Královka The Ring

“Ty vole, viděl jsi to, jak mu dal do držky.. ?”

“Né neviděl, kdo?”

“No ten sekuriťák, tomu žralokovi, jak se proletěl.”

Tak ne, nic takového se na Královce nedělo. Secuirťáci mohli být absolutně v klidu, i když adrenalinem byla hala narvaná.

  • 14 zápasů
  • 12 BOX
  • 2 K1
  • 3 Boxérské bitvy o titul

To je stručný výčet startovky na Královce k tomu jména jako

  • Pavel Polakovič
  • Vasil Ducár
  • Lukáš Fajk
  • Viktor Trush
  • Václav Pejsar

Mám k tomu ještě něco dodat? Pokud ano, tak nejsi zrovna fanoušek boxu a jdi se radši mrknout na CLASH. Určitě tě něco zaujme. Třeba tam budou zápasit kočky na vozíku se zavázanýma očima.

To, co tam určitě, ale určitě neuvidíš, je kvalitní BOX.

Potkal jsem se, v průběhu začátku, s výborným boxerem Lukášem Šimkem. Zrovna usazoval svou rodinu a příbuzenstvo, které ho přišlo podpořit v zápase na šest kol proti Miloši Kuběnovi. Neplést si, prosím, Kuběna není Kuběnka a na rozdíl od toho druhého Miloš Kuběna boxovat opravdu umí. Potvrdil to i sám Lukáš Šimek. Před zápasem sliboval všem, včetně své rodiny, že to nenechá dojít do šestého kola. Po zápase uznal, že soupeř byl neskutečný držák a i když měl Lukáš Šimek celou dobu přehled a v pohodě bodoval přesně mířenými ranami, nedokázal soupeře poslat do počítání.

Lukáš Šimek

Další zápas který stál určitě za pozornost byl zápas Pavla Polakoviče a Michaela Ansaha. Pavel Polakovič si připsal nad zkušeným borcem jedenáctou výhru v profesionálním boxu s tím, že na sebe nenechal prakticky šáhnout. Mistrně dokázal uhýbat, povolovat si před soupeřovými kombinacemi. Oko, pohyb, rychlost, tvrdost, lehkost na nohách, vše hrálo ve prospěch Pavla Polakoviče. Ve čtrvrtém kole pak rozjel kombinaci úderů, které Michaelu Ansahovi vůbec nechutnali a do dalšího, pátého kola, odmítnul nastoupit. Pavel Polakovič – tohle jméno si zapamatujte. Něco málo si o něm můžete přečíst zde.

Pavel Polakovič

A pokud chcete vidět opravdové boxérské umění, nenechte si ujít jeho příští zápas. Michael Ansah, 33 letý boxér z Ghany, nebyl žádné “žrádlo”, ale zkušený boxer, který má skóre v profi boxu 23:11, z toho dokázal ve svých 23 zápasech rozdat 17 KO. Ve světovém žebříčku mu patří 140 místo. V zápase si dovolil parádičky, které kdysi předváděl Muhamad Ali. No v jeho případě mu nebyly nic platné.

Pavel Polakovič vs Michael Ansah

Byly tam opravdu svkvělé zápasy i titulový zápas Dauleta Daukenova byl po sportovní stránce naprosto super, bohužel diváky moc do děje nevtáhnul. Ono když tam boxují dva cizinci, které nikdo pořádně nezná, tak je to každému putno a radši si projde insta stories na mobilu. Rozdíl byl poznat zvláště proto, že chvilku před tím do boxérského ringu poprvé vstoupili Jakub Ironkap Studený a Vladimír Šír a odbyli si zde svůj boxérský debut. A diváci dokázali udělat naprosto skvělou atmosféru. V tomto zápase na body zvítězil Vladimír Šír. Jakub Studený pak lakonicky prohlásil, že teď už mu zbývá jen prohra v MMA.

Lukáš Fajk

Pomyslnou třešničkou na dortu byl zápas Václava Pejsara s vyzyvatelem Lukášem Fajkem. Zápas byl vyhrocený už několik měsíců dopředu. Kdy se smlouvalo, jestli vůbec a za kolik jsou oba borci ochotni do zápasu jít. Více jsme psali zde. 102 Kg. 10 kol. po třech minutách. Na to jaké jsou oba váhy, neuvěřitelné tempo od začátku do konce. Klobouk dolů před oběma. Předvedli zápas, který byl divácky neskutečně atraktivní. Spousta lidí hodně podceňovalo Vaška Pejsara a přisuzovali tomuto zápasu krátký průběh s tím, že Venca inkasuje a do čtvrtého kola se už nepodívá. Lukáš Fajk sice v předzápasových rozhovorech tvrdil, že Vaška Pejsara ukončí v prvním kole, ale po zápase sám přiznal, že Vaška ve svých očích i před zápasem viděl jako hodně těžkého soupeře. A kurzy? Ty byly podle Lukáše Fajka úplně mimo. Václav Pejsar dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa jen už prostě nechce zápasit s boxéry z české scény. Radši příště sejme nějakého cizince. Lukášovi útoky velmi dobře přebíral a minimálně jednou se mu podařilo Lukáše poslat do počítání. Nicméně zápas si pro sebe větší aktivitou nakonec urval Lukáš Fajk a mohl se tak radovat ze zisku titulu, který do včerejška držel právě Václav Pejsar.

Poslední zápas, kde se proti sobě postavili Vasil Ducár a Viktor Trush byl bohužel poznamenán nešťastnou srážkou hlav z které si Vasil Ducár odnesl tržnou ránu na obočí. Krvácení pak bylo příčinou proč zápas ukončil rozhodčí předčasně ve čtvrtém kole. Bylo to škoda, protože začátek sliboval velmi vyrovnaný zápas ve kterém měl ze začátku hodně navrh Viktor Trush. Vasil Ducár se nevzdal a otěže zápasu začal přebírat až do té nešťastné hlavičky. Zápas tak skončil remízou. Nicméně my se můžeme těšit na pokračování. A vypadá to, že v odvetě už podle kurzů pravděpodobně nebude tak jasným favoritem Vasil Ducár. Viktor Trush totiž svým výkonem dokázal, že si své místo ve světovém žebříčku rozhodně zaslouží.

Kompletní výsledky zde

Vasil Ducárremíza 4 kolacruiserViktor Trush
Lukáš Fajk 10 Kol Decbridgerweight (102Kg)Václav Pejsar
Daulet DaukenovTKOsupel lightEber Tobar
Pavel PolakovičTKO vzdání soupeřesuper lightMichael Ansah
Zoltan Osadan6 kol DeclightKevin Trana
Lukáš Šimek6 kol Declight heavyMiloš Kuběna
Josef StráníkKO 1 kolosuper welterMilan Procházka
Vladimír Řezníček6 kol DeccruiserJiří Krejčí
Jan ŠindelářTKOmiddleKamil Zemánek
Dzemal Bosnjak4 kola DeccruiserYaroslav Mohish
Jakub Ironkap Studený4 kola DeccruiserVladimír Šír
Roman BarkocK1 DecSaša Nita
Zdeněk MarelK1 DecIvo Crhák