Zdeněk “GAME OVER” Polívka – BOX V LUCERNĚ??

4.2.2022 byl hostem online streamu MMA fighter Zdeněk GameOver Polívka.

Na celý rozhovor se pak >> můžete podívat zde <<

Jak se cítíš. Už si připadáš jako celebrita?

Ne, ještě se necítím jako celebrita, i když jsem si už určitého zvýšeného zájmu všimnul.

Vypadá to, že máš dobrou náladu.

Ano je tam jedna věc, že jsem někoho potkal. A samozřejmě se stále někam posouvám. Je to úplně přesný, když je pohoda doma, tak jde v pohodě všechno.

Nová image, nový sestřih?

Jo už byly nějaké náznaky, že by to už chtělo trošku upravit.

Jon Jonese doma vysvětlil, že ty tituly má z nějakého důvodu. A pak se probírá jeho soukromí. Jak koukáš na tyto věci? Mělo by se tohle pouštět na veřejnost.

Chápu, že když je někdo známý, tak se lidi zajímají o všechno. Ale můj názor je ten, že by se špinavé prádlo mělo prát doma. Když se ti lidi začínají šťourat v soukromí, není to dobré pro nikoho. Podle mě ani pro Karlose tohle není úplně jednoduché.

Teď si představ, že by se probíralo, že frajerka zbila Zdeňka Polívku.

Tak vzhledem k tomu, že mám teď přítelkyni, takovou jakou mám, tak bych se tomu nedivil. Ne, Amanda Nunes to fakt není. Ale sílu má.

Teď tě čeká zajímavý zápas s Alexem Lohorem. S pohledu fanoušků, by to měl být pro Tebe jednoduchý zápas. Jak to vidíš?

Dívím sem, že to tak fanoušci vnímají. Protože já to nevidím jako jednoduchý zápas. Kdyby to pro mě bylo tak jednoduché, jak to vidí fanoušci, tak bych do toho zápasu ani nechtěl jít. Vzhledem k tomu, že mám rád výzvy. Navíc Lohore se už snad rok připravuje do střední váhy. Je to zápasník, co má ty zkušenosti, má tituly. Byl v Bellatoru. Navíc je to dobrý postojář, tak to může být dobrá štípaná. Další zápasník, co jde do 84 z weltru. Tak si říkám, že jsem tu asi proto, abych je přivítal v té střední váze.

Teď se kolem tebe vytvořila taková mediální bublina, že si porazil docela zvučná jména, takže jak to máš teď se sebevědomím. Zvedlo se ti těmi vítězstvími.

Sebevědomí jsem měl vždycky, ale snažím se zachovat i určitou míru pokory. Všiml jsem si, že fanoušci píšou první kolo KO, TKO. Ale lidi si musí uvědomit, že Lohoreho tady zatím nikdo neukončil. Za mě to nebude nic jednoduchého, i když se snažím rozhodnout ten zápas každou ranou. Nejdu si to tam odpinkat. Jdu tam vyhrát. Ale musím si udržovat i ten zdravý rozum. Samozřejmě si vážím podpory od fanoušků.

{ Jen k tomu doplňujeme, že Alex Lohore měl v rámci Oktagonu první zápas s Karlosem Vémolou, který ho nedokázal ukončit a měl na to plných pět kol. S Leandro Apollo Silvou, kde zápas skončil na body 2:1 ve prospěch Leandro Silvy a vitězný zápas s Tato Primerou, který skončil taky na body 3:0 pro Alexe Lohoreho. Na fightmatrix.com mu patří #124 místo ve Weltru a patřilo mu #100 místo ve střední váze. }

Několikrát tady proběhla otázka Lohoreho s kečupem, nebo s hořčicí?

Já bych si ho nejradši dal do polívky. 🙂

Změnili jste něco v přípravě? Někteří Vás označují za team z kočárkárny.

Zatím není potřeba nic měnit. Šlape vše skvěle. I když ten začátek přípravy byl strašný. Byla tam nemoc a docela mi trvalo, než jsem se dostal do toho správného laufu. Zůstala stále stejná parta Daniel Bruno Brunclík, hlavní sparring, Jakub Skočdopole mi pomáhá se zemí. Má našlápnuto na black belt v jiu-jitsu. Filip “Hever” mi pomáhá s přípravou na kleci. Říkáme mu “hever”, protože má neuveřitelný stisk. A samozřejmě hlavní trénér Jiří Čibi Čibera. O masáže se mi stará Veronika Kmochová. Takže jediná změna. Přidal jsem do teamu přítelkyni, která se mi stará o stravu.

Vypadá to, že jsi trošku nabral na váze.

Je pravda, že po tom hektickém roce, kdy jsem šel v podstatě z jedné připravy do druhé jsem potřeboval na závěr roku trošku vypnout. Dva měsíce na konci roku byly tak víc o odpočinku, než o připravě. Sice jsem si udržoval fyzičku, ale nešlapal jsem do toho tolik. A samozřejmě se to trošku podepsalo na váze. Měl jsem něco kolem stovky.

Takže 130?

To fakt ne.

Když už jsme u těch kil. Jak to jde Čibimu, ta jeho cesta.

Budu muset dát nějaké motivační video na instagram. Aby mu ti sledující trošku narostly. Protože prohlásil, že za tisíc sledujícíh zhubne 30 kilo. Což není nic nereálného.

Přijde mi, že mezi Váma funguje v gymu tvrdá ruka na všechny strany. Čibi nad tebou drží pevnou ruku.

Hlavně neřeší hovadiny. Řeší jen důležité věci. Co se týká tréninku má moji absolutní důvěru. Zkrátka to funguje. Ne, já se neptám. Já se nemůžu ptát. Zeptám se po 7 kolech sparingů. Kolik kol ještě. No milion. Jsem na airbiku a už jedu hodně a je mi na zvracení, tak mi v klidu řekne tak se poblij, ale pak ještě pět minut.

Zajímalo by mě jak se díváš na zápas Pirát Kincl. Jak to vidíš. Sorry, že tak skáču.

Asi bych to víc přál Pirátovi, i když těch zbraní má víc Kincl. Nedokážu říct, kdo vyhraje. Jednoznačně je Patrik Kincl technický a chytrý zápasník. Na druhou stranu se Pirát dokáže hecnout a dokáže překvapit.

Trošku tady proběhl nějaký trash talk mezi Pirátem a Kinclem.

Vím, že něco proběhlo, ale to snad nechci ani komentovat.

Když se teď posunu v čase. Pokavaď zlomíš Lohoreho, tak by si mohl být vyzyvatel jednoho z nich. Trošku skáčeme dopředu. Ale koho by si radši viděl z těch dvou proti sobě?

Asi by mi víc seděl Pirát. Kincl je technický, komplexní, chytrý zápasník. Byl by to těžší zápas, ale ne nemožný. Stejně pokud chceš být nejlepší, nemůžeš si vybírat. Ale ano, stylově by mi víc seděl asi Pirát.

Pirát je takový trošku rýpavý. Co ty na to.

Reaguji tak, jak to přijde. Neplánuji si věci dopředu.

Teď to vezmu trošku oklikou. Co říkáš na staredowny Clash of stars.

Přišlo mi to jako hrozný bizár. S naším sportem to nemělo nic společného. Ještě víc jsem se smál na tom, že to ty lidi fakt brali vážně.

Jestli lidi čekali něco víc, tak jsou blázni. Líbilo se se mi, že si udělali vlastní organizaci. Zkrátka, že tam nejde MMA zápasník s nějakým tiktokerem. Lidi mají rádi bizarní věci i u bouračky zpomalí, tak za mě asi ok. Nejvíc mě pobavil nástup Datla. To jsem se smál snad dvacet minut. Vím, že na tom makal, snažil se nějak nahecovat. Nechci ho nijak hejtit. Ale působil na mě jako orangutan zavřený v kleci.

Přijde ti ten postup, kdy ten frajer ze dne na den nastoupí do třífazových masakrů. Jako správná cesta?

Tréninky třífázově? Nevím, co trénují třífázově. Mě stačí dva tréninky za den.

Nevěřím tomu. Vím jaké to je zvykat si na doufázový trénink. Dá se to vydržet, ale s jakým efektem. To tělo potřebuje regeneraci. Všechno má zkrátka vývoj. Né všechno se dá urychlit. Musíš si zvykat na rány. To není o tom, že si zajdeš párkrát na sparing. Ty se musíš naučit vidět ty rány, co jdou proti tobě. Většinou ta rána co nevidíš, tě může vypnout. Překvapilo mě kolik známých MMA zápasníků z Oktagonu tam bylo. Nevím asi bych se na to nešel podívat, pokud by mi přišla pozvánka. Leda, že by tam byl nějaký můj oblíbený youtuber.

Za mě výkon večera by měl dostat Tomáš Le Sy. Za to, co musel poslouchat, co tam říkali.

To souhlas. To byl takový trošku bizár. Jinak ten druhý komentátor. Nevím, já tyhle hošíky v kleci fakt nemusím. Připomíná mi to trošku zaniklou organizaci. Má tam být normální chlap a néé tohle. Ale více se k tomu vyjadřovat nebudu. Respekt Tomášovi, že to celý večer vydržel.

Dodávalo to tomu trošku komický výraz. Když tam ti dva týpci vedle něho, kteří byli úplně mimo hodili nějakou rádoby zasvěcenou hlášku. Pak přiblížený záběr na Tomáše. Kde člověk viděl jak se snaží zachovat dekorum a v duchu si myslí: “fakt to myslíš vážně? Co to meleš?”

Ale jako bussines super, ne?

Tomáš asi musel být v šoku a v hlavě si pak promítnout jestli nebyl někde mimo realitu. Budu se ho na to muset zeptat. Jinak , co říkáš na tu výzvu kluka s kamením?

Nerozumím tomu, že někdo kdo si hrál v Ano šéfe s kamením, může z toho žít až do dospělosti.

Koukal jsi na turnaj, kde boxoval Patrik Kinc s Atillou Veghem.

Chtěl jsem se dívat, ale nedalo se. Protože tam byly problémy s tím přenosem. Jen jsem zaznamenal kritiku od Lukáše Konečného. Překvapilo mě, že probíhal zápas Piráta s Cvernou, tak jak probíhal. Ale tam byl velký váhový rozdíl. V každém případě to vypadalo, že Pirátovi ten zápas úplně nesedl. Někde i u sebe ve storyčku to zmiňoval.

Měl jsem tu Aleše Cvernu a ten mi tu říkal, že postoj Piráta mu připadal docela nulový.

Ono si spoustu lidí neuvědomuje, že box je úplně jiný sport v těch velkých rukavicích. A ne každému ta změna může sednout. Vím, že Patrikovi Kinclovi to celkem šlo. Stejně jako Atillovi.

Proč se na to ptám. Teď je v módě zkoušet víc bojových sportů. Jak jsi na tom ty?

Zahrávám si s tou myšlenkou taky. Líbí se mi atmosféra v Lucerně. Takže jako výzva, zpestření by se mi zápas v boxu v Lucerně fakt líbil. Budu se muset ozvat Matoušovi Rajmontovi. Zatím jsem se o tom bavil jenom s Čibim. A ten není vyloženě proti.

Trošku odbočím. Kdo byl považován za nejchytřejšího zápasníka Oktagonu?

To myslíš Davida Hoška?

Ano. Sledoval jsi tiskovku RFA?

Viděl jsem jenom kousek. Mám k tomu jen jednu scénku z filmu. Jestli znáš Pelíšky.

Každý nějak začínal a žádný moudrý z nebe nespadl. Za mě moderátor je super. Ale to, co tam říkal v každém rozhovoru s kterýmkoliv zápasníkem zmiňovat peníze. Nevím. Za mě cokoliv je postavené jen na penězích, nemá tu trvanlivost.

David Hošek se vyjadřoval tím stylem, že nedostal tu titulovou šanci i když jsi ji zasloužil. Z tvého pohledu, jak se na to díváš?

Za co měl dostat titulovou šanci? Za to sporné vítězství nad Marcinem? Dost se s ním trápil. Když měl šanci, tak ji podle mě propásl. Asi by to vypadalo jinak, kdyby tehdy neprohrál tak rychle s Milanem Ďatělinkou.

Ta spekulace o tom, že ten zápas s Tebou jsou kecy, nebo pravda?

On tvrdí, že oficiální nabídku na zápas se mnou nikdy nedostal. Nebo někde to psal. Já už jsem to pak nesledoval. Ale nabízeli jsme se za Tarhana. Navíc lidi hodně psali a měli o ten zápas zájem. Jak u mě na instagramu, tak u něho. A vůbec se nebavím už o tom, že jsem ho veřejně vyzval do mikrofonu v kleci. Takže jaká nabídka nebyla na stole? Ale ještě více mi přijde úsměvné, že poprvé se zmíní v okamžiku, kdy je v RFA. Kdyby jeho management, nebo on se k tomu vyjádřil mnohem dříve. Něco ve smyslu, že si tu cestu představují jinak. Tak bych to vzal. Byl bych s tím ok. Ale tím, že se tvářili, že neexistujeme celou dobu, co byl v Okagonu a ozval se až teď, že jim nepřišla nabídka. Mi přijde zvláštní. To, že jsem ho vyzýval je lehce dohledatelné. A fakt je, že ten náš zápas chtělo vidět hodně lidí.

Co kdyby se vrátil Karlos?

Je otázka zda se vrátí a kdy se vrátí. A pokud ano, tak to nevidím jako komplikaci.

Máš nějakou tajnou informaci jen pro nás.

Jo jednou jsem pitval žábu. Dával jsem si žabí stehýnka.

Jinak spoustu haterů říká, že teď proti tobě bude lehká 77.

Nevím, Lohore měl teď nedávno skoro sto kilo cca 98. Tak jaká lehká 77?

Poslední otázka Lohoreho jsi chtěl sám?

Lohore nám byl nabídnut. My jsme si řekli o někoho jiného. Zmíním dva, kteří létali ve vzduchu. Byl tam Michal Ragozin. Ten nedopadl. Nechci rozebírat proč. Ale do budoucna bych se tomu zápasu určitě nebránil. Jinak ten druhý byl Andrew Sanchez (potvrzení toho, co Zdeněk říkal ve streamu >> ZDE << ). Který to nejdřív potvrdil. Aby to po chvilce odmítnul. Je to kamarád se Spicelym. Nevím, co je za tím, že ten zápas odmíntul. Jestli mu Spicely něco říkal. Nechci spekulovat. Mimochodem Spicely se vrací zpět do zápasů, což jsem rád. A jeho kolega David Moon bude mít zápas v Šamoríně.

Něco na závěr?

Sledujte můj zápas. Fanděte mi. Přijďte se podívat do O2 Arény osobně. Budu potřebovat hodně velký kotel. Sledujte moji cestu. A neberte život tak vážně.

Díky za rozhovor.