Oktagon 51 (Praha)

Poslední turnaj roku pro Oktagon, který se konal ve vyprodané O2 aréně, přinesl mnoho zajímavých zápasů a výsledků. Pojďme se tedy podívat, co tento turnaj přinesl.

Úvod turnaje nám přinesl triumf německého bojovníka Hassana Shaabna, který po úvodním tlaku a následném naskočeném koleni v prvním kole ukončil českého bojovníka Tomáše Fialu, pro kterého šlo o návrat do zápasového tempa po více než roce.

Návrat do Oktagonu nevyšel novopečené mamince a zástupkyni Reinders Gymu Magdě Šormové, poté co prohrála na body proti Američance Mallory Martin, která dokázala Magdu ovládnout na zemi.

Svůj druhý zápas v MMA absolvoval i týmový parťák Vladimíra Lengála a to Radek Roušal, který proti anglickému bojovníkovi Parkrovi předvedl perfektní střet, který nakonec dovedl k úspěšnému bodovému konci.


V souboji o to, kdo vyzve Dalisdu mezi Chiara Penco a Evou Dourthe, uspěla francouzská bojovnice Dourthe, která Pencovou porazila na body a připsala si tak třetí triumf v řadě. Bude zajímavé sledovat, jak si Eva poradí s Dalisdou v odvetě, neboť v jejich prvním zápase před 3 lety dokázala Dalisda porazit Dourthe na body.

Hlavní zápas v rámci free prelims obstaral Karol Ryšavý, který Henrique Madureiru ukončil v prvním kole. Po zápase si však vyzval velmi zajímavého soupeře, a to Samuela Barku, který ve svém posledním zápase porazil Vladimíra Lengála.

Hlavní kartu pak otevřel rezervní zápas projektu Tipsport GAMECHANGER, ve kterém se objevil Ion Surdu, kterému se postavil Stefano Paternó. V prvním kole jsme mohli vidět atraktivní boj v postoji. Ve druhém kole Surdu trefil krásnou přední, kterou poslal Paterna na zem. Stefano však využil situace a chytil krásny armbar, který Ion musel odklepat.

V dalším zápase se Dan Škvor střetl s legendou mma Martinem Zawadou. Oba zápasníci předvedli skvělí postojářský zápas, ve kterém však Dan Škvor dominoval a připsal si tak další vítězství na body. Martin Zawada nechal po zápase rukavice ve středě klece a oznámil tak kariéru.

O další zápas se postaral Karlos Vémola proti Samuelovi Krištofičovi. Zápas začal krátkou přestřelkou, po které přišel nevydařený pokus o takedown ze strany Karlose. Vémola se pokoušel víckrát o takedown ale ani jeden mu nevyšel. Krištofič následně trefil rozhodující kombinaci a Vémolu poslal k zemi hned v prvním kole.

Zápas o prozatimní titul střední váhy vzal za zraněného Kincla polák Piotr Wawrzyniak, který se v kleci potkal s Vlastem Čepem. Hned od začátku prvního kola se oba zápasníci pouštějí do přestřelek, kde se Čepovi povedlo Piotra nahulit a dostat na zem, kde ale po chvilce získal dominantní pozici Piotr. Ve druhém kole Wawrzyniak dostává Čepa na zem, kde ho do konce kola kontroloval a zasazoval dobré údery. Ve třetím kole opět Piotr dostává zápas na zem, kde se mu povedlo Vlasta ukončit.

Zakončení večera bylo ve znamení finále projektu Tipsport GAMECHANGER, kam se probojoval Bojan Veličkovič ze Srbska a Andreas Michailidis z Řecka. Celý zápas jsme mohli vidět krásné techniky jak na zemi tak v postoji. Ve třetím kole Bojan chytil čisté škrcení, ze kterého už se Michailidis nedostal a odklepal. Výhru 300 000eur a titul prvního výherce pyramidy si tedy odnesl Bojan Veličkovič, který je první co utáhl Andrease na submisi.