyšet, že publikum na COTS dokáže fandit mnohem lépe, než publikum Oktagonu. A to je přesně to, s čím máme problém. Pozornost je strhávána ne na sportovní stránku, ale na to jak je kdo sledovanější, nebo budí více kontraverzí. Pepřák na tiskovce v klubu je za hranou. OK aspoň jsme zjistili, že COTS nějaké hranice má. Rozhodně nesouhlasíme s tím, že fanoušci Oktagonu neumí fandit. Vzkaz pro Nathana: “Předveď výkon, který ukázal v kleci například Christian Jungwirth a potom zjistíš, že fanoušci Oktagonu výkon v MMA opradu dokáží ocenit a umí hnát zápasníka dopředu.”

A když už tu zmiňuji Nathana. Jeho výkon nebyl vůbec špatný. Rozhodně byl o 100% lepši než v zápase s Adamem a o 100% lepší než výkon Freeskota. A o tom to právě je. Technicky lepší v hlavě dobře nastavený Nathan, nedokázal ukončit ten zápas předčasně. Ve třetím kole to už bylo pro oba trápení. A hala? Otřásala se v základech. Jenže kdokoliv z těch nadšených diváků by se byl podívat na amatérskou ligu, musel by konstatovat, že kvalita je někde jinde. Čest vyjímkám. Proto jsme toho názoru, že například zápas Filipa Grznára s Filipem Roubíčkem je jiná liga, která na COTS nepatří.

Uvidíme zatím to vypadá, že se někdy v budoucnu dočkáme i vyprodané O2 Arény. Nic proti tomu, ale O2 Universum má něco, co O2 aréna nabídnout nedokáže. Pocit, že z každého místa v aréně člověk vidí, co se děje v kleci.