Red Face – úplné dno, nebo sport a show?

Tohle ať si, s prominutím posoudí každý sám. Nebaví tě dívat se na MMA, jako na sport a máš radši svoje hvězdičky, které si někde hráli s kamením. Tak se jdi podívat na Clash of The Stars. Máš problém dívat se na bizarní věci, kde proti sobě stojí dva týpci, kteří neumějí ani dát ránu a zajímá tě sport, kde spolu zápasí zkušení sportovci, tak se podívej na Oktagon, KSW, nebo UFC. Chceš vidět sportovní souboje a zároveň show, pak pro tebe je tu Red Face.

První galavečer organizace Red Face proběhl v sobotu 24.6.23. A přinesl mezi své fanoušky souboje v MMA, BOXu a trochu bizáru. Někdo říká, že cosi, kdesi našlo své nové dno. Je tím pověstným dnem telefonní budka s Kolesální plácanou, nebo plácaná pod rozhodčím Robertem Rosenbergem? Máme adorovat Clash of The Stars jakou dělají skvělou bizarní show, která je z nějakého nepochopitelného důvodu spojována s bojovými sporty a při tom hejtovat organizaci, která přinesla minimálně pět vydařených MMA zápasů? Nebo je tím pověstným dnem zápas Adama Raitera s Kryštofem Novákem. Ano toho Adama Raitera, který v rámci Oktagon Show Z Ostrova do klece, porazil Nathana Christiana Dzabu. Nebo je tím pověstným dnem plácaná po zadku. Organizace si tohle dovolila v době, kdy je pomalu neslušné říkat, že muž, nebo žena vůbec nějakou zadní část těla mají. Feministky se naježili a už určitě brousí “zbraně”, aby se něco podobného, neuctivého vůči ženám, už nikdy nezopakovalo.

Organizace vznikla s tím, že bude pořádat turnaje ve fackované. Proto i nese název Red Face. Změnila přístup, změnila zaměření, jediné, co nezměnila je název. Teď se tváří jako organizace, která nechce být ani bizarní organizací jakou je Clash of The Stars, ani klasickou MMA organizací. Chce být prostě jen svá. Majitelé organizace tvrdí, že jednou částí galavečera chtějí přinést infuencerskou show a na tu nalákat diváky, v té druhé částí chtějí přinést kvalitní zápasy v MMA, nebo BOXu. Kde je ta hranice mezi influencerskou show a zápasy je otázka. V každém případě holé zadky Peťulinku a Kafuu obletěly celý svět a Paolo Costa se vyjadřoval, že se chce nechat příště angažovat jako rozhodčí. K dalším bizarnostem pak patřil zápas v telefonní budce mezi Kolesem a jedním ze spolumajitelů organizace Freescootem. Po pravdě větší boj byl dostat budku ven z klece, než “zápas” Freescoota s Kolesem. Ale tento faul byl způsoben “nedorozuměním” ze strany MaxGreena. Netušíme jakou roli v tom sehrál smluvní vztah, který má MaxGreen s druhou organizací. Výsledek byl takový, jaký byl. Být organizátorem, příště telefonní budku vynechám úplně.

Dalším bodem na programu této části, tzv influencerské show, byla už zmiňovaná soutěž v plácáni po zadku. Právě tato soutěž se dostala do sledování mnoha zahraničních médií, zabývajících se MMA. A to i přesto, že jediné, co měla s MMA společné bylo to, že se měla odehrát v kleci. A protože jedna z účastnic byla i Anna Hamannová alias Kafuu_of, nemohl chybět ani její hit song. Všichni o tomto songu šíří fame, jaký je to dno, co se týká hudby, aby si ho vzápětí pustilo více než 4 mil. lidí. Žijeme v divné době. Další utkání, které se vymykalo zajetým standardům a úplně bychom ho nezařadili mezi sportovní zápasy, bylo utkání, sice pod MMA pravidly, ale 2 vs 2. Jako vítězové z tohoto utkání nakonec odcházeli Jakub Hošek s Frolíkem.

Je pak velkou otázkou kam řadit zápasy Tomáš Chlup vs Robert Rosenberg v boxu a Adam Raiter vs Kryštof Novák v MMA. To, že Robert Rosenberg umí boxovat ví všichni. Stejně jako to, že už má svůj věk a není tak boxérem v těch nelepších letech. V každém případě Tomáš Chlup Tomský příjemně překvapil. Mládí dravost, srdce, rychlost vs zkušenosti a technika. Robert Rosenberg měl váhovou i výškovou převahu. Vítězství si pohlídal a nakonec vyhrál, po 4 kolech, na body. Ten zápas překvapivě hodně bavil. Tomáš bojoval do poslední vteřiny. A docela hodně toho i ustál. Nechci snižovat kvality Jakuba Štáfka, protože v Lucerně odboxoval skvělý zápas. Ale z diváckého pohledu mě tento box mezi Robertem Rosenbergem a Tomášem Chlupem, bavil víc. Jen subjektivní pocit. Druhý, už opravdu boxérský zápas, byl ženský zápas mezi Kateřinou Čavajdovou a německu boxérku Fai Fanari Netisri. Za nás, značně dlouhý zápas, který příliš nebavil. Nakonec skončil remízou. Možná to bylo tím, že tento boxérský zápas se odehrál hned po zápase Gabriela Vargy s Martinem Šímou. Gabriel Varga nastoupil do zápasu sebevědomě. Ale hned v úvodu kola schytal pěkně mířenou ránu, která ho poslala k zemi, sice né do knockdownu, ale musel tento úvod trošku rozdýchat. A samozřejmě přehodnotit taktiku, když zjistil, že to nebude až tak jednoduchá výhra. Ten zápas byl na tři kola po pěti minutách a nebyla tam ani chvilka, kdy by se člověk neměl na co dívat. Skvělý výkon od obou zápasníků, z kterého si nakonec vítezství na body odnesl Gabriel Varga. Zápas Gabriela Vargy s Martinem Šímou byl jediný MMA zápas tohoto večera, který skončil na body. Ostatní skončily v prvním kole většinou TKO s vyjímkou souboje Frederica Komuenhy a Martinem Tomšou, který skončil vítěznou gilotinou pro Frederica Komuenhu. Výborný zápas byl i mezi Saidem Suraganovem (více jsme o něm psali zde) a Štefanem Bičanem.

Upřímně nevíme kam zařadit hlavní zápas večera Adam Raiter vs Kryštof Novák. Oba dva jsou známé tváře především z reality show. Adam Raiter ze Survivera. Kryštof Novák z Love Islandu. Na druhou stranu Kryštof Novák bojové sporty už nějakou dobu trénuje a Adam Raiter už absolvoval svoji premiéru v profesionálním MMA. Chvilku před zápasem na sociálních sítích a v médiích proběhla informace, že se tito dva střetli a měli mezi sebou potyčku někde v restauraci. Na instagramu jak Adama Raitera, tak Kryštofa Nováka, po skončení galavečeru, je ke shlédnutí video, že vše bylo domluvené divadlo. Proč? Protože díky rychlosti jakým se šíří informace v dnešní době, vše sklouzává po povrchu. Všichni by nejradši viděli pořádnou bitku bez pravidel. Všichni sledují, kdo do koho víc strčil při staredownu. Ale o tom tento sport není. MMA i BOX má svá, pevně daná pravidla. A k těm nepsaným patří bezesporu úcta k soupeři. Vždy je jeden poražený, jeden vítěz. Bez poraženého, by nebylo vítěze. Adam Raiter svůj zápas pod organizací Red Face s Kryštofem Novákem prohrál v prvním kole TKO. Po zápase říkal, že byl od začátku nahulený. Kryštof Novák se nenechal nachytat Adamovým nástupem a hezky ho natrefoval. Na tom, že se jednalo o influencerský zápas, podal Kryštof Novák až překvapivě dobrý výkon. Podá stejně dobrý výkon i bývalý fotbalista Martin Fenin při své premiéře na půdě Oktagonu?

Samozřejmě otázka je jestli by takový výkon dokázal Kryštof Novák zopakovat například i na galavečeru I am Fighter s mnohem zkušenějším soupeřem. Netušíme. Jediné, co víme je, že si Adam Raiter svůj profi debut v MMA odzápasil pod hlavičkou organizace Oktagon MMA, kde vyhrál na TKO nad Nathanem Christianem Dzabou. Tohle jsou fakta z historie. Je zajímavé jaký schytal hate Matouš Rajmont za to, že si “dovolil” moderovat tuto akci, když se před tím ostře vyjadřoval směrem ke Clash Of The Stars. Naprosto rozumíme jeho zdůvodnění, proč moderoval akci Red Face a při tom si v klidu mohl dovolit kritizovat bizár stylu Clash of The Stars. Ten hlavní rozdíl je v tom, že tady nejsou bizarní věci prezentovány jako úžasný sportovní výkon.

Všechny výsledky:

MMA a BOX zápasy:

Vojtěch Khol MMA 3x5min, 1. kolo TKOJan Kočka
KrajčovičMMA 3x5min, 1 kolo TKOVít Mrákota
Martin ŠímaMMA 3x5min, bodyGabriel Varga
Kateřina ČavajdováBOX 6×3 min RemízaFai Fanari Netisri
Štefan BičanMMA 3x5min, 1. kolo TKO Said Suraganov
Frederico Komuenha MMA 3x5min, 1 kolo, GilotinaMartin Tomša
Souboje známých osobností
Robert RosenbergBOX 4x3min, vítěz bodyTomáš Chlup Tomský
Adam Raiter MMA 3x5min, vítěz TKO Kryštof Novák
Bizár & show
Kolesotelefonní budka box, bodyFreescoot
Trňan & TothMMA 1×5 min + extra round. TKO 1. koloHošek & Frolík
KafuuPlácaná po zadku – bodyPeťulkaa

One Reply to “Red Face – úplné dno, nebo sport a show?”

  1. Pingback: MMA LETEM SVĚTEM 268 – novinky ze světa bojových sportů