Kdo (ne)chce zápas Vlasto “El Chapo” Čepo vs Matěj “Money” Peňáz?

Matěj “Money” Peňáz se představil v Dana Whites Contender Series. V zápase se Sedriquesem Dumas bohužel podlehl soupeři v první minutě prvního kola na gilotinu. Po tom, co se mu podařilo vstát ze země, si, v podstatě, vlezl do nachystané gilotiny.

Všichni očekávali, co bude dál. Zda se vrátí do Oktagonu a zda se dočkáme, konečně, zápasu

Vlasto Čepo vs Matěj Peňáz

Je to zápas o který stojí diváci, Vlasto Čepo i organizace Oktagon MMA v čele s její hlavní tváří Ondřejem Novotným.

Po návratu si dal Matěj Peňáz chvilku distanc od sociálních sití. Ondřej Novotný, v rámci svého pořadu MMA Letem Světem, krotil vášně diváků, že si nejdříve musí promluvit s teamem Matěje Peňáze, zda by o tento zápas stáli.

Ok to není nic proti ničemu a dá se to pochopit. Stejně tak by se dala pochopit slova ve stylu: “zápas je na stole, ale po poslední porážce chceme nejdříve něco, kde nebude tak velký tlak.”

Ze strany teamu Matěje Peňáze nepřišlo nic z toho. Jen se dostalo na světlo, díky promu Oktagonu, že Matěj Peňáz bude mít zápas v Ostravě. A soupeř, že se hledá a není to snadné. Když se hledá soupeř, tak teamu kolem Matěje Peňáze muselo být jasné, že se jako první přihlásí Vlasto Čepo. Což taky na svém IG profilu udělal. Ondřej Novotný následně potvrdil, že na něm tento zápas rozhodně nevisí. Byli by sami proti sobě, pokud by bránili zápasu, který chce každý vidět.

A najednou se, ze strany teamu Matěje Peňáze, ozývá kritika jak Vlasto Čepo nedosahuje úrovně Matěje Peňáze.

Co to je proboha za bláboly? To nikdo, kdo je výš v žebříčku nesmí vzít jako soupeře toho, co má v žebříčku pod sebou? A zápasit pak bude kdo?

Ano rozumíme tomu, že všichni chtějí vidět vyrovnaný souboj a né popravu, jak jsme to mohli vidět u mnoha zápasů na GMC28 v Rozvadově. Ale zde se jedná o zápas dvou skvělých postojářů, kteří se už dvakrát málem potkali. Tady zkrátka nějaké poukazování, kdo je na jaké úrovni nedává žádný smysl. Někde v komentářích lze dohledat, že údajně zápas obou borců s Mateuszem Strzelczykem nám dává jasný obrázek o tom, kde se kdo na jaké úrovni nachází. Podle této logiky nám, ale dává také jasný obrázek porovnání výkonu Matěje Peňáze a Zdeňka Polívky v jejich zápasech s Cheikem Konem. Matěj Peňáz s Cheickem Konem zažil perné chvilky, zatímco Zdeněk Polívka Cheicka Koneho přejel dominantním způsobem. Mimochodem Mateusz Strzelczyk, před tím, než se střetnul s Matějem Peňázem ve střední váze nezaznamenal žádnou výhru. Naproti tomu ve wetrlu, váha ve které zápasil s Vlastem Čepem, se mu dařilo mnohem lépe.

Zeptali jsme se jak to vidí, tyhle hrátky, sám Vlasto Čepo:

“Já jsem k tomuto zápasu řekl v podstatě už vše. My jsme na ten zápas kývli. Ondřej, Oktagon, s tím souhlasil. Jediné, kde se to zaseklo je team kolem Matěje Peńáze. Aspoň teď vidí všichni fanoušci v Čechách a na Slovensku, kdo se tomu zápasu vyhýbá. Tak když pro něho nejsem na stejném levelu, tak mohl mít easy fight, easy money za zápas, který má hype. Za zápas, který tu už mohl být dvakrát. Nechce, nechce ok. Já se nebudu nikoho doprošovat. A nemám ani problém uznat, po zápase, že je soupeř lepší. Ale kdo z nás je lepší? To nezjistíme tím, že si budeme navzájem dehonestovat své dosavadní soupeře. Nebo tvrdit, že jsme na jiném levelu. Ale aspoň tady na tomto je vidět, kdo tady vymýšlí obezličky, kdo tady spekuluje. Teď mě napadlo. Když chtěli někoho, kdo je výš v žebříčku před Matějem, proč nevzali Zdeňka Polívku, kterého jim Oktagon, už dříve, dvakrát nabídl a dvakrát ho odmítli? Respektuji každého zápasníka. Tohle není trash talk, tohle jsou prostě fakta. Sám vím kolik tento sport stojí úsilí. Tak pokud nechtějí se mnou zápas ok. Já s tím problém nemám, ale potom ať nevypisují takové nesmysli o tom, že se Matěje každý bojí, protože má dlouhé ruce. Nebo že někdo není na jeho levelu. Já jsem na zápas s Matějem připraven, ale nemůžu být bez zápasu příliš dlouho. Mě tento sport živí a složenky, čekáním na Matěje “Money” Peňáze, nezaplatím.”

Matěj Money Peňáz

One Reply to “Kdo (ne)chce zápas Vlasto “El Chapo” Čepo vs Matěj “Money” Peňáz?”

  1. Pingback: Čepo dál vybízí Peňáze a odhaluje, koho prý Money také odmítl | Shorties