The Ring Plzeň 02/2023

Kdyby jste před pěti lety řekli, že se na jedná akci potkají Matouš Rajmont, Lukáš Konečný a Patrik Knopp a to ne jako divák, případně manažer zápasníka, ale jako tři lidé, kteří stojí za uspořádáním celé akce, označili by Vás, při nejlěpším, za snílka.

A přesto se to stalo. 18. 2. 2023 se může zapsat do historie českého boxu velkými písmeny. Nebojovalo se o titul, ani se nevyřizovali účty, ale spojili své síly dvě organizace a jejich hlavní tváře a to z jediného důvodu, aby uspořádali další galavečer boxu v Plzni po d názvem The Ring.

Patrik Knopp se svojí organizací Patronboxing a Lukáš Konečný, který stojí za organizací Tohle je Box a v profesionálním boxu patří k hlavním tvářím.

Pomyslnou “třešničkou na dortu” pak bylo moderování Matouše Rajmonta, který je dlouholetým pořadatelem galavečeru Boxu a K1, Boxing Lucerna.

Původně zamýšleným vyvrcholením měl být zápas Václava Pejsara s Lukášem Fajkem, který se tímto zápasem chtěl přiblížit k titulové šanci.

Lukáš Fajk

A i když si oba boxéři přes sociální sítě poslali různé vzkazy, k jejich vzájemnému střetu v Plzni nakonec nedošlo. Oba se na tomto galavečeru představili, ale každý s jiným soupeřem. Tak uvidíme zda se k jejich vzájemnému střetu někdy v budoucnu dopracujeme. Stejně tak se pravděpodobně dočkáme, někdy v budoucnu, odvety Lukáše Šimka s Patrikem Fialou. Jejich vzájemný duel skončil remízou a hlavně pro Lukáše Šimka to je výsledek s kterým se určitě nechce smířit. Měl místy hodně navrh a nebýt toho, že mu ringový rozhodčí, po dvou upozorněních, strhl bod, mohl si výhru připsat na svou stranu už na tomto galavečeru.

Celý večer, nad kterým převzal záštitu Primátor Plzně Roman Zarzycký, se nesl ve značném tempu a už prvních šest zápasů nenechalo diváky na pochybách, že je tento večer bude opravdu bavit. Velkou měrou k tomu připělo I moderování Matouše Rajmonta, na kterém bylo vidět, že si to hodně užívá. Jeho popichování nakonec Lukáš Konečný nevydržel a šel si říct na mikrofon pár vět, kde uvedl na pravou míru hlavně to, že se nejedná o poměřování sil jednotlivých boxérských stájí, ale o vzájemnou spolupráci. Ostatně jediný duel, který by si toto označení zasloužil, skončil nakonec remízou.

Mezi obecenstvem se v hledišti objevilo I pár známých jmen, které mají k boxu celkem blízko. Jako například Robert Rossenberg, který vzal do hlediště i svého syna, který si místo boxu, našel trošku jinou zábavu, hledal pokémony.

Na rozdíl od jedné z dalších veřejně známých tváří, která plní momentálně stránky bulvárních časopisů, MMA zápasníka Zdeňka “Game Over” Polívky. Ten se do sledování zápasů nechal vtáhnout hned od první minuty. A po šesti zápasech prohlásil, že rozhodně je na co se dívat. Otázka je, zda by si večer užíval stejnou měrou, pokud by ho doprovázela Lucie Vondráčková, která tentokrát chyběla.

Jediný souboj, kde byl až příliš znát rozdíl v kvalitách soupeřů byl mezi Patrikem Balážem a Richardem Walterem. Po prohře, na konci loňského roku v Lucerně, se současnou hvězdou Oktagonu Vlado Lengálem, si tak Patrik Baláž mohl spravit chuť a připsat si cenné vítězství nad Richardem Walterem.

Dalším zápasníkem, který se představil jak v Lucerně tak na tomto turnaji byl nejmladší zápasník turnaje Lukáš Hudler. Jeho zápas skončil předčasně (TKO) a připsal si již čtvrté vítězství v boxu. Slušný výsledek na to, že to není jeho hlavní doména. A právě s Lukášem Hudlerem jsme měli před nějakým časem rozhovor, který vám přineseme v nejbližší době.

Výsledky:

Super lightweight 4×3
Mike Juřík
(3 kolo, KO)
vs Jiří Jaroš
Super welterweight 4×3
Georgi GujejianivsMário Zábojník (body)
Light heavyweight 4×3
Stevo BabicvsJiří Korda (body)
Heavyweight 4×3
Rudolf HelešicvsFrantišek
Kohout
(2 kolo, TKO)
Super lightweight 6×3
Marko PavlovičvsLukáš Hudler
(2 kolo, TKO)
Light heavyweight 6×3
Patrik Fiala, remízavsLukáš Šimek, remíza
Welterweight 4×3
Richard WaltervsPatrik Balaž (TKO)
Lightweight 6×3
Zsolt Osadan
(1 kolo, TKO)
vsCosmas Checa
Heavyweight 6×3
Ramazi GogihashvilivsPetar Belberov
(2 kolo, RTD)
Super lightweight 6×3
Sergio GonzálezvsDaulet
Daukenov
(3 kolo, KO)
Middleweight 8×3
Zaza AmiridzevsMiloš Beránek
(5 kolo, RTD )
Heavyweight 6×3
Lukáš Fajk
(1 kolo, TKO)
vsGeriso
Aduashvili
Cruiserweight 6×3
Václav Pejsar
(2 kolo,

vzdání soupeře)
vsLevani
Lukhutashvili
Super Welter 4×3Yuri Sakunts
(1 kolo, TKO)
vsMilan Virak
Super Light 4×3Jarosla Kočka
(1 kolo, KO)
vsMarek Polák
Welter 4×3Artem VitryiakvsStefan Markovič
(body)
Super Light 4×3Denis Hnídek
(1 kolo, TKO)
vsVáclav Král
Jediná remíza turnaje