Víkend ve znamení BOXu

Na domácí scéně se o víkendu 21-23.4.2023 odehrály dvě největší události ze světa českého BOXu. Pokud někoho box už nebaví, nic mu nebrábilo podívat se na pyramidu o 30K EUR pod hlavičkou RFA. Samozřejmě pod pravidly MMA.

My měli na mysli dvě největší události ze světa českého BOXU.

Ve hře byli dva tituly IBO Continental Tittle v těžké váze o který v Německu bojoval Lukáš Fajk. Jeho zápas o titul je ke shlédnutí >> zde <<

Jeho soupeř byl přes dva metry vysoký borec z Bosny a Herzegoviny Sanel Hasanovič. První tři kola byla víc taktická, přesto se Lukášovi podařilo dobře soupeře natrefovat. A tlačit už od začátku. Zabíral si střed ringu a on byl ten, kdo určoval tempo zápasu. Taktika byla jednoznačná. Bombami ho ukončit, co nejdříve a rozhodně se nespoléhat na práci bodových rozhodčích. Hasanovic ukázal hodně tvrdou bradu a i přes množství inkasovaných úderů z rukavic Lukáše Fajka zůstal stát. Poslední kolo Lukáš rozjel hru, kterou chtěl dát jasně najevo, že on je vítězem tohoto zápasu. Co si dovolil v ringu před soupeřem bylo hodně neuvěřitelné. Zvolená strategie ukončit zápas před limitem sice nevyšla, nicméně Lukáš Fajk si z tohoto zápasu odnáší velmi cenné vítězství a zisk titulu organizace IBO. Svým výkonem dal jasně najevo, že se s ním musí počítat i na mezinárodní scéně. Otázky vyvolává jen hodnocení jednoho z rozhodčích, který viděl vyhrát 5 kol Lukáše Fajka a pět kol Sanela Hasanoviče. Team kolem Lukáše Fajka asi věděl, proč nechce nechat práci rozhodčím. Nicméně další dva rozhodnčí viděli výhru jednoznačně a to ve prospěch Lukáše Fajka.

Sám Lukáš si velmi chválil organizaci v Německu a to jakým způsobem o ně bylo před zápasem postaráno. Super ubytování, v pohodě cesta. Zkrátka nebylo, co organizaci vytknout.

Druhou největší akci ze světa boxu na domácí scéně byl bezpochyby Olomocký

The Ring, který se odehrál v pátek 21.4.2023

O titul World Boxing Council CISBB Super Light Title zde zabojoval Pavel Polakovic v rámci galavečeru pořádaném organizací PatronBoxing v Olomoucké hale Úpol.

V hlavním zápase večera, před domácím publikem. (Pavel Polakovic pochází z Olomouce). Svého soupeře udolával všech 10 kol. Byl jasně dominantní. Přesto mu mexičan nedal tento zápas “zadarmo” a bojoval do poslední vteřiny. Nakonec tu byla opět práce pro rozhodčí, kteří zápas ohodnotily takto

Bela Florian99 – 91
Pavel Hynek100 – 90
Przemyslaw Moszumanski100 – 90

Pavel Polakovic si tak připsal desáté vítězství v řadě v profesionálním boxu a k tomu titul World Boxing Council CISBB Super Light Title

binary comment

Celý galavečer se nesl ve znamení spíš bodových rozhodnutí jednotlivých duelů, přesto jedno výstavní KO padlo. A to v souboji Patrika Baláže vs Tornike Surmavai. Patrik Baláž si tak spravil chuť po KO, které schytal od Vádi Lengála na konci loňského roku v Lucerně.

Z dalších výsledků pak stojí za zmínk souboj Vasila Ducára, který si pohlídal vítězství na body a zvítězil nad Dzemalem Bosnjakem. Dále byli k vidění v akci Radek Roušal, Vladimír Řezníček, který na konci roku zápasil o titul s Vasilem Ducárem a další.

Celkové výsledky zde:

Pavel PolakovicW-UDFrancisco Mercado
Vasil DucárW-UDDzemal Bosnijak
Martin ParlagiDRAWDRAWDaniel Ibarguen
Daulet DaukenovW-UDRobin Zamora
Patrik BalážW-KOTornike Surmava
Radek Roušal W-UDArtjom Spatar
Mario ZabojnikW-TKOZaza Amiridze
Tomáš ŠálekW-UDChristian Demaj
Josef StranikW-UDKristian Dzurnak
Vladimír ŘezníčekW-UDDariusz Skop
Gogo MamulashviliW-TKOJiří Jaroš
Kamil ZemánekW-TKOZdeněk Marel