Proč byl Jiří “Čibi” Čibera

A ZDENĚK “GAMEOVER” POLÍVKA

V ROHU ADAMA RAITORA?

Na turnaji Oktagon 35 se, mimo jiné, uskutečnil souboj Adama Raitera s Nathanem Christianem Dzaba. Tento souboj byl vyvrcholením pořadu “Kdo přežije?” Aneb z ostrova do klece.

Celá série videí působila tak, že Nathan je ten sympaťák, který se poctivě připravuje v jednom z nejlepších Slovenských MMA gymů SFG. Naproti tomu Adam zde působil jako ten “spratek”, který sice dře, ale není schopen a ochoten vydržet celou přípravu v jednom gymu. A také jako ten, který si jde pro “výprask”, protože mu zkrátka příprava úplně nechutná. Na podporu tohoto narativu přispělo i to, že Adam změnil v průběhu přípravy několik gymů. Začal u Patrika Kincla v jeho domovském ALL SPORT ACADEMY, kde si to nesedlo tak, jak mělo. Patrik Kincl se soustředil na svoji přípravu, na obhajobu titulu ve střední váze na stejném turnaji. Následně pak Adam začal chodit do PriMMAt Gymu s tím, že fyzičku v průběhu přípravy zlepšoval pod vedením Martina Svobody v jeho Spartan Gymu.

Celou sérii je možné shlédnout >>> zde <<<<

Jak dopadl souboj Adama s Nathanem už víme. Adam ukázal, že v souboji je důležitější srdce a hlava bojovníka, než cokoliv jiného. Nathana ukončil po sérii úderů na zemi v prvním kole a připsal si tak svoji první profesionální výhru. S přihlédnutím na to, že měli oba borci na přípravu pouze 4 měsíce z toho byl velmi koukatelný MMA zápas. Divácky byl rozhodně atraktivnější než zápas Andreje Kalašnika s Joelem Dos Santosem. Ostatně porovnat si tyto dva zápasy a jejich atraktivitu můžete zde:

Adam vs Nathan

Andrej Kalašnik vs Joel Dos Santos

Překvapivá otázka zazněla, těsně před zápasem, i od promotéra a spolumajitele organizace Oktagon MMA Ondřeje Novotného. Co dělá v rohu Adama Jiří “Čibi” Čibera a Zdeněk Polívka?

Zdeněk “GAME OVER” Polívka v přípravě na zápas na Oktagonu 36 ve Frankfurtu. Poznaň.

A po zápase Adama s Nathanem nebyl ON jediný koho zajímala odpověď na tuto otázku.

Vysvětlení zveřejnil, záhy po skončení turnaje, na svém instagramu Jiří “Čibi” Čibera:

Dostal jsem spoustu otázek na téma proč jsme byli se Zdeňkem v Adamově rohu. Věc se má takto. Zdeněk a Adam mají stejného kondičního trenéra Martina Svobodu. Při středečním tréninku, před turnajem Oktagon 35, padlo i slovo o tom, koho bude mít Adam v rohu. Nepřišlo nám správné, aby tam byl pouze s kondičním trenérem a Vláďou. Dohodli jsme se poměrně rychle, že ho, spolu se Zdeňkem, podpoříme. Nehodnotím důvody, proč s ním nejel někdo z jeho gymu. Stejně tak si nemyslím, že máme kdovíjakou zásluhu na tom, že vyhrál. Zápas vyhrál především Adam a to díky celé přípravě, kterou podstoupil a díky tomu jaký v zápase byl.”

Nathan se, viditelně, s prohrou nesmířil a chvilku po tom, co se otřepal, vyzval Adama k odvetě. Je zajímavé, že v podcastu u Pavola Nerudy dostal prostor nejdříve Nathan, i když vítěz tohoto souboje je Adam. Ale to je určitě jenom z toho důvodu, že Pavol Neruda natáčí podcast na Slovensku a Nathan to má tím pádem do studia mnohem blíže, než Adam z Prahy. Nebo, že by v tom bylo něco jiného?