DENILSON DE OLIVEIRA – “Budu ho bít do hlavy dokud nepadne na zem”

V rámci turnaje Oktagonu ve Frankfurtu byl nejdiskutovanějším zápasem zápas Denilsona De Oliveiry s Christianem Eckerlinem a to hlavně z toho důvodu, zda kop po kterém zůstal Christian Eckerlin na zemi, zasáhl, nebo nezásáhl oblast, kterou kryje suspenzor. Rozhodčí v ten okamžik zápas pozastavil, ale neukončil. Ptal se všech bodových zda to byl faul, nebo ne. Dva mu odpověděli, že viděli faul. Jeden, že faul neviděl. Videozáznamu v ten okamžik nevyužil. Zápas tak pokračoval dál až se dostal do stavu, kdy Christian Eckerlin opět inkasoval kop do rozkroku. A tentokrát o tom, že to byl neúmyslný faul neměl pochybnost nikdo. Chvíli to vypadalo, že Christian Eckerlin nebude moci pokračovat. V tom případě by zápas skončil No Contest a tento výsledek by nezměnil ani případný protest. Nakonec, po pěti minutách, Christian Eckerlin byl schopen pokračovat a došel si v ten moment pro vítezství via TKO. Pak se teprve rozjela mediální smršť. Kdy kdekdo poukazoval na to, že první kop nemohl zasáhnout citlivá místa a tedy zápas měl skončit TKO, ale pro Denilsona De Oliveiru. Jeho tým nakonec podal protest a dočkal se toho, že komise GEMMAF překvalifikovala výsledek zápasu na “NO CONTEST”. Více zde.

Christian Eckerlin, už v okamžiku, kdy se začaly šířit spekulace o tom, zda to byl, nebo nebyl faul, chtěl po Oktagonu aby zrealizovali odvetu více zde.

Vypadá to, že dohoda je na světě a Denilson posílá tento vzkaz svým fanoškům:

“Zdravím, tu je Denilson, v posledních dvou týdnech po zápase s Christianem Eckerlinem jsem dostal od vás velké množství zpráv, plných lásky, podpory a uznání. Velmi mě to těší a fakt jsem to nečekal. Velké množství renomovaných německých médií, ale i médií z ciziny, které se zabývají MMA byli na mojí straně. A německé federace nakonec rozhodla náš zápas jako NO CONTEST… Pokud by komise tento výsledek nezměnila, vůbec bych nepřemýšlel o odvetě. Ale teď vím, že odveta bude. A to 15.10.22 ve Frankfurtu.

Christian Eckerlin vs Denilson Neves De Oliveira

Na náš zápas jsem měl na přípravu a na udělání váhy 5-6 dní a viděli jste, co jsem tam ukázal. Tak si teď určitě dokážete představit jak se připravím za 3-4 měsíce. A nemusíte se bát, tentokrát ho nebudu trefovat do břicha, nebo na žebra. Budu ho bít do hlavy dokud nepadne na zem a nebudou žádné pochybnosti o výsledku.

S boží pomocí přinesu vítězství do Brazílie. Děkuji německému publiku a všem Brazilčanům.

Jdeme na to. “

Díky za překlad našemu kolegovi z Německa @MMA_OHNE_MASKE