Losene Keita – Mám v plánu zůstat neporažen v obou divizích

Rozhovor pro YT The MMA Stream, který vedl Frank Bonada

Frank: Teď je velká novinka, že zápas nebudeš mít s Niko Sanikidzem, ale s Jakubem Tichotou. Co na to říkáš?

Losene: Nechtěl jsem tomu věřit, protože všichni věděli, že Sanikidze se mnou chce bojovat, všude to dával hodně najeve. Pak se řešil kontrakt a najednou Sanikidze zmizel. Niko to byl ten zápasník, který mě vyzýval, který chtěl bojovat se mnou. Pak se podepsala smlouva a Sanikidze zase zmizel. Nikde nebyl vidět, nikde na sociálních sítích, prostě nikde. Ani o zápase prostě nic, tak moji trenéři tak nějak tušili, že nebudu zápasit se Sanikidzem. Řikali mi, že Sanikidze se mnou nebude zápasit. Takže, když jsem se dozvěděl o zranění, nebylo to pro mě žádně překvapení. Tak nějak jsme s tím počítali. Sanikidze není někdo, kdo je před zápasem zticha a vzhledem k tomu, že to vypadalo, jako by se po něm slehla zem, věděl jsem, že nebude stát proti mě v kleci. Po pravdě úplně nevěřím té historce o zranění. Já vím, že se to může stát, ale u někoho, kdo má tak velké řeči a pak ho zastaví zranění? Nevím. Zkrátka nemyslím si, že by měl tak vážné zranění, aby nemohl nastoupit do zápasu.

Frank: Vzhledem k situaci, co se momentálně stala budeš bojovat o dočasný titul šampiona Oktagonu ve featherweight váze (do 66 Kg). Předpokládám, že tvůj cíl je zisk titulu, který momentálně drží právě Sanikidze.

Losene: Po pravdě, podle mě by se k tomu nemělo přistupovat takto. Ten pás podle mě patří mě. Sanikidze není opravdový Champ. Neporazil šampióna té váhy. Já jsem porazil jednoho z nejlepších zápasníků Oktagonu a Evropy, Ivana Buchingera, který byl v té době držitelem pásů ve dvou váhových divizích. Já mám být šampion. Už jsem měl dostat titulovou šanci tím, že jsem porazil Ivana Buchingera, double šampiona. Ok. Oktagon udělal chybu. Měli mi dát už dávno možnost zápasit i o pás v 66, ale asi měli za to, že je opouštím a odcházím do UFC. Ale já nikam neodcházím, já zůstávám v Oktagonu. Chci ještě nabrat další zápasové zkušenosti. Tak zrealizovali zápas o pás Sanikikdze vs Tichota, když je Ivan Buchinger mimo. A že vítěz bude bojovat se mnou. A já říkám ok, žádný problém. Po zápasem Sanikidze vykřikuje jak mě v pohodě porazí, pak se má podepisovat smlouva a dohaduje se datum zápasu a najednou Sanikidze začne couvat, že potřebuje víc času, že se musí věnovat rodině atd. Tak jsem dostal zápas s Barkem (Samule Bark). Tak jo žádný problém budu zápasit s Barkem. Vyhrál jsem nad Barkem a on zase zruší zápas. Dělá pořád to samé. Titul neřeším, jsem zápasník. Momentálně je titul pro mě jenom bonus navíc. Jak jsem řekl, já už jsem ty nejlepší porazil. Takže já jsem opravdový šampión.

Frank: Co si musel změnit, nebo co si musel přidat, vzhledem k tomu, že se ti na poslední chvíli změnil soupeř. Přípravu taktiku, nebo všechno?

Losene: Studoval jsem souboj Sanikidzeho a jeho poslední zápas byl zápas právě s Jakubem Tichotou. Takže jsem se díval samozřejmě i najeho styl boje. Studoval jsem boj Jakuba Tichoty, ještě před tím, než měl zápas s Niko Sanikidzem. Protože jsem už tehdy věděl, že budu stát proti jednomu z vítězů jejich vzájemného souboje. Díval jsem se na jejich zápasy, jak Jakuba Tichoty, tak Niko Sanikidzeho. Takže trošku už jsem ho měl “nakoukaného”. Samozřejmě může něco změnit, ale nebude to nic velkého.

Frank: Jak se vlastně díváš na ten matchup z tvého pohledu.

Losene: Za prvé velký respekt vůči němu (Jakubovi Tichotovi), že to vzal takto na poslední chvíli. Je to skvělý zápasník s mnohem agresívnějším stylem než Niko Sanikidze. Je rychlý, technický. Je to dobrý fighter. Ale pro mě to není až tak velká změna. Navíc si myslím, že mi stylově bude sedět. Když se podíváš na moje zápasy tak uvidíš, že mám rád zápasníky, kteří jdou dopředu. Ale většinou to dopadá tak, že dopředu musím jít já. Musím zkracovat vzdálenost, ale tentokrát vím, že přijde on ke mě. Pro mě je to lepší, pro moje cardio, pro všechno. Tentokrát vím, že nebudu muset soupeře nahánět. Lidi si myslí, že mi nebude sedět, protože je mladý, dravý, šikovný na zemi. Ale netuší, že to je přesně ten typ zápasníka, proti kterému stojím nejradši. Netvrdím, že to s ním bude jednoduchý zápas. Ale já chci cítit v tom souboji oheň.

Frank: Tvůj poslední zápas byl proti Samuelu Barkovi, což je dle mého velmi dobrý zápasník, který si proše i organizacéí Cage Warriors v GB. Co říkáš na svůj zápas s ním. Podle mého sis připsal velmi cenné vítězství.

Losene Keita

Losene: Game plán vyšel skvěle měli jsme ho nakoukaného, takže se nám dařilo držet se plánu. Věděl jsem, že je nebezpečný. Musel jsem věci správně načasovat a ono to vycházelo. Za mě ten zápas dopadl skvěle, vítězství, žádně zranění, prakticky mě nezasáhl. A já tím pádem můžu být stále aktivní. Bark je velmi dobrý striker a já jsem v postoji s ním dominoval. Je velmi dobrý wrestler a já dominoval s ním ve wrestlingu. Pro moje sebevědomí je to skvělá zkušenost porazit tak dobrého soupeře. Nevím jak dlouho dělá MMA Samuell Bark, určitě déle jak já. Já trénuji MMA šestým rokem s tímto porazit chlápka s takovými zkušenostmi je pro mě prostě super.

Frank: Teď budeš zápasit ve váze do 66 Kg. Featherweight class. Je to tvoje budoucí váha, kde budeš zápasit?

Losene: Teď se budu zaměřovat na obě divize jak 66, tak 70 v obou se cítím skvěle. Chci být v obou aktivní. Později pak uvidíme jestli to bude jen Featherweight.

Frank: Jak to máš v plánu střídat v roce 2023?

Losene: Mám v plánu zůstat neporažen v obou divizích. Nemám nějak naplánováno, co bude po dalším zápase. Takže jediný plán je zůstat neporažen.

Frank: Jaké to bylo, když jsi shazoval do zápasu se Samuelem Barkem?

Losene: Nebylo to moc. Nejsem nějak moc velká lehká váha. Mám normálně kolem cca 75 Kg. Takže, když jdu váhu do 70, tak ani nepotřebuji dietu. Můžu jíst, co chci. Ale když už jsem šel do 66, tak jsem se musel připravovat jako opavdový sportovec, včetně diety. Ale očekávám, že teď to bude o něco těžší, než naposled.

Frank: Jaký byl připravný kemp? Vyrazil jsi někam.

Losene: Tetokrát do bylo trošku složitější, protože je Ramadan. Takže jsem se tentokrát připravoval jen ve svém Gymu.

Frank: To musí být hodně těžké trénovat v průběhu Ramadánu.

Losene: Jo je to tak, trénuješ celý den s prázdným žaludkem. Ale snažím se trénovat hodně brzo ráno, někdy kolem 4 hodiny ráno. Nemůžu trénovat před den. Musím až zase pak večer po desáté. Zkrátka můžu trénovat jen před úsvitem a po zápasu slunce. Takže ano bylo to hodně těžké.

Frank: Tvoje predikce na zápas?

Losene: Nevím jak vyhraju v kterém kole, jediné, co vím, že ho porazím a vyhraju. On má jedinečnou možnost získat titul, proto do toho dá všechno. Já si jen vezmu to, co je moje. A tak to bude.

Losene Keita

Frank: Skvělé. Děkuji za tvůj čas. Tvoje Soc. Média?

@keitaplusser INSTAGRAM

@keita_losene Twitter

One Reply to “Losene Keita – Mám v plánu zůstat neporažen v obou divizích”

  1. Pingback: Keita vs Tichota – novinky ze světa bojových sportů