Matouš Rajmont – je super, když si boxéři nehoní skóre, ale zápasí ti nejlepší s nejlepšími.

Za mě to, co se předvedlo na Královce, bylo jeden z vrcholů českého profesinálního boxu. Konečně nějaká organizace chce, aby mezi sebou boxovali ti nejlepší z nejlepších. Což třeba dokazuje to, když například Vasil Ducár bral soupeře Viktora Trushe, který je žebříčkově postavený výš, v rámci boxrec.com. Nebo Václav Pejsar, hodně lidí favorizovalo samořejmě Lukáše Fajka, ale ten Vašek předvedl, že je zkušený, tvrdý boxer. Do toho zkušený boxer Pavel Polakovič. Ta startovka, bylo na co se dívat. Zápasy se fakt povedly. Atmosféra gradovala. Vasil Ducár předvedl neskutečnou bitvu i s tím roztrženým obočím.

O celém galavečeru a jak dopadly jednotlivé zápasy si můžete přešíst zde.

Vasil Ducár cut nad obočím box vs Viktor Trush

Fakt to byla vydařená akce. Furt je ještě na čem pracovat, aby ten box byl vnímaný jako sport, na který je prestiž se jít podívat. Lidi samozřejmě spohodlněli. Raději se podívají doma na PPV. Což trochu, svým způsobem, chápu. Když už se jdou podívat na něco, tak se jdou podívat na nějaké ty bizarní zápasy, protože tam je to show ještě větší. Ale je to s tím spojené. Když bude víc diváků, bude větší show. Protože si to člověk může dovolit, podle prodeje vstupenek. Ve chvíli, kdy je na vstupném polovina, tak samozřejmě se už někde musí ořezávat. Tady se to naštěstí neořezávalo na zápasnících. Já jsem rád, že jsem toho mohl být součástí jako produkce a samozřejmě i jako moderátor, protože je to, i pro mě, zážitek být u toho.

Chtěl bych ještě vyzdvihnout Vasila a to nejen po té boxérské stránce, ale i co se týká propagace boxu. Protože, co te kluk dělá pro ten box je zkrátka masakr. On nejenom, že dokonale plní své mediální povinosti, v rámci svých možností. Ale i hodně těch nápadů na těch akcích, viz Lucerna. Celá ta idea pojmout to ve stylu Peaky Blinders vyšla vlastně od Vasila. A on to dotahuje do konce. Je obklopen lidmi, kteří tomu rozumějí. Takže tam je nutné vyzdvihnout jeho. Kluci jako Fajk, Pejsar, super, ale ten Vasil tomu přidává, tu produkční činnost. Je to prostě absolutní podpora toho profesinálního boxu z jeho strany. A jestli ho budou podporovat ti nejlepší, tak je to prostě fantastický.

Samozřejmě ani Matouše Rajmonta nenechalo chladným vystřelený špunt od šampaňského do ringu v průběhu zápasu.

Celé jeho vyjádření k tomuto incidentu najdete zde.