Špunty do ringu v tituláku – tak jste debilové?

V rámci galavečeru The Ring se odehrál i zápas o titul České Unixe Boxerů Profesionálů (ČUBP) mezi Václavem Pejsarem a vyzyvatelem Lukášem Fajkem. A právě druhý jmenovaný dal své vyjádření prostřednictvím yt kanálu Fightworldvideos.

Zápas dopadl úspěšně, pás je doma jak vidíte. Zápas byl super, i když mě hodně rozbila váha. Zápas měl být do 102Kg, nakonec jsme šli 99 Kg a ty tři kila navíc se v zápase hodně projevily, nemohl jsem se dostat do takový ty rychlosti na kterou jsem zvyklý. Svého boxérského rytmu. Ale ok, byla to taktika od teamu soupeře. Beru, vyšla jim. Pro mě další zkušenost. Nečekal jsem, že mě to takto sundá, myslel jsem, že to mám podchycené líp.

Lukáš Fajk vs Václav Pejsar

Zápas se nevyvíjel tak, jak jsme si přáli. Přál jsem si, jak jsem říkal v rozhovorech, ukončit Vaška Pejsara. První kolo jsem chtěl moc. To se nepovedlo. Zjistil jsem, že to nebude vůbec jednoduché. Vašek měl skvělou defence. Cítil jsem, že nemám v sobě tu dynamiku, tu rychlost, jak mám vždycky. Cejtil jsem se se dobře, nevím, co se stalo. Pak druhý kolo jsem chtěl pořád moc. Pak už jsem se začal uklidňovat. Mám třetí, čtvrté kola trošku krizi, tam mě nachytal tím levým hákem ve třetím kole. Extrémně jsem zahulil. Pak jsem se dostal z těch problémů. Navíc do konce kola bylo ještě dost času. Naštěstí mě Vašek neukončil. To bylo super. Ten zápas se udával ve velkém tempu. Tam nebyla chvilka, kdy bychom stáli, mohli se prodejchat. Furt jsme jeli do plných. Vašek udělal neskutečný výkon. Byl extrémně dobře připravený. Vůbec nechápu, jak někdo může v jeho letech 38, boxovat na takové úrovni. Fakt klobouk dolů a do starého železa rozhodně nepatří. Navíc mě jako první boxer poslal do počítání. Za moji kariéru se mi to ještě nestalo. Bylo to myslím ve třetím kole, pokud si to dobře pamatuji. Byl jsem po tom počítání extrémně otřesený, což se projevilo na celém zápase. Naštěstí jsem to ustál extrémně dobře, i když jsem byl nahulený v podstatě až do desátého kola. Vašek to samozřejmě viděl, chtěl mě ukončit. To se Vaškovi nepovedlo. Nicméně, co jsem se díval na ten zápas. Neviděl jsem ho celý. Ale, co jsem viděl, tak nevím jestli jsem, kromě toho počítaného kola prohrál ještě nějaké kolo.

Václav Pejsar vs Lukáš Fajk

Zápas skončil bodově takto

Ondrej Holubek (OH)97 – 94
Marcel Brzokoupil (MB)97 – 93
Petr Balej (PB)96 – 94

V očích dvou rozhodčích tak Lukáš vyhrál 7 kol. V očích posledního rozhodčího 6 kol. Momentálně patří Lukášovi 72 místo ve světovém žebříčku těžké váhy. A dostal se tak v žebříčku do společnosti jmen jako je například Cassius Chaney, který získal v roce 2019 USA titul těžké váhy organizace WBC.

Takže, i když to z mojí strany nebyl úplně super výkon, tak jsem ten zápas zaslouženě vyhrál. Odnáším si z toho jen to nejlepší. Jsme jenom lidi a na každý zápas má vliv strašně moc faktorů. Chci si ho pořádně nastudovat. Podívat se, kde jsem dělal chyby. Co zlepšit. Vím, že jsem nestačil vracet ruce v přestřelkách. Zůstával jsem tam. Tuhnul jsem tam. To jsou věci z kterých se poučím. Nechci to shazovat na tu váhu. Sice hrála určitou roli, ale nechci se na to vymlouvat.

Lukáš Fajk vs Václav Pejar

K Vaškovi Pejsarovi. Extrémě se mu výkon povedl. Měl mě dobře nastudovaného, navíc byl výborně připravený. Fakt je tvrdý zápasník. Já jsem čekal, že bude tvrdý zápas, ale až takto tvrdý, fakt ne. Měl tvrdý dvoják, strašně špatně se mi útočilo. Extrémně dobrá práce ze strany Vaška Pejsara, ve 38 letech takto dobře zaboxovat. Klobouk dolů, strašně mu fandím a rozhodně nepatří do starého železa. A myslím si, že 99% boxérů tady u nás by smetl úplně hravě. Všichni, co hejtujou, že měl na hovno zápas. Že mi padaly ruce. Myslím si, že to není vůbec pravda. Vašek byl 120 ve světovém žebříčku, já jsem 72 k takovému postavení v žebříčku se nedostaneš, když ti padají ruce a jseš kopyto.

Tohle byl boxérský zápas na úrovni, jaký Česká republika potřebovala. Podobný byl zápas Vasila Ducára s Vencou Pejsarem. A ukázali jsme fanouškům, že se v českém boxu dají udělat kvalitní zápasy. A zaslouží si to nějakou prestiž a fame.

Lukáš Fajk

Kolem sedmého kola, nebo kdy to bylo. Tak tam nějakej idiot vystřelil do ringu špunt. Já jsem si toho matně všimnul. Ještě jsem ten špunt z toho ringu vykopával. Vůbec nechápu jak si někdo může dovolit v takovém zápase, v takovém nasazení v takovém tempu házet špunty, nebo nějakou věc do ringu. Vůbec nechápu lidi, co mají kecy na takovýto zápas. To mi přišlo strašně neuctivý. Oni si to ti lidi možná neuvědomují. Ale na to když člověk stoupne, na takový špunt, tak to může vést velmi snadno k utrženým šlachám, nebo jinému zranění. To jsou věci, které by se dít neměli. Dávejte si na to pozor. Je hezké, že máte VIP stůl, ja si toho strašně moc vážím, ale to neznamená, že se člověk bude chovat jak hovado. Furt jsme na sportovní akci. Nejsme na žádném bizáru. A ani tam by nic nemělo lítat do klece, nebo do ringu. To je prostě neúcta ke sportovci. Tím nám dáváte najevo, že nás neuznáváte a to se mi nelíbí.

Po zápase jsem přišel do šatny za Vencou Pejsarem, zeptal jsem se ho jestli dáme společný rozhovor

více zde

Nějakej rozumnej trash talk k tomu zápasu prostě patří, ale chtěl jsem tímto zakopat válečnou sekeru, pogratulovat a poděkovat Vaškovi za zápas.

Musím říct, že po tom zápase jsem byl fakt hodně nahulený. Šel jsem se osprchovat a vyčúrat a tam byl pro mě šok, když jsem zjistil, že čúrám krev, ale brutál krev. Jsem se vyděsil. Říkám, co to je. To se mi nikdy nestalo. Naštěstí tam byl Spejbl, který mě uklidnil, že je to normální po shazování. Trvalo to ještě dvě hodiny. Hodně jsem pil. Pak se to spravilo. Byl jsem z toho hodně překvapený. Nikdy se mi tohle nestalo. Takovej divnej pocit. K tomu mě ještě z toho zápasu extrémně pálily plíce. Myslím si, že jsem v tom zápase ukázal srdce válečníka. I když to nešlo úplně podle mých představ, tak jsem se rval dál, do poslední chvíle. Byl jsem dobře připravený. Jsem měsíc po zápase. Teď jsem měl další zápas. Za měsíc a půl mě čeká další zápas.

Měl bych jet boxovat do Turecka 8.8.2023. Za tento zápas, jen aby jste si udělali představu na jaké úrovni se už pohybuji, budu mít kolem.

35 tisíc EUR.

Bude to opět titulový zápas tentokrát o WBC International Silver Heavy. Můžete se těšit na další super zápas.

Celé vyjádření, včetně toho jak vidí Lukáš Fajk českou scénu a jestli je zde ještě nějaké jméno, které by chtěl porazit, ke shlédnutí zde:

Lukáš Fajk vs Václav Pejsar vyjádření.