I Am Fighter 8

V pátek 9.6.2023 Městský dům v Sokolově poprvé hostil organizaci I Am Fighter. Po té co se této organizaci povedlo vyprodat O2 Universum a trošku se “zasekla” v době koronaviru, se rozhodl její majitel Petr Píňo Ondruš udělat šňůru galavečerů po malých městech. První zastávkou byly Říčany, druhou pak v pátek, jak už bylo řečeno, Sokolov. Jak v Říčanech, tak v Sokolově bylo vyprodáno.

Všechny zápasy ke shlédnutí zde

Viktor Červinský vs Jakub Šindelář IAF8

Za nás nejlepší zápas, z pohledu diváka, byl jednoznačně zápas Viktora Červinského s Jakubem Šindelářem. První kolo neskutečná přestřelka, kdy měl Viktor soupeře skoro na lopatě, ale ten to nevzdal a pokračoval. V druhém kole bylo vidět, že Viktor trošku polevil a Jakubovi se povedlo v závěru kola dostat Viktora na zem, ze které se Viktorovi úplně nechtělo vstávat. Ve třetím kole, po té co Viktor Jakubovi ubránil dva pokusy o takedown, se zápas odehrával čistě v postoji. Na Jakubovi bylo znát kolik síly nechal v neúspěšných pokusech o strh. A tak bylo třetí kolo snad až příliš jednostranné. Nicméně klobouk dolů před tím, co Jakub Šindelář vydržel za rány od Viktora. Ať už to byly lowkicky kterými Viktor prakticky vyřadil Jakubovi levou nohu, nebo kombinacemi mířící jednou na hlavu, jednou na spodek.

Viktor Červinský a jeho výzva IAF8

Viktor si po zápase řekl o titulovou šanci ve weltru. A my věříme, že o něm ještě hodně uslyšíme. Už jsme o něm psali >> zde <<.

Viktor tento rok začal zápasem na FABRIQMMA 3, kde si poradil ze slovenskou vycházející hvězdou Filipem Linkem a porazil ho po 3 kolech na body ještě pod pravidly amatérského MMA.

V Říčanech 6.5.23 pak navázal dalším vítězstvím tentokrát parádním upkickem ze zad nad Pavlem Pilným. Byl to Viktorův první profesionální MMA zápas. V soukromém životě k tomu, jako by mimochodem, přidal úspěšné složeni maturitních zkoušek na SPŠ stavební Josefa Gočára. Podle svých slov, pokud by nezvládal školu, nemohl by být ani stoprocentně připravený na zápasy. Teď před prázdninami tak završil svou trilogii parádním zápasem a výhrou na body nad Jakubem Šindelářem. Uvidíme zda se vše dojedná a Petr Píňo Ondruš bude svolný dát Viktorovi titulovou šanci už v září, kdy má být další galavečer I Am Fighter. Nebo dopřeje Stevenu Krtovi delší čas na jeho první obhajobu.

Steven Krt získává pás MMA organizace I Am Fighter IAF8 Welterweight

Steven Krt získal svůj pás IAF ve welterové váze v pětikolovém souboji s Františkem Bočánem. A jestli někdo označil titulový zápas Patrika Kincla s Karlosem Vémolou za nejzvláštnější titulový zápas, tak netuším jaký titul by pak dostal tento zápas. V prvním kole jsme se dočkali několika hlaviček ze strany Stevena Krta. V době, kdy ležel na soupeři a snažil se pracovat a vylepšit si svoji pozici. Po druhé hlavičce rozhodčí oba borce zvedl ze země. Né na dlouho za chvilku byly oba borci ve stejné pozici a přišla třetí hlavička, která udělala na obočí Františka Bočána celkem velký cut. Rozhodčí zápas zastavil a už to vypadalo, že zápas skončí diskvalifikací Stevena Krta. Což se naštěsti nestalo. Ale byl mu stržen bod za tuto hlavičku. Další čtyři kola se pak odehrávala v podobném duchu jen si Steven Krt už dával velký pozor na hlavu. Nakonec svého soupeře utahal na zemi a po pětikolové bitvě se mohl radovat se zisku prvního pásu organizace IAF ve weltrové váze.

Alexander Cverna vs Dejan Bubic

Dalším titulovým vyzyvatelem se stal Alexander Cverna v asi nejkratším zápase celého galavečeru si poradil se svým soupeřem Dejanem Bubicem. Nevíme, kde jeho soupeř sbíral vítězné body, ale z veřejně dostupných informací všechny své zápasy v MMA prohrál v prvním kole. Paradoxně tady málem přišel jeho první vítězný zápas. Alex měl jednoznačnou převahu a snadným způsobem dostal svého soupeře pod tlak. Ale nechal se až příliš unést a daroval Dejanu jedno koleno do hlavy zrovna v době, kdy byl už Dejan třemi body svého těla na podlaze. Dle pravidel by tento úder měl být posouzen jako faul. Nicméně rozhodčí tento úder nijak neřešil, zápas ukončil a připsal tak výhru Alexandru Cvernovi via TKO.

Jméno Alexandra Cverny padlo i po zápase Nicka Stamidise s Pavlem Pilným. Nick porazil Pavla Pilného v prvním kole via TKO a do éteru dal otázku co by na něho jako soupeře říkal právě Alexander Cverna.

Roli favorita potvrdil i v dětském před zápase Nikolas Novák. Jeho soupeř Ondřej Linhart slíbil, že na odvetu přijde mnohem lépe připraven.

Nikolas Novák

Pro všechny fightery jedna rada zdarma: uznejte prohru a vykašlete se na to říkat si o odvetu okamžitě po prohraném zápase. Vypadá to debilně.

Galavečer se povedl, jen občas byl zmatek pod jakými pravidly bojovníci zápasili. A světlo do toho mnohdy nevnesly ani sami komentátoři, ani karty, které byly k vidění v rámci živého přenosu na O2Tv. Na galavečeru tak byly k vidění zápasy pod pravidly profi MMA, amatérského MMA a MMA Striking. Možná by stačilo při představení na kartu napsat kromě výšky a jména i pravidla pod jakými zápasí.

Všechny výsledky zde:

Oleg Serdyuk vítězí na body nad Davidem Pleškem.

Jan Václavek vítězí v prvním kole nad Mikem Juříkem via RNC.

Vojta Ištok vítězí nad Adrianem Štipakem v prvním kole via KO. pod pravidly MMA striking

V zápase Radek Gašník vs Petr Beran vítězí na body via split decision Radek Gašník.

Pavel Pilný vs Nick Stamidis Vítězem se stává Nick Stamidis via TKO.

Jan Čábelka vs Lukáš Kačurik V druhém kole vítězí via TKO Lukáš Kačurik

Daniel Novotný vs Ondřej Stach vítězem se stává Daniel Novotný ve druhém kole via RNC

Viktor Červinský vs Jakub Šindelář Vítězem se v tomto duelu stává na body Viktor Červinský

Krishan Singh Rawat vs Jakub Kukla 2s před koncem 1. kola vítězí via Arm Bar Krishan Singh Rawat, že by další soupeř pro Davida Zoulu, který si na IAF8 odbyl svoji premiéru v roli komentátora.

Robin Bláha vs Jixie Molapo vítězem se stává v polovině prvního kola via TKO Jixie Molapo

Alexander Cverna vs Dejan Bubic vítězí via TKO v prvním kole Alexander Cverna Alex si tak zajistil titulový zápas s Yevgeny Orlovem

IAF – titulový zápas ve váze do 77Kg. Steven Krt vs František Bočán vítězí Steven Krt na body