Eric Spicely je zpět

25. 9. 21 Eric Spicely prohrává svůj zápas se Zdeňkem Polívkou a v kleci Oktagonu ukončuje svoji profesionální MMA kariéru. V ten den to tak zřejmě cítil. A nic na tom nezměnila ani slova promotéra a spolumajitele organizace OktagonMMA Ondřeje Novotného. Ten věřil, že se Eric Spicely ještě vrátí. A měl pravdu. Vrátil se a ve velkém stylu na akci FabriqMMA, kde v první minutě ukončil nebezpečného Nikola Zlateva a to nepříliš používanou submisí – twister. Eric Spicely svůj profesionální rekord zaokrouhlil na 20 zápasů a připsal si tak další zelené políčko. Podle informací z úvodu zápasu, měl být původním soupeřem Erica Spicelyho na této akci, Marek Mazuch.

Viditelně se Ericovi spolupráce s Attilou Véghem zamlouvá a domluvili se na dalších zápasech. Ještě ten den oznámili zápas s Attilou Veghem v boxu na akci FightNightChallenge 4. Pár týdnů na to se Spicely objevil v propagačních materiálech ze kterých bylo zřejmé, že bude jedním z účastníků dalšího MMA galavečeru Fabriq 3. Chvíli se spekulovalo, kdo bude jeho soupeřem. V současné době je soupeř jasný. Je jím vynikající slovenský boxer Michal Plesnik. Boxér, který své začátky v MMA si zakusil ostrým křestem v organizaci Oktagon s hodně silným soupeřem. Ve váze do 93 Kg se postavil na Oktagonu 16 Rafaelu Xavierovi. Prohrál v prvním kole, po tom, co ho Xavier dostal na zem a rozjel ground & pound. Poté se Michal Plesnik rozhodl pokračovat v MMA o váhu níž do 84 Kg. Posledním soupeřem Michala Plesníka, v této váze v MMA, byl také Nikola Zlatev na akci Fabriq MMA 1. Porazil ho po třech kolech na body. Michal Plesnik střídá MMA, Box i Kickbox, podobně jak to svého času dělal Vasil Ducár. Před Ericem Spicely stojí dvě velké výzvy. Při zápase jak s Marcinem Naruszczkou, tak se Zdeňkem Polívkou neustál tlak v postoji a lámal se při inkasovaných úderech. A to, že jak Attila Vegh, tak Michal Plesnik dokáží dát pořádnou ránu, je fakt. Navíc doba mezi těmito zápasy budou pouhé 3 týdny.

Ustojí Eric Spicely přestřelku v boxu s Attilou Veghem a dokáže si prosadit svoji hru v MMA v souboji s vynikajícím boxerem Michalem Plesnikem? Uvidíme. 13.5. a 3.6.2023.