BOX: Fight Night Challenge

27.12.2021 jsme mohli vidět, teda ti, co měli to štěstí a byli buď v Brně, nebo jim šel stream PPV bez problémů, galavečer exhibičného Boxu. Dá se říct, že první KO večera si dali organizátoři sami sobě právě značně problémovým přenosem. Zvláště pokud odpovídali tímto způsobem více lidem:

"Vážený používateľ,

Momentálne neexistuje žiadna aplikácia venovaná Smart TV, ktorá by na nej umožňovala spustiť vysielanie. Ak chcete sledovať živé vysielanie prostredníctvom televízora, musíte pripojiť počítač k televízoru pomocou kábla."

Proč bych měl připojovat TV, když stream sleduji na PC?

A reakce Organzátorů na tyto problémy?

“Všem, kteří si zaplatili PPV umožníme tento galavečer sledovat ještě 7 dní”.

Bohužel, nebo spíš bohudík organizace Oktagon nastavila jiný standard, co se týká PPV. Nejen, že nemá poslední dobou žádné výpadky, ale hlavně všem kteří si PPV zakoupili, automaticky umožňuje ještě dalších 7 dní se na zápasy podívat. Z tohoto pohledu není 7 dní sledování galavečeru, od organizátorů FNC, adekvátní náhrada.

Ale zpátky k tomu, co jsme mohli vidět. Absolutně nejhorší výkon podal Samuel Pirát Krištofič, který si až příliš často pletl Box s MMA. V zápase v Boxu s Alexadrem Cvernou se pokusil o víc takedownů, než ve svých dvou posledních MMA zápasech. Je celkem pochopitelné, že když je mezi borcema váhový rozdíl více jak 20 kilo, tak ten lehčí v tomto případě Pirát, se snaží neschytat, pokud možno, žádnou ránu.

A to, že Alex Cverna ránu stále má, potvrdil i sám Pirát. Alex předvedl mnohem koukatelnější Box než Pirát. A klobouk dolů před jeho výkonem. Ukázal, že chce a že umí boxovat i ve svých letech. Bohužel si nevybral do tohoto zápasu zrovna nejlepšího soupeře. Na Box, stejně jako na tanec, musí být dva. Zápas nakonec, dle bodových skončil remízou. V mých očích a myslím, že nejen v mých, zvítězil Alex Cverna ani ne proto, že by nabodoval víc {to nechám na rozhodčích}, ale hlavně proto, že předvedl více Boxu. {Teda až na ty “Conor style” ramena 🙂 } Na rozhovor s ALexem Cvernou se můžete podívat zde.

Výsledek: Remíza

Je celkem smutné, že Pirát předvedl horší BOX než další na kartě Patrik “Rytmus” Vrbovský. V jeho letech {45} a se soupeřem jakým je Gábor Borároš, si Patrik zaslouží jedině velký respekt. Když si k tomu člověk ještě vezme, že Patrik začínal s Boxem v hodně pozdním věku. Ano dostal se do problémů, sám po zápase přiznal, že byl několikrát nahulený. Jednou byl počítaný. Přesto všechno ustál a doboxoval všechny 4 kola.

Gábor Borároš předvedl v zápase výborný výkon, koukatelný BOX a celý zápas si pohlídal. Sice tam schytal pár úderů od Rytmuse, ale zápas byl od první minuty v jeho režii. Bylo vidět, že se mezi provazy cítí jako doma, pomalu lépe než v MMA kleci. A my se můžeme jen těšit na jeho zápas s Jakubem Štáfkem.

Výsledek: 3:0 pro Gábora Borároše

Dočkali jsme se taky dvou zápasů celebrit:

Lucky Royal vs Moloch Vlavo – kde si v tomto zápase oba šáhli na dno svých sil. Nakonec se z vítězství radoval Lucky Royal

Výsledek: 3:0 pro Lucky Royal

Čis TFrayer Flexking – kde sice Číst T nastoupil a byl mnohem víc v pohybu. Freyer se tím nenechal rozhodit a na začátku druhého kola, poté co Čís T{ho} zatlačil k provazům, ho levým hákem na bradu poslal k zemi.

Výsledek: vítěz Freyer Flexking via KO

Prvním zápasem večera byl zápas mezi zkušeným boxerem Michalem Plesnikem {Pro Box record BoxRec.com 9:5) a Michalem Rybou {Pro BOX record BoxRec.com 8:8} Zapsaný rekord úplně neodpovídá počtu absolvovaných zápasů. Michal Plesnik si zápas pohlídal a zkušeným výkonem ho dovedl do vítezného konce na body. Bylo vidět, že má v Boxu přehled a soupeře Michala Rybu k ničemu nepustil. Je škoda, že jsme nemohli vidět původní ohlášený zápas Michala Plesnika s Erikem Tlkancem.

Výsledek: 3:0 pro Michal Plesnik

Jeden z nejlepších boxérských zápasů tohoto večera byl zápas mezi Jakubem Gazdíkem, který se do ringu vrátil po více než 6 leté pauze s Denisem Farkašem. Jakub Gazdík především větší přesností získal těsné vítezství. Na proti tomu Denis Farkaš se nebál jít do přestřelek, nicméně bylo vidět, že mu v některých chvílích schází rychlost a přesnost Jakuba Gazdíka. Mohli jsme vidět v tomto zápase spoustu hezkých výměn. Přesné údery, kdy Jakub Gazdík pěkně střídal pásma. Kontry, kterými kontroloval Denise Farkaše. Naproti tomu srdce bojovníka Denise Farkaše, který se nebál jít přes ránu do předu a zasahoval soupeře. Zkrátka pro oko diváka hezký BOX. Žádné svazování. Vyrovnaný výkon od obou borců. Je jedině škoda, že nevyšel Denisovi zápas s Jungwirthem v MMA. Ale snad se ho ještě dočkáme. Že je Denis Farkaš blázen do boje, svědčí i to, že se domluvil s Oktagone a tři dny po tomto galavečeru 30.12.2021 startuje na Oktagonu 30.

Výsledek: 2:0 pro Jakub Gazdík

Vrcholem večera pak byl zápas Attily Vegha s Patrikem Kinclem. Na rozdíl od svého budoucího soupeře {Piráta} předvedl Patrik Kincl BOX. Bylo vidět, že už jeden zápas v Boxu absolvoval a i když po tom předchozím zápase, prohlásil, že stačilo, zápas s Attilou se prostě neodmítá. Nicméně bylo vidět, že v tomto zápase Patrik tahal celou dobu za kratší provaz a nakonec prohrál na body. Bylo pár okamžiků, kdy se dostal pod tlak Attily. Nicméně je všechny nakonec ustál a zápas se obešel bez počítání.

Výsledek: 3:0 pro Attilu Végha