Marpo vzkazuje Karlosovi

ODVETA BUDE
TENTOKRÁT OPRAVDU V BOXU

V rámci rozhovoru pro V.O.X. TV Mr Kubelík vyzpovídal celý Troublegang a vrátili se i k boxérskému zápasu Otakara Peřiny alias Marpa s Karlosem Terminátorem Vémolou. I když slovo box, při vzpomínce na tento zápas ve vyprodané O2 aréně, vyvolával u všech účastníků této epizody Mr. Kubelík show hodně ironický úsměv.

Celé video je ke shlednutí >> zde <<

Jen tak mimochodem dodáváme, že Mr. Kubelík vyzval na zápas v MMA “MikeJePán” a poctivě se na tento zápas připravuje. Zatím to vypadá, že se tohoto zápasu pravděpodobně nedočkáme. Jediného čeho jsme se zatím, ze strany jeho soupeře dočkali, je kupa výmluv na údajnou nekomunikaci. Což není nic překvapivého. A taky jsme se dozvěděli částku kterou chce za zápas. 850 tisíc Kč. WTF? Ale zpátky k rozhovoru.

Ironcup k zápasu Marpo vs Vémola jenom lakonicky poznamenal: škoda, že Marpo nemohl boxovat. Zkrátka Oktagon si podle něj udělal svoje pravidla. Ale určitě to nebyla nějaká super podívaná pro diváky.

Marpo: “No Karlos napřed řekne, že všem hejtrům ukáže jak umí boxovat. A po zápase. Jestli jste čekali něco jiného, tak jste blázni. Já tam šel vyhrát. Ne ukázat krásný box. V nějakém rozhovoru taky říkal, že pokud něco bylo špatně, tak to měl rozhodčí přerušit. No on to přerušil, ale je normální, že ty borce pak rozhodčí staví zpátky doprostřed ringu a nenechá je pokračovat v rohu. A že nebyly žádné rány pod pás, že je neviděl. Já je taky neviděl. Ale kurva jsem je cítil. “

O tom, jak to byl “skvělý” box možná vypovídá i to, že na rozdíl od ostatních zápasů, které jsou už nějakou dobu volně přístupné na youtubu kanálu Oktagonu MMA. Je tento zápas jako jediný ze všech zápasů, všech turnajů, zkrácen na pouhé první kolo. Asi proto, aby lidi neztráceli čas díváním se na tento styl boxu?

Marpo k tomu zápasu pak ještě dodával: “Nahnal mě třeba do lan. Ale když člověka zatlačí soupeř ve dvojáku je to něco jiného, než když na něho člověk tlačí tak nějak divně předkloněný. Nacpe ti hlavu do trojuhelníhu, nebo do klíční kosti. Mezi tím se s ním potkáš dvakrát hlavou. No, na tohle jsme se úplně nepřipravovali.”

“Já mám palici tvrdou. To bylo vidět. Ale ty hlavičky byly fakt nepříjemný jsem měl pak hlavu somou bouli. A od rukavic to fakt nebylo.

Mě radil trenér. On se bude ohejbat, miř na hruď. Jenže on byl někde ještě o kus níž jako když mě chce vykouřit celý zápas. Takže to nešlo trefit. Každý prý padá na spodek. Jenže ani na ten spodek se nedalo dostat. On byl fakt tak nějak divně zkroucenyý. Bylo to strašně divný. “

Marpo taky prozdradil s jakou šel do zápasu taktikou.

“První kolo jsem se snažil hejbat. Pak ten ring. Byl záhadně menší, než měl být. Asi abych nemohl utíkat. Všichni věděli, že budu bojovat z ústupu. Já to v tom zápase pak vyhodnotil trošku na Muhamada Aliho. Že zkrátka zůstanu v rohu a zkusím ho vypnout tím zvedákem. Prostě čekal jsem na ten tvrdý úder, který mi tam párkrát prošel. Nejvíc jsem to cítil na konci prvního kola. Kdy tam na mě padnul. A nebýt gongu mohlo to být zajímavější. Ale na kdyby se tady nehraje.”

A jakou ránu měl podle Marpa Karlos?

“Spodky jsem necítil vůbec. Jsem zvyklý na kolena a přeci jen tohle je něco jiného. Sem tam jsem cejtil hlavu, ale zase to nebyla taková rána jako když tě praští Venca Pejsar. Nenahulil mě ani jednou. Proto nechápu to ukončení. Ve třetím kole mi Láďa Kutil říkal, že už je v prdeli. A bylo to znát každé další kolo ty jeho rány uvadaly. Vždycky zabral prvních 10 vteřin a pak už prostě jen pinkal. Že prý rozhodčí chránil moje zdraví. Jak jako? Ano chcala mi krev z nosu. Ale tohle nejsou šachy. “

A jaký má Marpo vzkaz pro Karlose?

Odveta bude, ale s nějakým normálním rozhodčím ze zahraničí.”

Než k této odvetě dojde, má Marpo už domluvený na konec roku zápas v boxu s Iljou Škondričem v rámci turnaje RFA, který se uskuteční 17.12.2022 v Praze.

Do té doby chce organizace RFA stihnout ještě další 4 turnaje. Na tom nebližsím, který se uskuteční 23.7.2022 v Ostravě se dočkáme s pravděpodobností blížící se jistotě, změny na postu moderátora, přesněji řečeno uvaděče zápasníků v kleci.

Boris Marhanský po Grand Opening a po vlně kritiky ze strany fanoušků, v Bratislavě oznámil ukončení spolupráce s Petrem Vágnerem. O tom kdo Petra Vágnera nahradí, v současné době můžeme jenom spekulovat. V kuloárech se objevují informace, že by to měl být někdo, kdo má blízko k bojovým sportům.

Ǔdajně se spekuluje o tom, že by se na tomto postu mohl objevit moderátor Evropy 2 a Primy, který má bohaté moderátorské zkušenosti. Mimo jiné si tuto roli už vyzkoušel v rámci organizace XFN.

Ale zda to opravdu bude Jakub Kotek a jestli to pro organizaci RFA bude krok správným směrem, uvidíme až po turnaji v Ostravě, kde by měl být jedním ze zajímavých zápasů, zápas Vojtěcha Garby s Goranem Reljičem.

Kdy mladý talent Vojtěch Garba je logicky outsider oproti zkušenému Goranu Reljiči. Bez zajímavosti není ani to, že podle sázkových kanceláří, není Vojtěch Garba až takovým outsiderem jako Aleksandar Ilič v titulovém zápase s Karlosem Vémolou.