CHRISTIAN ECKERLIN

Christiana Eckerlina mohli čeští fanoušci poprvé zaznamenat na turnaji Oktagon 29 v zápase s Ioannisem Palaiologosem. Kde vyhrál na submisi. Aktuálně má za sebou sérii sedmi výher.

Christian Eckerlin byl hostem youtube podcastu Fighting.de. Exclusivně pro návštěvníky mma-bezmasky.cz přinášíme pár otázek a odpovědí, které v tomto rozhovoru zazněly.

Jaké jsou tvoje plány na rok 2022?

Začátkem roku jsem měl koronavirus. Podruhé. Snažil jsem trénovat, tak abych byl připravený na únor. Ale to právě díky koroně nevyšlo. A navíc ještě problémy s tím spojené. Kdy jsou omezené kapacity a turnaje se přesouvají s velkých hal, do malých tak jsme se nakonec s teamem rozhodli, že přípravu budeme směřovat na duben před plnou arénou. Proč bych měl nastupovat za poloviční výplatu v malé hale, když je tam velká pravděpodobnost, že o dva měsíce později budu moci nastoupit ve velké hale za plnou sazbu? Zkrátka nebyla tam ta jistota, že turnaj bude opravdu v únoru v O2 aréně. Navíc tam byla ta moje nemoc. Teď po tom, co jsem dostal tu koronu podruhé , tak mi trvalo cca 8 týdnů než jsem se dostal zpátky do formy. Pořád tam chybí nějakých 10-15%, aby to bylo úplně na vrcholu. Doufám, že v dubnu to bude opravdu úplně bez omezení a bude se dát zápasit před plnou halou. Takže mám čas do dubna být fit na 110%.

Takže to vycházi na turnaj Oktagonu v dubnu. A co soupeř už víš, kdo to bude?

Je tam jeden v užším výběru, který je momentálně na vítězné vlně. Ale jméno samozřejmě ještě nemůžu prozradit. Není to oficiální.

A můžeš prozradit jestli je to zápasník z Čech, Slovenska, nebo ze zahraničí?

Není to zahraniční zápasník. A pokud k tomu zápasu opravdu dojde, tak to bude super zápas. Těším se na něj.

Takže momentálně se jenom udržuješ, nebo už jsi v plné přípravě?

Ne, ještě to není plnohodnotná příprava. Po té nemoci to nejde úplně tak rychle. Ale už se dostávám aspoň do normálu. Cítím se stále líp. Takže je to na dobré cestě. Chodím hodně plavat. Hodně cvičím crossfit, tak jak jsem to dělal i doteď. A posledních 6-8 týdnů bude plná příprava. A mimo jiné budu hodně viděn v UFD Gymu, kde trénuje například Roberto Soldic, nebo David Zawada.

Co bude potom, samozřejmě pokud v dubnu vyhraješ, v ideálním případě?

Je to jedno jestli v dubnu, nebo později. Chci v Oktagonu bojovat o titul. To je fakt. Každý, kdo mě zná ví, že se nechci jenom zůčastnit ať už v Oktagoně, nebo v KSW. Momentální hlavní cíl je zamíchat karty na těch předních místech v žebříčku Oktagonu. Poslední zápas ukázal, že toho jsem stále schopen. A ukázal, že jsem schopen dosáhnout i na ten titul.

Cíle pro 2022 je titul v Oktagonu?

Ano.

Dokážeš nějak porovnat ty organizace, kterými sis prošel KSW, UFC, Bellator s Oktagonem?

Oktagon můžu zařadit ke 3 nejlepším organizacím, kde jsem se osobně zúčastnil ať už jako zápasník, nebo doprovod zápasníka. Všechno organizované od A do Z. Nic tomu nechybělo. V Oktagonu se cítím super a taky proto tady chci dál zápasit. Nechci tím říct, že KSW je horší, nebo něco podobné. To fakt ne. KSW má tu organizaci taky na top úrovni. Navíc kolem toho dělají velkou show, což je všeobecně známé. Doufám, že tento rok stihnu zápas i v této organizaci. Mám všechny dveře otevřené. Ale teď jsem si dal cíl titul v Oktagonu. V KSW drží opasek šampiona v 77 Roberto Soldic, který je můj velmi dobrý kamarád a sparring partner. Známe se velmi dlouho. V podstatě od prvního dne, co začal trénovat v UFD Gymu, takže by nedávalo moc smysl, abych se pokoušel o titul v KSW.

Takže v KSW by ti chyběl ten vyšší cíl? Ale i tak by jsi chtěl střídavě startovat jak v KSW, tak v Oktagonu?

Ano v KSW mě přijali s otevřenou náručí a vyhrál jsem tam jako první rodilý němec. Proto bych chtěl pokračovat v zápasení i v této organizaci. A nějakým způsobem se jim tímto revanšovat. Můj cíl byl, a stále ještě je, přinést velkou organizaci do německa. Ale všichni víme, jak do těch plánů zasáhl koronavirus a hlavně protipandemická opatření.

Bylo by to super, pokud by se to povedlo sem přivést tak velké organizace jako je KSW, nebo Oktagon. A ukázat německým fanouškům tu atmosféru jejich turnajů. Ale je super, že aspoň můžeme promítat turnaje Oktagonu na našem kanále.

Jo je škoda, že tam byly nějaké problémy s tím, že se nedalo zaplatit PPV přímo na Oktagon.tv z německa přes PayPol. Mohli tam být mnohem vyšší čísla sledovanosti. Ale super, že se našla aspoň tato cesta přes vás.

Ano, doufáme, že už to vše bude bez problémů a doufáme, že nám dáš brzo vědět jméno tvého soupeře.

Určitě dám. Nejbližší zápas by měl být Oktagon, pak KSW, pak zase Oktagon.

Myslíš, že ten tvůj druhý zápas v tomto roce v Oktagonu už bude titulový?

Ta jednání směřují k tomu, že pokud vyhraju můj další zápas v Oktagonu, měl bych mít titulovou šanci na dosah. Ale v životě se může stát cokoliv. Tak uvidíme. Ale plán je tři zápasy tento rok, z toho jeden v KSW. A co nejvíce se přiblížit titulu v Oktagonu.

Tak to jsme rádi, že budeš zápasit v Oktagonu, protože nás baví ty turnaje Oktagonu a rádi je komentujeme. Doufáme, že si připneš ten opasek Oktagonu a že dokážeš nějaký turnaj Oktagonu přinést k nám do německa.

Myslím, že se to stane tak, jak říkáš.