“KFC je v Rusku normálně otevřené”

Podařilo se nám získat exklusivní rozhovor s Michalem Vančurou aka Mikky, přimo z Ruského Jekatěrinburgu, kde se má utkat v MMA zápase Tadeáš Mawar Růžička s Khayalem Dzhanievem.

Proč se Tadeáš rozhodl vzít zápas právě v Rusku, zmiňoval už v rámci rozhovoru pro MMA Shorties.

RCC je oslovilo samo, potřebovalo kvalitního zápasníka. Soupeř Tadeáše Růžičky Khayl Dzhaniev se chce dostat do UFC.

UFC pravděpodobně řeklo, že musí mít nějaké zápasy v MMA, jinak na UFC může zapomenout, i když je to kvalitní postojář. Je na něj tlak, že tento MMA zápas musí vyhrát. Khayl sice může působit v MMA jako začátečník, ale jeho background z postoje je více než pozoruhodný. Je několikanásobný držitel titulu mistra světa v Thai boxu. Má na svém kontě skalpy takových borců, jako je třeba legendární Buakaw. Rozhodně to není jednoduchý soupeř na vylepšení MMA skóre pro Tadeáše.

Tadeáš MMA kariéru momentálně neřeší. Důležitější je pro něj postoj. Navíc soupeř je víc postojář, než zemař. I to by mohla být výhoda pro Tadeáše.

Co se týká Ruska vše bylo v pohodě až na to, že se musely vyřešit vísa a doprava do Ruska. Jediná možnost letecké přepravy z Evropy do Ruska je momentálně přes Turecko. 5 hodin let do Turecka, 15 hodin čekaní v Istanbulu na let do Jekatěrinburgu. Úplně se netěší, až to budou muset absolvovat při cestě zpátky.

Jinak v Rusku vše v pohodě, kdyby neměl telefon a informace z médií, tak pomalu ani nepozná, že Rusko válčí na Ukrajině. Žádné napětí mezi sportovci necítil. Je tam x zápasníků z Brazílie a z jiných zemí. Necítí žádnou zášť, nic.

Za tu dobu, co se pohybuje v bojových sportech, nezažil Mikky takové zázemí jako je v Archandel MIchael v Jekatěrinburgu, kde se jedná opravdu o velký kolos, 4 patra se vším všudy, co vrcholový sportovec ke své přípravě potřebuje.

S tím, že tam lidi moc nezajímají nějaké informace v medailonkách, tam je to zameřeno opravdu jen na ten výkon v kleci. Je tam dobře postaráno o zápasníky, k čemuž přispívá i spolupráce s Martinem Vodeckim, který dlouhou dobu působil právě v Archandel Michael.

Tadeáš maturoval z Ruštiny, takže nemá problém domluvit si, co potřebuje.

Co se týká zápasu Růžičky vs Sivák, dle vyjádření Mikkyho je blbost, aby tihle dva kluci šli proti sobě v souboji, který ani jednoho nikam neposune. Lepší by bylo, kdyby si vzájemě pomáhali a stáli víc proti zahraničním soupeřům. Místo toho, aby je média, Ondřej Němec, RFA zbytečně hnala do takového souboje. Kdyby někdo dal každému 1 mil. až 1,5 mil tak ok za to se dá jít i do takovéhoto nesmyslného zápasu. V tento okamžik tady ale není žádná organizace, která by tento zápas dokázala prodat tak, aby nebyla v mínusu. Zkrátka není tady organizace, kde by takový zápas dával smysl i po ekonomické stránce. Kolik by musel stát lístek na “vyprodanou halu” s kapacitou 1400 míst na takovýto zápas, si každý s elementární znalostí matematiky, asi dokáže spočítat sám. Navíc Miky s Vaškem vychází naprosto v pohodě. Ale tohle je jen pohled trenéra, kterého fakt nezajímá kdo, co píše na netu. Podle Mikkyho jediné, co chybí v Archandel Michael je legální tráva, jinak je tam vše k naprosté spokojenosti trenéra i zápasníka.

Sociální sítě museli řešit přes VPN, to byla jediné komlikace. A zavřené KFC? Žádné zavřené KFC neviděl. Viděl KFC, které fungovalo, z pohledu zákazníka, naprosto v pohodě. Jinak Tadeáš navážil v pohodě a dnes ho čeká zápas.