Rafael “Kratos” Xavier – Karlosi, porazím tě u tebe doma, před plnou arénou.

Rafael Xavier reagoval na slova Karlose Vémoly, že o titulovém zápase s ním mluví už více než tři měsíce.

“Xaviere, slyšel jsem, že se mnou na Štvanici nechceš zápasit. Meleš nějaké sračky o tom, že nemáš dost času na to, aby ses připravil. Však já o titulovém souboji  s tebou mluvím poslední 3-4 měsíce. Pořád jsem říkal, že pokud vyhraju, tak chci zápasit o titul. No co, nemusím o ten titul zápasit zrovna s tebou. Jediné, co chci, je to, abych měl opasek přes rameno. Budu tedy zápasit s kýmkoliv, koho přede mě Ondra a Palo postaví. Nemusí to být nutně Xavier. Vezmu kohokoliv. V červenci získám titul šampiona polo-těžké váhy a ještě před koncem roku porazím jednoho z těch chudáků, které už jsem porazil, a vezmu si svůj titul šampiona střední váhy. Ondro a Palo, dejte mi kohokoliv, kdo o to má zájem, pokud je Xavier ze hry,” 

Odpověď od Xaviera je celkem jednoznačná a rozhodně se nedá říci, že by se souboji s Karlosem vyhýbal. Jen zkrátka nemá důvod přistoupit na jeho plány, kdy si Karlos vysnil, že získá opasek na Štvanici v 93 právě v souboji s Rafaelem Xavierem.

Rafael “Kratos” de Sousa Xavier

“Zdravím přátelé, tady je Rafael. Rovnou přejdu k odpovědi na video, které šiří Karlos Vémola, kde říká, že nechci bojovat a že jsem věděl, že budeme mít spolu zápas. Že o tom musím vědět už minimálně tři měsíce, že ten zápas bude. Je to lež. Byly to jen nějaké spekulace jak by to mohlo být. Ale ve skutečnosti jsme neuzavřeli žádnou dohodu. Pro mě bude potěšením tě, Vémolo, porazit v Praze. Před 20 tis. fanoušky a stát se králem u tebe doma. “

Štvanice má předsi jen menší kapacitu, než O2 aréna, kde bychom se snad mohli na konci roku dočkat zápasu Karlose Vémoly s Rafaelem Xavierem. V 93 kg je to momentálně nejlepší možný titulový zápas pro fanoušky MMA.

Oktagon tak bude muset řešit na Štvanici do titulového zápasu pro Karlose Vémolu, pokud mu budou chtít ten zápas o pás dát, jiného soupeře. Otázkou je koho. Vzhledem k tomu, že času nezbývá nazbyt a těch jmen ve váze do 93 kg moc není. A už vůbec né těch, kteří by si titulovou šanci zasloužili. Karlosův plán na dva opasky tak dostává značné trhliny. Pás v 84 kg nestihne vzhledem k tomu, že o tento pás bude bojovat současný držitel pásu Patrik Kincl s Alexem Lohorem a v 93 kg momentální vyzyvatel o titul není. Stephan Puetz, který by přicházel do úvahy měl zápas nedávno. Navíc zápas terminátorů, chtějí organizátoři ještě pořádně vybudovat. A žádné další jméno se nenabízí. Uvidíme s kým tak bude Karlos zápasit na Štvanici a jestli to bude titulový zápas v 93 kg.