Plzeňský Ring

Plácaná, wrestling v postoji?

NE

TOHLE BYL BOX

Ten, kdo si nechal tento galavečer ujít a dal přednost jiné zábavě, udělal velkou chybu. Všechny zápasy byly v neskutečném tempu. Nezaznamenal jsem ani jeden zápas u kterého bych si říkal, teď je čas dát si svačinku. Ale od začátku.

V pátek 30.9 proběhl v Plzni galavečer pod boxerskou organizací Patron Boxing. Na tuto akci jsem byl pozván, což bylo hezké gesto od majitele Patrika Knopa a ještě jednou mu dodatečně děkuji za tento neskutečný zážitek. No ale teď přímo k celé akci. Po organizační stránce si nemohu stěžovat. Příjemná obsluha, personál, dokonce i paní co měla na starosti parkoviště nás přivítala s úsměvem na tváři. Což poslední dobou není moc obvyklé. Je pravda, že jsem se stal svědkem nekompromisního rozhovoru Patrika Knopa s jedním členem týmu Patron boxing. Bylo poznat, že Patrik Knop má organizaci pevně ve svých rukách a nehodlá dělat kompromisi, i když se někomu, na koho spoléhá, úplně nechce.

Návštěvnost byla, řekněme, odpovídající propagaci. Ale z našeho pohledu je to škoda. Věřím tomu, že ti kdo přišli, byli nadmíru spokojeni, jak kvalitou zápasů, tak organizací galavečera. Ale chápu, že někdo se radši podívá na “válendo v postoji”, místo kvalitního zápasu v boxu. A o kvalitních zápasech v boxu nebyla na tomto galavečeru opravdu nouze.

Ten kdo má pochybnosti může si udělat obrázek sám. Shlédnout celý galavečer je stále možné na oktagon.tv >>> zde <<<

Zápasová karta byla skvěle poskládaná a večer příjemně gradoval až do samotného finále, které bylo zakončeno titulkovou bitvou DUCÁR vs PEJSAR 2. Deset kol po třech minutách. Kdo ten titulák viděl musí mi dát za pravdu, že těch deset kol neuvěřitelně rychle uplynulo.

Vasil Ducár slaví obhajobu titulu v křížové váze v boxu na galavečeru The Ring v Plzni

Jak sázkaři, tak i lidé v hale, všichni měli stejnou představu, že druhý zápas mezi Vasilem Ducárem a Václavem Pejsarem bude jak přes kopírák s předešlým zápasem. Nebyl. Václav Pejsar předvedl velice krásný, soustředěný výkon. Je otázka jestli ho pohánělo srdce, nebo domácí publikum, každopádně byl vidět veliký progres oproti předešlému zápasu, za kterým stojí především Vaškův tým. Dobojoval až do konce, do posledního desátého kola a zápas tak museli rozhodovat bodový. Na body jednoznačně vyhrál Vasil DUCÁR, který počáteční oťukávačku, změnil v pořádný souboj. Chvílemi působil až drze, když komunikoval v průběhu zápasu s publikem a snažil se Václava Pejsara vyprovokovat. Celou dobu byl Vasil Ducár aktivnější a připsal si výhru v této odvětě a zaslouženě si došel pro titul. Posíláme velkou gratulaci.

Představilo se plno zajímavých jmen ze světa boxu. Je třeba vypíchnout výkon Radka Ruchy Roušala, který neskutečně dominoval a doslova přejel soupeře v prvním kole. Klobouk dolů před tímto klukem z Brna. Před 14 dny. 17.9.2022 svedl neskutečnou bitvu v postoji s Markem Bartlem na Oktagonu 35 v Brně. Odnesl si z ní cenné vítězství na body.

Po 14 dnech další vítězství Radek Ruchy Roušal Box, The Ring Plzeň. KO v prvním kole

Další zápas který stojí za zmínku, byl zápas Lukáše Fajka který jako vždy nezklamal a předvedl své legendární FAJK bomby a ze zápasu odešel jako vítěz. Je velkou otázkou kde se tento mladý bijec zastaví. Zatím si vede velmi dobře a nebojím se říct že ho brzy uvidíme v titulovém zápase.

Lukáš Fajk – The Ring Plzeň Box

Na závěr jedna skvělá zpráva. Letošní tradiční galavečer “Box v Lucerně” bude Matouš Rajmont pořádat ve spolupráci s Patron Boxing. Což může pro fanoušky znamenat jediné. Začněte shánět lístky už teď. Nebudou.