Oktagon 41 Liberec

Liberec Česká republika a sobota 15.4.2023 patřila skvělé akci, plné překvapení. Na Oktagonu 41 v Liberecké Home Credit Areně si diváci přišli na své.

9 z 11 soubojů skončilo předčasně a bylo tam všechno od padajících KO až po submise.

Jonas “Shark” Magard – Oktagon MMA Bantamweight Champion

Hlavní událost představovala dlouho očekávanou obhajobu titulu v bantamové váze Jonase „Sharka“ Mågårda proti veteránovi UFC Gustavu Lopezovi. Na první obhajobu titulu Jonase Mågårda se dlouho čekalo, i díky zranění Jonase Magarda. A předcházel tomu docela vydatný trash talk. Který Jonas rozjel už na akci organizací označovanou jako Oktagon Time. Celý trash talk skončil soubojem v ringu, kde se vše vyjasnilo. A to velmi působivým způsobem, který málokdo čekal. První kolo bylo ještě docela vyčkávací a oba borci si museli soupeře nejdříve “oťukat”. Naproti tomu druhé kolo bylo velice rychlé. Po krátké výměně úderů ve 2. kole nachytal Mågård Američana perfektním pravým hákem, kterým ho poslal k zemi. Lopez se dokázal nakrátko zachránit, ale další přímý zásah zprava znamenal konec souboje. Jonas Mågård obhajuje svůj titul ve 0:31 2. kola proti Gustavu Lopezovi KO/TKO.

Ve večerním Co Main Eventu Karlos „Terminator“ Vemola porazil Američana Al Matavao po 3:18 minutách 1. kola na submisi RNC. V prvních 2 minutách to oba divoce rozjeli a Matavao několikrát Karlose Vémolu velmi dobře trefil. Vemola se však i přes Matavaův dobrý box dokázal dostat blíž, natlačit ho na klec a u pletiva hodit na zem, kde zápas zakončil škrcením. Teď čeká Karlose Vémolu odveta 20. 5. 2023 proti šampionovi střední váhy Patriku Kinclovi. Který si po tomto zápase neodpustil komentář: “Tak můžu být v klidu po tom, co Karlos předvedl, ale nechci”. Jde vidět, že Karlosův výkon na Patrika Kincla žádný velký dojem neudělal. Uvidíme, kdo z nich udělá větší dojem 20.5.2023 v O2 Aréně na Oktagonu 43.

V Liberci se představili 4 nové tváře z německa. Hafeni Nafuka zastavil Petera Gabala po 2:42 minutě gilotinou v hezkém zápase, kde věšinu zápasu dominoval. Tanto zápas musel diváky bavit, i když se z velké části odehrával na zemi. Nebylo tam žádné hluché místo, neustále se něco dělo. Petr Gabal se snažil vylepšit si pozici a několikrát se mu to i podařilo. Nicméně Hafeni Nafuka jeho pokusu nakonec vždy eliminoval a z tohoto scrablu vycházel častěji s výhodou lepší pozice. Petr Gabal se následně omlouval za svůj výkon a to, že si nedokázal poradit se svým soupeřem přikládal hlavně zranění, které utrpěl v průběhu prvního kola. Údajně se má jednat o zlomeninu chrupavky žeber. Dalším z překvapivých momentů večera byl určitě Jaime Cordero z Brém. V 1:07 v 1. kole zasáhl Corderův pravý hák Andrého Rašku a poslal ho do brutálního spánku. Stuttgartský Lazar Todev předvedl působivý výkon proti Polákovi Adamu Palaszovi v těžké váze. Po 3 velmi takticky chytrých kolech vyhrává Todev díky rozhodnutí rozhodčích. kteří zápas nabodovali jednomyslně ve prospěch Lazara Todeva. (29-28, 29-28, 29-28)

Asi nikdo nečekal, že zápas Montagnac vs Strzelczyk skončí výstavním KO Mateusze Strzelcyzka, který vzal zápas na poslední chvíli a to proti uchazeči o titul v polotěžké váze Joricku Montagnacovi po 2:51 minutách v 1. kole. Jenom připomínáme, že Jorick Montagnac je právě ten zápasník, který tvrdě ukončil Daniela Škvora, prvního zápasníka z Čech, který se dostal do organizace Glory. Daniel Škvor se představil v Liberci na kartě také, bohužel pro něho neúspěšně a jeho zápas skončil v prvním kole na Heel Hook. Otázka je zda by se zápas vyvíjel stejným způsobem, kdyby Daniel Škvor přistoupil na výzvu Dana Vinniho rozdat si to jenom v postoji. Uvidíme, třeba nás Oktagon MMA překvapí a na jeden s příštích eventů naplánuje odvetu v postoji. Určitě by to bylo pro fanoušky zajímavá podívaná.

Výsledky Oktagon 41 Liberec:

Prelims
Melvin ManéKO 2:20 druhého kolaSzymon Broncel
Robin Fosum Draw 29-28 29-28 28-28Nermin Hajdarpašić
Václav MikulašekKO 4:47 prvního kolaMatyas Viszlay
Jan Malach KO 2:03 prvního kolaEbrahim Hosseinpour
Dan VinniSubmise 1:20 prvního kolaDaniel Škvor 

Hlavní karta
Jan MalachTKO 2:03 prvního kolaEbrahim Hosseinpour
Adam PałaszDecission Lazar Todev
Dan VinniHeel Hook 1:20 prvního kolaDaniel Škvor 
Karlos VémolaRNC 3:10 prvního kolaAl Matavao
Gustavo LopezTKO 0:31 druhého kolaJonas Mågård