Niko Samsonidse se vrací do boje a to přímo do Oktagonu

Dlouho očekávaný comeback Niko Samsonidse má konečně místo a datum. 29. dubna 2023 se na Oktagonu 42 v Bratislavě utká Berlíňan ze Spitfire Gymu proti Slováku Romanu Paulusovi (9-2). Kdo je to vlastně Niko Samsonidse?

Roman Paulus vs Niko Samsonidse

Diváci Oktagonu ho ještě v akci neviděli, vzhledem k tomu, že všechny své zápasy měl na domácí půdě v Německu. bohužel jeho poslední zápas dopadl zraněním nohy v druhém kole na galavečeru NFC National Fighting Championship, kde bojoval o prozatimní titul ve váze do 66 kg. V kleci se moc dlouho nezdržuje. Ze svých 10 zápasů došel k bodovému výsledku jen v jediném. 6 výher z 8 si připsal už v prvním kole. Teď se po dvou letech a po zranění konečně vrací zpět do akce.

Niko Samsonidse to ale nebude mít vůbec jednoduché. Musí se vypořádat se silným slovenským zápasníkem Romanem Paulusem, šampionem Oktagon Výzvy (č.5), kterého fanoušci z Oktagonu MMA z Čech a Slovenska velmi dobře znají.

Silný útočník ze Spartakus Fight Gym Trnava vyhrál 2 ze svých 9 výher KO. Stejně jako Samsonidze však jeho poslední zápas skončil porážkou (porážka na body v listopadu 2022). Roman oproti Nikovi strávil mnohem více času v zápasovém tempu.

Je to tedy 8-2 proti 9-2 a mohl by to být hodně zajímavý zápas. Zápas dvou mladých telentů. Zápas borce, který je zvyklý na rychlé ukončení s borcem, který má kardia na rozdávání i ve třetím kole zápasu. A který si vyzkoušel zápasové tempo i na pět kol v titulové zápase Oktagon výzvy s Tomášem Zajacem.

Oba dva si určitě budou chtít spravit chuť po minulé prohře a dojít si pro zelené políčko ve svých zápasových statistikách. Uvidíme, kdo bude mít větší touhu po vítězství. Rozhodně se můžeme těšit na hodně zajímavý zápas.