Rozhovor Ion Surdu

Zdravím tě, ve svém čtvrtém zápase v Oktagonu jsi se utkal se Stefanem Paternò. Jaké jsou tvé pocity po zápasem?

Ahoj, Ano ve svém čtvrtém zápase v Oktagonu jsem se setkal se Stefanem Paternem. Fyzicky se cítím dobře, trochu mě bolí loket, ale překonám to. Hlavně jsem zklamaný, že jsem prohrál, ale to je to, co dělá náš sport. Poučuji se a jdu dál.


Tvému soupeři Stefano Paternòvi patří první místo ve welteru v Itálii. V čem si myslíš, že jsi byl silnější než tvůj soupeř a kde jsi v zápase udělal chybu?

Cítil jsem se v zápase dobře, i když jsem první polovinu prohrál. Můj game plan byl, že první kolo budu sedět a studovat a až potom začnu pracovat, což jsem od druhého kola dělal. Necítil jsem to jako technickou nebo fyzickou zátěž, byla to moje chyba, že jsem si nechal nasadit armbar, gratuluji mu k provedení této techniky tak rychle.


Byl to tvůj čtvrtý zápas v Oktagonu, předtím jsi bojoval v KSW. Kdybys měl porovnat obě organizace, co podle tebe dělá Oktagon líp než KSW?

Myslím si, že fanoušci jsou jedním z nejdůležitějších prvků, který dělá rozdíl mezi Oktagonem a KSW. V Oktagonu fanoušci žijí se sportem a zapojují se, kromě toho si myslím, že Oktagon monitoruje sociální sítě mnohem lépe a vytváří zápasníky.


Nastupoval jsi v největší aréně v Česku, ovlivnilo tě to nějak?

Užil jsem si bojovat v největší aréně v České republice, vůbec mě to neovlivnilo.

Oktagon 51 se konal 29. prosince, těsně před Silvestrem. Vyhovuje ti tato doba ke konci roku?

Miluju jsem 29. prosince, i když jsem byl na vánoční dietě, místo toho jsem si užil Silvestr. Doufám, že budu mít zase příležitost zápasit znovu v tento den!

Trénuješ v Ankos MMA, kde trénuje mnoho českých a slovenských bojovníků. Kdybys měl jmenovat své nejvěrnější české nebo slovenské sparing partnery v tomto gymu, kdo by to byli?

To je pravda, do Ankos přichází spousta bojovníků ze Slovenska a České republiky. S většinou z nich pracuji nejvíce ale s Muradovem, Ronym, Karlosem, Mazuch…

Rony taky trénuje v tomto gymu a byl jsi v jeho rohu během jeho posledního zápasu. Jak vnímáš Ronyho za ten čas v Ankosu a co si myslíš o jeho posledním výkonu?

Rony k nám do Ankos chodí už nějakou dobu trénovat a mohu vám říct, že dělá impozantní pokroky, jak jste viděli v jeho posledním zápase, porazil Ivana a získal pás a zaslouženou odvetu!


Je tady závěr. Já ti děkuji za rozhovor. Teď máš šanci něco vzkázat fanouškům nebo hejtrům.

Děkuji za rozhovor. Chci poděkovat všem fanouškům a dokonce i těm, kteří nás nenávidí, protože díky lidem, kteří sledují naše zápasy a naše kariéry, se stále zlepšujeme.