Stephan Puetz – “Viktore pojď uzavřít tuto kapitolu”

Kde se rozhovořil i o historii, stejně jako o možné odvetě s Viktorem Peštou.

“Je škoda, že nebyl moc prostor se vyjádřit k případné odvetě s Viktorem Peštou v médiích v ČR. Dávali jsme své vyjádření pro něměcká média. Ale ten dosah do Čech a na Slovensko není příliš velký.

Když jsem měl zápas o titul s Viktorem Němkovem v M-1 Global, který skončil na split desicion, tak jsem sám s tím výsledkem nebyl smířený a dal jsem šanci na odvetu. I když jsem pak v ní prohrál a Viktor Němkov si urval pro sebe zasloužené vítezství majoritním rozhodnutím rozhodčích. Zkrátka Šampión si soupeře nevybírá. “

{ O tom, že je Stephan Puetz výborný zápasník svědčí jak skóre na Sherdogu, tak také zvučná jména, která porazil. Je držitelem titulu šampiona M-1 Global jak v polotežké váze, tak v těžké váze. K těm jménům, která porazil patří i Jan “Jay Jay” Gottvald, nebo Joachim Christensen, kterého čs fanoušci můžou znát ze zápasu s Milošem “Melounem” Petráškem. A jak hodnotí titulový zápas s Viktorem Peštou ze svého úhlu pohledu? }

“Dal bych první kolo Viktorovi 10:9. Byl aktivnější a snažil se mi rozkopat přední nohu. Jako bychom oba měli stejný game plane. Špatně jsem si kontroloval vzdálenost. Čekal jsem od něj silnější údery. Tím rozhodně nechci říct, že by to bylo jenom nějaké lehké kopání od Viktora. Ty údery jsem samozřejmě cítil. Jen jsem je zkrátka čekal ještě tvrdší.

Když přišla přestávka, vylili Viktorovi na hlavu více vody, než je obvyklé. Museli ji pak v kleci uklidit. Vůbec nechci hodnotit, jestli to bylo úmyslné. Faktem je, že Viktor tím dostal minutu a půl navíc mezi koly. Podle mě jsem získal druhé kolo 10:9. Navíc jsem už na něm cítil, že začíná být unavený. Že už zkrátka není ani tak rychlý ani tak silný jako v prvním kole. Třetí kolo bych dal pak Viktorovi 10:9. Povedl se mu tam jeden dobrý loket, take down, zkoušel tam arm triangl, který neutáhl. Ve třetím kole došlo k tomu nešťastnému cutu. Ano byl tam cut, ale neměl jsem zlomený nos. Bylo to poprvé, co mi zápas zastavili, kvůli takovémuto zraněnění. Ale je to sport a akceptuji rozhodnutí jak rozhodčích, tak doktora.

Bohužel doktor nevěděl, ani nemohl vědět, že jsem měl kdysi zranění, ještě když jsem zápasil v M-1 Global, na stejném místě a tím, že se nad tím starým zraněním vytvořil cut, tak to možná pro doktora vypadalo jinak, než to ve skutečnosti bylo.

Mrzí mě to. Protože, kdo mě zná ví, že se sice rozjíždím pomalu, ale pak mě nikdo nezastaví. Nejradši mám zápasy na pět kol. Vím od svého manažera, že odveta s Viktorem Peštou byla plánována už do O2 arény na prosinec 2021. Bohužel kvůli omezením to nedopadlo. V každém případě moc nerozumím vyjádření Viktora, že údajně o odvetě se mnou nic nevěděl. A taky si myslím, že z takovéto výhry ani nemůže mít radost. Pokud by mě v zápase přejel tak chápu, že bych si musel tu odvetu něčím zasloužit, ale to se nestalo.

Proto tu mám vzkaz pro Viktora:

Vyhrál jsi, ale neporazil jsi mě. Rozumím tomu, že proti mě nechceš nastoupit, protože je to pro tebe, nebo Tvůj team, špatný match making. Především proto, že by to bylo opět na pět kol. Ale jako champion by jsi měl mít motivaci přijmout sportovní výzvu, protože v prvním zápase jsi mě neporazil. Ano vedl jsi po 3 kolech 2:1 .. ale je to jako kdyby zápas ve fotbale skončil 1:0 v 60 minutě a tým, který vedl, by oslavoval vítězství. Proto přijmi naši odvetu, všichni fanoušci ji chtějí vidět. Pro všechny by to bylo přínosem. Zkrátka dokaž, že jsi pravý Champion, který si opasek zaslouží.

Rozumím tomu, že je to sport a velmi hodně faktorů tam má svoji roli. Ale jak jsem říkal. Pro fanoušky a pro tento sport se tato odveta musí stát realitou. Pro mě osobně je to otevřená kapitola, kterou je třeba uzavřít. A budou z toho mít profit všichni.”

{ Za redakci k tomu doplníme vyjádření Ondřeje Novotného, který se na tiskové konferenci po Oktagonu 30 vyjádřil ohledně přípdné odvety a koho by chtěl Viktor za soupeře: “.. tam nikdo v té Light Heavy weight prostě není. Jeremy Kimbal není výzva a na Stephana začíná být fronta. Tak s kým chceš bojovat? Rád bych klidně dovezl někoho ze zahraničí v té kvalitě, ale tam nikdo aktuálně skoro do 160 místa volný není. ”

Došlo i na otázku ohledně působení v rámci organizace Oktagon MMA. }

“Líbí se mi. Organizace Oktagon MMA je na vysoké úrovni. Navíc osobně se mě líbí ta vaše východoevropská mentalita. To, že dokážete ocenit boj, i když ten zápasník prohraje. V podstatě jsem nedostal žádný hate ze strany fanoušků za to, že jsem prohrál. “

{ Jak vznikla jeho přezdívka T-800? }

“Jsem velký fanoušek jak Arnolda Schwarzeneggera, tak filmů s ním. Je to pro mě osobně zdroj motivace. A jeho filmy, kde vystupuje jako Terminátor, jsou pro mě top.

Navíc prvních 8-10 zápasů jsem šel do všeho po hlavě. Začínal jsem jako kickboxer. A možná tím, že jsem šel dopředu, že jsem se nebál dostat ránu, vznikla i ta přezdívka T-800. “

{ samozřejmě nemohla chybět i otázka na českého terminátora Karlose Vémolu }

“Respekuji každého bojovníka a on není vyjímka. Spopularizoval neskutečným způsobem tento sport v Čechách a na Slovensku. Ale jednou se ukáže, že v Oktagonu je jen jeden Terminátor. Byl by to velmi zajímavý zápas a věřím, že by o něj byl mezi fanoušky zájem. A taky věřím, že by takový zápas potěšil i promótery Ondřeje Novotného s Palo Nerudou. Společně s mým managemerem, který má skvělé vztaky s Ondrou a Palom, se snažíme tento sport spopularizovat i u nás v Něměcku.”

{ Co říká obecně na zápasníky v Čechách a na Slovensku? }

“Asi nejznámější jméno z této oblasti je Jiří Procházka. Znám ho osobně, vzhledem k tomu, že mi pomáhal v přípravě před zápasem s Marcinem Tyburou, kterého jsem porazil. “

{ Marcin Tybura je aktuálně zápasník UFC a patří mu 12 místo ve světovém žebříčku Light Heavy weight. Naposledy prohrál s Alexanderem Volkovem, kterému patří šesté místo žebříčku. }

“Jiří je skvělý zápasník. Ale není jediný z vaší scény. Znám se velmi dobře i s Ivanem Buchingerem a Attilou Véghem. když jsme zápasili pro M-1 Global, tak jsme jednu dobu všichni tři bydleli v jednom bytě. Ivan je skvělý velmi disciplinovaný bojovník, navíc má skvělé kardio. Pamatuji si ho z doby, kdy chodil v devět spát a v pět hodin vstával, aby vše stihnul. Dokonce na jednom turnaji jsme startovali na jedné kartě. Měli jsme jiné soupeře. S Ivanem jsme jiná váhovka a s Attilou jsme se jako soupeři nikdy nepotkali. A asi by to ani jeden z nás v té době nechtěl. V každém případě to byl skvělý čas. “

{ Jak strávil Vánoce? }

“Vánoce jsem strávil trénováním, vařením a venku se psy. Mám tři psy, takovou malou smečku. Vaření mě baví. Mám ještě druhý instagramový účet, kde zveřejňuji recepty. Jsou tam i recepty v angličtině. Nejsem sice vegan, ale mám rád zdravou stravu. Pocházím z lovecké rodiny a tím pádem se u nás hodně jedla zvěřina. Měl jsem pak jednu dobu zdravotní problémy s kolenem. Jen tak mimochodem nastoupil jsem do zápasu i s tímto handicapem. Celý zápas jsem odkulhal a nakonec i přesto vyhrál. Rozhodl jsem se pak kompletně překopat jídelníček a více se zaměřit na zdravější stravu. A pomohlo mi to. Nejlepší recept na který bych nalákal hosty je, dle mého, Shepherd’s Pie.

Děkuji za rozhovor. Díky za to, že spojujete německou komunitu MMA se scénou a fanoušky MMA z Čech a Slovenska.

Přeji Všechno nejlepší do Nového roku 2022, skvělé zápasy a turnaje.

A doufám, že rematch s Viktorem Peštou v roce 2022 bude.”

Za MMA BEZ MASKY taky děkujeme za rozhovor a přejeme Vše nejlepší do roku 2022.