Dvě posily z Německa na Oktagonu 43

V sobotu 20. května 2023 se v hlavním městě ČR Praha uskuteční Oktagon 43. V Main Eventu dlouho očekávaný duel, který už asi nikomu nemusíme představovat a to boj o titul ve střední váze mezi šampionem Patrikem “Inspectorem” Kinclem (26-10) a Karlosem “Terminatorem” Vémolou (34-6).

Zároveň se na této kartě představí I dva zajímavý zápasníci z Něměcka. Dva střelci, kteří většinu svých zápasů nenechávají rozhodovat rozhodčí. Prvním z nich je Endrit Brajshori (2-0) z Düsseldorfu, který se představí na free prelims kartě. Jeho zápas bude zdarma k dispozici na youtube Oktagonu. Brajshori, který trénuje v MAA Rosenheim a UFD Gym Düsseldorf, absolvuje svůj třetí profesionální zápas v Praze. Vloni se měl zúčastnit prvního ročníku Oktagon Challenge Germany. Krátce předtím se však zranil a nakonec do Německé Oktagon výzvy nenastoupil.

Endrit Brajshori

V Rosenheimu a Düsseldorfu trénuje například s NFC bojovníkem Gökhanem Aksu a veteránem UFC Davidem Zawadou. Rodilý Albánec svedl své první dva souboje v letech 2016 a 2017. Na své soupeře dohromady nepotřeboval ani minutu. V kleci Oktagonu se proti němu v sobotu postaví zajímavá posila z Čech Matej Daněk (1-0). Daněk je silný zápasník a trénuje v MMA Monster Gym v České republice. Kde trénuje pod vedením Petra Monstra Knížete, nebo po boku Machmuda Macha Muradova. Matěj Daněk bude mít samozřejmě výhodu domácího publika.

Petr Monster Kníže a Matěj Daněk

Pocházi z Valašska z Francovy Lhoty. Do povědomí českých diváků se dostal vítězstvím na turnaji pořádaném organizací I Am Fighter a jejich projektu Streetfighter, kde vyhrál 2 týdení kemp v American Top Teamu. Matěj Daněk začínal s bojovým uměním na střední škole. Do tajů brazilského jiu jitsu (BJJ) a grapplingu ho uvedl ve vsetínském gymu Copacabana Valachien Gym trenér Jan Tichý, jehož zásluhou je Matěj držitelem modrého pásku.

Matěj Daněk

Ve třetím zápase Oktagonu 43 nás čeká střet polotěžké váhy: Daniel Toledo (13-10) ze Španělska se střetne s Marcem Doussisem z Düsseldorfu (8-2). Také pro Doussise je to debut Oktagonu po 3 zápasech na KSW (1-2). Marc Doussis je již léta jedním z nejlepších německých polotěžkých vah a trénuje v UFD Gym Düsseldorf s lidmi jako Simon Biyong (Bellator), Konrad Dyrschka (Oktagon) a Marcel Grabinski (Oktagon / Brave). Dokáže zápasy ukončit předčasně, ale také předčasně prohrál (5 KO, 3 submise). Velké přednosti jsou síla v úderech a výborný wrestling. A právě v tom má jeho soupeř slabiny. Jose Daniel Toledo je zkušený muž a bojoval v ACA/ACB a Glory. Je dokonalým kickboxerem a na svém kontě má již 10 ukončení via KO/TKO. Jeho brada však není nejlepší. Prohrál 8krát KO a také prohrál svůj poslední boj v Glory v březnu ve 2. kole, kde došlo k high kicku, který ho poslal do počítání.

Marc Doussise

Daniel Toledo svedl velmi atraktivní zápas s Rafaelem Xavierem na Oktagonu Prime 4 v Pardubicích, který sice prohrál, ale díky atraktivitě zápasu si vysloužil podepsaný kotrakt s Oktagonem. Na Oktagonu Prime 5 v Šamoríně pak přidal vítězství na body v ne příliš atraktivním zápase.

Daniele Jacare Toledo

Co se týče wrestlingu, určitě by měl mít výhodu Marc Doussis. Můžeme se těšit na bitvu, která má rozhodně potenciál stát se zápasem večera.

Oktagon 43 můžete vidět v Pay Per View na Oktagon Tv nebo samozřejmě na živo v Praze O2 aréně.